Created with Sketch.

Болгарія відмовилася від імпорту путінської нафти

01.03.2024, 15:51

Болгарський парламент відмовився від російської нафти, не дивлячись на звільнення від заборони на її імпорт.

Болгарія  припиняє імпорт російської нафти – таким чином вона достроково завершуючи чинне для неї до кінця 2024 року звільнення від заборони на ввезення енергоресурсу з московії.

Про це пише Інтерфакс.

Повідомляється, що сьогодні набуло чинності рішення болгарського парламенту, ухвалене наприкінці 2023 року. Згідно з ним було затверджено графік, що передбачає скорочення імпорту вдвічі з 1 січня, потім – до 25% з 1 лютого, а також повне його зупинення з 1 березня.

Болгарія і кілька інших країн ЄС були звільнені Брюсселем від заборони на імпорт нафти з московії до кінця 2024 року.

Однак уряд республіки вирішив відмовитися від російської сировини достроково. Єдиний НПЗ у Болгарії належить «Лукойлу», який почав працювати в країні в жовтні 1999 року і керує мережею з понад 500 АЗС у країні. Потужність заводу в Бургасі – 8,8 млн тонн.

Нещодавно Болгарія запровадила для НПЗ у Бургасі податок на прибуток у 60%, який буде знижено до 15% лише після продажу активу. Також на підприємстві має бути проведена модернізація за 500 млн євро для того, щоб завод міг переробляти легші – неросійські – сорти нафти.

Читайте також
Велика Британія перехопила танкер російського «тіньового флоту» — Стармер
Політика
«Сховати не вдалося!» Арештовано палац Голікової у Франції
Світ
ЄС продовжив санкції проти росії за порушення прав людини ще на рік
Війна
Вашингтон попросив Україну, Польщу та Литву піти на поступки Мінську
Політика
Індія відмовилась від російського скрапленого газу – Reuters
Політика
Британія ввела санкції щодо людей та організацій за вербування мігрантів на війну проти України
Війна