Created with Sketch.

Диканські ґазди розорюють луки із червонокнижним різнотрав'ям

13 вересня, 13:47

На Полтавщині росте унікальна квітка-рябчик, яка перебуває на межі зникнення. Цей представник флори уподобав заплаву річки Середня Говтва.

Місцевість у межах Диканської громади відповідає потребам червонокнижної рослини, але в аграрії власні плани на угіддя. Про потребу зберегти ендемік у Полтавському районі повідомили фахівці Київського еколого-культурного центру.

Тому для охорони рябчика вони створюють заказники, 4 із них уже запрацювали на Київщині та 1 — на Житомирщині (басейн річки Рось), 2 — на Черкащині на річці Гнилий Тикач поблизу Катеринополя. Однак на Полтавщині немає жодного, що ставить під загрозу існування рослини.

«Рябчик шаховий — дуже красива квітка і дуже рідкісна. Тому занесена до Червоної книги України. Ця квітка росте в заплавах річок, де його знищують забудовою та розорюванням, як от у Диканській громаді, де побували наші співробітники. Під час нещодавньої експедиції кричущу ситуацію із рябчиком виявили у заплаві річки Середня Говтва, яку прилаштували для потреб сільського господарства.

Працівниця регіонального ландшафтного парку «Диканський» пані Катерина Онищенко знайшла у селі Андріївка луки, де росте червонокнижна квітка. На жаль, одна ділянка вже розорена та засаджена соняшником, але інші ділянки ще збереглися. Вкрай необхідно зберегти місцину для уникнення зникнення ендеміка», — заявили вітчизняні природоохоронці.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», лубенські комунальники «звільняють» вулиці міста від дерев. Замість наведення ладу у громаді чиновники відверто займаються варварською профанацією.

Квітка-рябчик на околиці Диканьки (вересень 2024 року)
Читайте також
Нагрівання води в океані змушує риб мігрувати на північ — норвезькі науковці
Життя
Саудити створюють найбільше штучне озеро серед пустелі
Життя
На Полтавщині не можна займатися раколовством
Полтава
У Запорізькій області відновлюються малі річки
Політика
40 рейдових бригад патрулюють екосистеми Полтавщини й Харківщини
Полтава
Міндовкілля, Держлісагентство та ДП «Ліси України» погодили знищення лісу для видобутку бурштину
Політика