Created with Sketch.

«Цифровою державою» Зеленського керують із Москви?

11.12.2021, 17:42

Розробниками розрекламованого Зе-командою застосунку "Дія" є дві компанії з пропискою на території країни-агресора.

Йдеться про ТOB "ЕПАМ рішення" і ООО "ЭПАМ Системз", відомості про які віднедавна стали публічними для громадськості, передає аґенція "Останній Бастіон", посилаючися на видання "Правова інформатика".

Нагадаємо, що проєкт "держави у смартфоні" від "EPAM" презентували 6 лютого 2020 року у київському конґресово-виставковому центрі "Парковий"; тоді "Дію" особисто піарив Володимир Зеленський, Олексій Гончарук і Арсен Аваков.

З того часу "за офіційною версією", яку просуває Міністерство цифрової трансформації України, команда волонтерів із "EPAM" (у кількості 30-35 осіб – прим ред.) повністю безплатно, у перервах між своєю основною роботою у компанії, розробило першу "Дію".

Команда "EPAM" на першій публічній презентації "Дії" (6.02.2020)
Інформація про перших розробників "Дії" зі сторінки Мінцифри
Команда "EPAM" на першій публічній презентації "Дії (6.02.2020)

«За цією ж версією EPAM (відомий офшорний розробник програмного забезпечення з великими командами в Росії, Білорусі та Україні) розпочав спочатку (у 2019 році) співпрацювати з Мінцифрою над технічним аудитом цифрових державних сервісів, а потім це"само собою" якось непомітно переросло у "Дію" (вересень 2019 – середина 2020 років). По завершенню – цю першу версію "Дії" тестувала  внутрішня команда "EPAM", яка не була залучена до розробки (всього – близько 20 експертів із кібербезпеки, серед яких – і фахівці EPAM Security Competence Center)», – йдеться у матеріалі видання "Правова інформатика".

Проте виявляється існує й інша, так би мовити, непублічна інформація, яку нещодавно вимушено розсекретила одна з "українських дочок"корпорації "EPAM" — ТОВ "ЕПАМ рішення".

Ось, що з цього приводу пишуть фахівці: «Вказана фірма мала у той час укладений договір на розробку "Дії" з МБО "Фонд Східна Європа" (супроводжує проєкти Мінцифри з міжнародної технічної допомоги). Власне, для надання окремих Послуг Виконавець (тобто, ТОВ "ЕПАМ рішення") отримав право залучати без узгодження з Замовником (тобто, МБО "Фонд Східна Європа") третіх осіб, включаючи, але не обмежуючися наступними: ЕРАМ Systems Bulgaria EOOD (Республіка Болгарія), 1000 "ЕПАМ Системз" (Республіка Білорусь), Jointech Software (Shenzhen) Co., Ltd (Китайська Народна Республіка), ЕРАМ Systems GmbH (Федеративна Республіка Німеччина), ЕРАМ SYSTEMS (CYPRUS) LIMITED (Республіка Кіпр), TOO "ЕРАМ Kazakhstan" (Республіка Казахстан), TOB «ЕПАМ рішення» (Російська Федерація), ООО «ЭПАМ Системз» (Російська Федерація), TOB "ЕПАМ СІСТЕМЗ" (Україна), ЕРАМ Systems, Inc. (Сполучені Штати Америки), "ЕРАМ Systems" LLC (Республіка Вірменія), на договірній основі. Інші пункти цього договору надають всім цим переліченим компаніям (у т.ч. і з РФ) право доступу до технологій створення "Дії", її взаємодії з іншими державними інформаційними системами України, а також не встановлюють жодних заборон та обмежень для подальшого використання надбання в інших розробках».

Як випливає з акту прийому-передачі послуг – дата його підписання 5.02.2020 підігнана під дату першої публічної презентації "Дії" за участі Зеленського – 6.02.2020; хоча відомо, що так звані "волонтери" з "EPAM" співпрацювали з Мінцифрою над "Дією" аж до осені 2020-го року.

При цьому у тексті вказаного документа немає ніякої згадки про "технічну документацію", "введення в промислову експлуатацію" та КСЗІ, у зв'язку з цим постає цілком логічне питання щодо гарантій працездатності "Дії", збереження персональних даних у застосунку, захисту від шахраїв та будь-яких зобов'язань від чиновників.

Далі – більше: «Російська компанія ООО «Эпам Систэмз», якій Мінцифра відкрила за договором повний необмежений доступ до таємниць "Дії" — віднесена (за пропозицією Мінкомзв'язку РФ) до системоутворюючих підприємств економіки країни-агресора разом з відомими ООО "Яндекс", "Мєйл.ру", "1С" та іншими (на які накладені санкції РНБО щодо обмеження їх діяльності в Україні)».

Натомість офіційний сайт публічних закупівель РФ стверджує, що ООО "Эпам Систэмз", як "відповідальний платник податків", розробляє програмне забезпечення для "Сбербанку", "Банку ВТБ", "Ростелекому", "Яндекс.Деньги", "Лукойлу", провідних страхових компаній та інших підприємств, що фактично не дозволяє вказаній фірмі оминути "всевидюще око" ФСБ та не попасти під його контроль.

«На додаток ​– є всі ознаки, що "дієві" прямо зараз заводять "EPAM" у нову перспективну тему освоєння мільярдів на переписі населення у 2022-2023 роках в Україні, з подальшою спробою переобрання на другий термін Володимира Зеленського зі "слугами народу" через проведення електронних виборів в "Дії". Що це, як не чергова зрада?», – слушно підсумовується у матеріалі видання "Правова інформатика".

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що головний міжнародний центр кіберзлочинності знаходиться у комплексі Москва-Сіті.

Акція протесту під офісом "EPAM" у Києві (3.12.2021)
Читайте також
Гібридна війна росії: Як Кремль підриває безпеку НАТО та Європи
Війна
Швейцарія вирішила приєднатися до санкцій проти РФ
Економіка
Швеція звинуватила Німеччину у стрибку цін на енергетику
Економіка
Президент Фінляндії пропонує свій план миру для України
Світ
Диктатор Сі випередив Трампа у запровадженні митних тарифів
Економіка
Антикитайські тарифи Трампа спонукатимуть Сі Цзіньпіна укласти велику угоду
Економіка