Головний міжнародний центр кіберзлочинності знаходиться у комплексі Москва-Сіті.

СВІТ
07.11.2021, 08:55
Головний міжнародний центр кіберзлочинності знаходиться у комплексі Москва-Сіті.

Путінський режим є головним та єдиним організатором міжнародної мережі кіберзлочинців на території Росії

У 97-поверховій вежі «Схід» комплексу «Федерація» в Москва-Сіті кіберзлочинці переводять у готівку криптовалюту з усього світу, повідомляє Bloomberg.

За інформацією агентства, в районі зареєстровано щонайменше 50 компаній, які конвертують криптовалюти у готівку. Деякі з них працюють із грошима, отриманими незаконним шляхом.

Bloomberg виділив з них чотири, які підозрюють у відмиванні грошей кібервимагачів та інших незаконних операціях – Suex OTC, EggChange, CashBank та Buy-bitcoin.pro.

SUEX – одна з компаній криптообмінників, що розташовані у вежі «Схід», стала першою російською компанією, проти якої Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) ввело санкції. Американські чиновники стверджують, що криптообмінник сприяв виведенню коштів здирників та шахраїв.

За даними аналітичної компанії Chainalysis, яка допомагала Мінфіну США у розслідуванні проти SUEX, криптообмінник отримав понад $160 млн у біткоїнах за останні 3 роки. Аналітики стверджують, що криптовалюта на обмінну платформу надходила з даркнету.

Василя Жабикіна, одного із засновників SUEX, після введених санкцій звільнили з МТС-банку, де він керував структурою Neo bank, писав «Комерсант». Джерела видання зазначили, що звільнення було зумовлене санкціями США, а проект «не пов'язаний з особистістю керівника». Водночас Жабикін підтверджував свій зв'язок із SUEX у коментарі New York Times.

Єгор Пєтуховський, один зі співзасновників SUEX, повідомив про вихід із числа акціонерів компанії Chatex, оскільки через розслідування «могли б постраждати партнери, акціонери чи клієнти компанії». При цьому він заперечував зв'язок компанії з кіберзлочинцями: «Я маю намір твердо захищати своє ім'я у судовому розгляді Сполучених Штатів Америки».

Єгор Пєтуховський
Єгор Пєтуховський

Bloomberg, посилаючись на свої джерела, пише, що компанія EggChange, яка знаходиться на 22 поверсі вежі, знаходиться під слідством у США та Європі за звинуваченням у відмиванні грошей. При цьому міністерство фінансів відмовилося підтвердити наявність розслідування.

Агентство також посилається на найбільший у світі криптовалютний торговий майданчик Binance, який відзначив кілька рахунків та незаконних транзакцій EggChange та CashBank. Попередивши правоохоронні органи про потенційно незаконну діяльність, Binance заявила, що закрила виявлені рахунки.

Buy-bitcoin.pro, який також вказує «Схід» як свій головний офіс, за даними Chainalysis, переказував кошти для незаконних організацій, у тому числі для Hydra – найбільшого російського даркнет-ринку з торгівлі наркотиками.

За словами Марії Аграновської, юриста, що представляє інтереси Binance у Росії, російське законодавство вимагає від компаній проведення перевірок щодо знання свого клієнта. Дотримуючись цього принципу, компанії повинні ідентифікувати та встановити особу контрагента, перш ніж проводити фінансову операцію.

Звинувачення у бездіяльності щодо хакерів-зловмисників на адресу Росії регулярно звучать з боку голів інших країн. У травні хакери з угрупування DarkSide атакували американську трубопровідну компанію Colonial Pipeline. Через це найбільший трубопровід Східного узбережжя США не працював шість днів. Colonial Pipeline заплатила хакерам викуп у розмірі $4,4 млн у біткоїнах.

У середині жовтня США заявили, що Росія обіцяла боротися з хакерами на своїй території після зустрічі Путіна та Байдена минулого літа, але конкретних дій так і не зробила, пише американська преса.

Дивно, що в США розраховують на те, що банда Путіна, насамперед ФСБ, боротиметься сама з собою, тоді як саме путінський режим є головним та єдиним організатором міжнародної мережі кіберзлочинців на території Росії, які й займаються тим, про що написав Bloomberg.

Автори : Відділ моніторингу, Денис Перетяка
Читайте також:
Спеціалісти вже займаються відновленням роботи ІТ-систем
14 січня, 10:38
21 січня 2022 р. пішов із життя Тіт Нат Хан — відомий дзен-буддистський наставник із В'єтнаму
13:18
Щира подяка від захисників України Великій Британії за підтримку у дні незгоди.
12:45
Адміністрація 46-го американського президента намагається запобігти не війні як такій, а лише завадити повномасштабній окупації України.
11:36
Канадський фрегат HMCS Montreal направлений у похід для виконання завдань у Середземному та Чорному морях.
вчора, 16:45
Основними експлуатантами Spike SR стануть добровольчі воєнізовані формування в Естонії
вчора, 16:22