Created with Sketch.

Чому Китай може розглянути можливість озброїти росію

28.02.2023, 15:30
Ілюстративне фото

Президент Сі міг би вирішити, що військова підтримка варта того ризику, щоб посилити залежність москви від Пекіна та страх Заходу перед ним

Директор ЦРУ, який вирішив використати слово «впевнений», щоб описати оцінку США про те, що Китай розглядає можливість озброїти росію, повинен викликати тривогу в Україні та на Заході.

Британські спеціалісти з безпеки в розвідувальній спільноті та інших правоохоронних органах використовують «мірило ймовірності» Уайтхолла, щоб висловити рівень довіри до інформації, яку вони передають. До неї навіть прикріпили фігурки.

Аналітики розвідки кажуть, що ймовірність того, що щось станеться, є малою, якщо вони вважають, що ймовірність того, що станеться, становить менш як 5 відсотків.

Подія вважається малоймовірною на 25-35 відсотках. Реалістична можливість виникає між 40 і 50 відсотками; і між 55 і 75 відсотками це ймовірно або ймовірно. Потім шкала переходить до високої ймовірності (від 80 до 90 відсотків), перш ніж прийти до майже певної (вище 95 відсотків).

Вживання Вільямом Бернсом слова «впевнений» буде оцінено тут як набагато ближче до ймовірного, ніж можливо. Це точно вписувалося б у категорію вірогідних, коли ймовірність того, що відбудеться, становить від 55 до 75 відсотків. 

Друга причина, чому попередження пана Бернса викликає тривогу, полягає в тому, що в ньому йдеться про розрахунки Пекіна щодо глобального балансу сил, що виникає.

Цього тижня західні офіційні особи наполягали на відсутності доказів того, що Китай постачав росії летальну допомогу, але це було б великим кроком, якби Пекін змінив свою політику. 

Військова техніка під час параду на честь 70-ї річниці заснування комуністичного Китаю в Пекіні

Це також поставило б питання про те, як далеко Захід, мабуть, набагато більш економічно залежний від Китаю, готовий би зайти у відповідь. 

Президент Китаю Сі Цзіньпін, мабуть, зазначив, скільки часу знадобилося міжнародним прихильникам України, щоб дійти консенсусу щодо дій, зокрема щодо економічних санкцій.

Можливо, він підрахував, що Захід – особливо Європа – не буде таким же об’єднаним проти Китаю. Або, навіть перед обличчям такої єдності, він може вважати, що його країна достатньо сильна, щоб витримати будь-які санкції, які можуть бути введені в майбутньому. 

Китайські військові проблеми

Є ще одне, безпосередньо військове, занепокоєння.

Пекін наполягає, що суверенітет країни є непорушним, і заявляє, що ніколи не втручатиметься в управління іншою державою. 

Багато співробітників служби безпеки вважають таку позицію смішною, і це лише як димова завіса, щоб відвернути увагу міжнародної спільноти – і Тихоокеанського флоту США – від Тайваню.

Проте, Китай очікує, що цю політику буде поважати, і знає, що будь-які зміни, які він ухвалить щодо України, послаблять силу його аргументу щодо невтручання в будь-які майбутні дії щодо Тайваню.  

Тож так само як Китай хоче, щоб глобальний сніговий купол врегулювався і щоб у Європі повернувся мир – хоча мир на економічну користь Пекіну, який не має нічого спільного з повагою до кордонів України – він знає, що будь-яке рішення озброїти росію матиме далекосяжні наслідки. 

Президент Сі, можливо, передбачав дипломатичні та економічні наслідки військової підтримки росії з боку його країни, але вирішив, що посилити залежність москви від Пекіна та страх Заходу перед ним можна ризикувати.

Автори: Домінік Ніколлс, - The Telegraph

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також
Китай запустив екіпаж із трьох осіб на власну космічну станцію
Світ
Китайці інвестують у біткоїн через проблеми на фондовому ринку
Економіка
Китай збудував найбільший завод із виробництва етанолу з вугілля
Світ
Ван Сяньчжи — основоположник ієрогліфічної каліграфії
Мистецтво
Китай підтримав позицію «Останнього Бастіону» щодо конфлікту Ізраїлю і Палестини
Світ
Двоє будівельників пошкодили Велику Китайську стіну
Світ