За перешкоджання роботи представників ЗМІ пропонують карати в’язницею від 7 до 14 років.
На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроєкту №3633 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів».
Автором є представник «Батьківщини» Андрій Кожем’якін.
Народний обранець пише, що законопроєкт спрямований на посилення захисту журналістів, їх близьких родичів та членів їх сімей від застосування погроз або насильства у зв’язку зі здійсненням журналістами законної професійної діяльності, а також у випадку перешкоджання їх законній професійній діяльності.
Обставини
За інформацією автора законопроєкту, в Україні протягом 5 місяців 2020 року розслідувалось понад 400 справ щодо злочинів проти журналістів. Генеральний прокурор визнала, що в Україні бути журналістом – небезпечно, і ситуацію потрібно докорінно змінювати.
Верховною Радою 14 січня 2020 року схвалено Рекомендації парламентських слухань на тему: «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми та шляхи їх вирішення».
У Рекомендаціях зазначено про необхідність підготовки законодавчих ініціатив, спрямованих на підвищення захисту законної професійної діяльності журналістів та інших медіа учасників, а також на посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів.
З огляду на зазначене законопроєктом пропонується посилити відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів.
Що пропонує народний обранець?
Зазначений законопроєктом пропонується збільшити санкції у статті 171 Кримінального кодексу України, а також викласти в новій редакції частину четверту статті 3451 Кримінального кодексу України, якою передбачити кримінальну відповідальність за погрозу вбивством, насильством, знищенням чи пошкодженням майна журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї, умисне заподіяння таким особам побоїв, легких, середньої тяжкості або тяжких тілесних ушкоджень у зв’язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності, вчинене повторно або за попередньою змовою – карати у вигляді позбавлення волі на строк від семи до чотирнадцяти років.
Автор сподівається, що прийняття зазначеного законопроєкту сприятиме посиленню захисту журналістів, їх близьких родичів та членів їх сімей від погроз або застосування насильства під час здійснення журналістами законної професійної діяльності.