Created with Sketch.

Була Кірова стала Баштанна: дива перейменування топоніміки Приазов'я

15.03.2021, 12:34

Голови об'єднаних територіальних громад Південної України ще чекають на російських агресорів, тому противляться декомунізації.

Гортаю оце історію міст півдня України. І серце холоне... Що "декомунізація" наробила! Якщо раніше обов'язково була вулиця Лєніна-Кірова, то тепер куди не кинься — Затишні, Квітучі, Баштанні.

Ось у Ногайську (тепер Приморськ Запорізької області) і Вербова, і Яблунева, і Абрикосова, і Малинова. Чисто тобі дачний кооператив! Жодного тобі достойного земляка, щоби його іменем та й назвати якусь бувшу Пролєтарську.

Не кажу вже про плохенького Грушевського чи земляка їхнього — Дмитра Донцова!

Але що ж ти скажеш цим фанатичним фруктолюбам? Як казала одна головиха у серйозному селі: «Оце назвем щас на честь Петлюри... А тоді шо, знову перейменовувать?!».

Еге ж, "власть ваша — нєнадьожная". Ви собі кудись поїдете, коли прийдуть рузькє, а нам тут далі жить. І як же, поясніть, жить із Петлюрою? Отож!

Так що хай буде Грейпфрутова вулиця, Кокосовий проспект, хай буде й бульвар Манго. Зато вже на віки. Бетон! Фрукти люблять усі.

Історик, журналіст і фіно-угорист. Голова Наглядової Ради благодійного фонду «Героїка», що розшукує та впорядковує українські військові поховання.

Читайте також
Зе-влада здає і землю, і людей російським окупантам
Політика
Українцям пропонують законно визначити свій антисемітизм
Політика
«Зеленим» популізмом українці вихаркують кров своїх дітей, батьків, чоловіків і дружин
Політика
Вітер повалив дерева на автівки волонтерів у Полтаві, «зеленим ямщикам» байдуже
Полтава
«Квартальні» ламіхузи перетворили ЗСУ на рекрутчину для бідноти — фронтовик
Політика
Основні причини мобілізаційної кризи
Війна