Created with Sketch.

Чеберлоєвський розповів про дружбу, зраду та про запрошення української розвідки приїхати на війну

28.05.2021, 22:17
Фото: Громадське телебачення

Службою зовнішньої розвідки на момент запрошення чеченців керував Віктор Гвоздь, який загинув сьогодні під час глибинного пірнання.

Командир батальйону імені Шейха Монсура Муслім Чеберлоєвський в інтерв'ю, яке з'явилося на Ютуб-каналі “Рука допомоги” розповів про те, що в Україну він та його бійці потрапили з Польщі у 2014 році на прохання Служби зовнішньої розвідки України.

Згадав чеченець і про те як їх тоді проводив в Україну “через кордон” полковник СБУ.

Спецслужби попросили учасників чечено-російської війни допомоги у війні зі спільним ворогом. Їм обіцяли легальні документи та на їх вимогу погодилися звільнити раніше затриманого чеченця Адама Осмаєва, якому загрожувала екстрадиція до Росії. 

Чеберлоєвський також зауважив, що сьогодні, коли на фронті дещо “уляглося”, багато хто в Україні рано заспокоїлися. При тому що “Путін зараз сидить в засаді, точить кігті і чекає свого моменту”.

Командир добровольців зазначив, що чеченці, як мало хто інший, на власному досвіді знають, що то таке втратити власну домівку і хто такі російські окупанти.

Розповів чеченець також і про друзів-українців, які нині щиро вболівають за їх долю та про “вдячність” з боку так званої української влади. 

Окрім того, Чеберлоєвський також процитував слова Президента Чечні Джохара Дудаєва, який ще двадцять років тому прогнозував: якщо не зупинити Путіна в Ічкерії, то він піде далі, намагатиметься окупувати і інші незалежні країни.

Варто зауважити, що у 2014 році Службою зовнішньої розвідки України, яка запрошувала чеченців до України, керував Віктор Гвоздь, який сьогодні, 28 травня, загинув у Єгипті за не до кінця з'ясованих обставин.

ЗМІ повідомляють, що його тіло виявили на березі після занурення у море. За даними деяких видань, колишній розвідник, який захоплювався дайвінгом, не піднявся на поверхню після занурення.

Підготував Віктор Орел.

Читайте також
Полеглому добровольцю НГУ Олексію Фесенку відкрили пам'ятну дошку у Лубнах
Полтава
Оборонцю Авдіївки Валерію Кильоженку відкрили пам'ятну дошку у Миргороді
Полтава
Пам'ятник Дмитру Коцюбайлу у Києві — яким він має бути?
Війна
Полеглому учаснику контрнаступу відкрили пам'ятну дошку у Миргороді
Полтава
У Кобеляках відкрили пам'ятні дошки полеглим на передовій землякам
Полтава
Подруга «Іранка» із лав 67 ОМБр знайшла вічний спочинок на Кропивниччині
Некролог