Created with Sketch.

До Краєзнавчого музею потрапило намисто, «загублене» полтавкою 300 років тому

12.10.2019, 12:30

Колекція Полтавського краєзнавчого музею поповнилася новим експонатом.

В установі повідомляють, що на початку осені їхні фонди поповнилися незвичним експонатом, а саме зразком жіночого намиста XVIII ст.

До музею звернувся мешканець Полтави Дмитро Криловський, який у серпні цього року під час рибалки випадково побачив сині намистини, що лежали на піщаному річковому дні Коломака. Знахідка була виявлена в Полтавському районі між селами Ліском та Макухівкою.

Намисто виготовлене з синього прозорого скла, має матову поверхню. Не дивлячись на тривале перебування у воді і механічні пошкодження, воно все ще зберігає свою привабливість.

«Яким чином намисто опинилося на дні річки, можна лише припускати. Чи то намисто загубилося під час купання дівчат, чи випадково розірвалося, а чи, можливо, хтось навмисне викинув його у воду?», – моделюють історію знахідки у музеї.

Науковці зазначають, що у XVII-XVIII столітті намисто було найбільш поширеною жіночою нагрудною прикрасою на наших землях.

У колекції Полтавського краєзнавчого музею представлені намиста різних історичних епох – від доби мезоліту, скіфського та слов’янського часу, до коралів ХІХ століття. Співробітники музею обіцяють, що невдовзі серед них буде представлено новий експонат.


Читайте також
Тільки освічені люди вільні
Історія
У Чернігові відновили знищену окупантами архітектурну пам'ятку
Мистецтво
Сьогодні день пам'яті відомого європейського боксера «ВІЛЛІ», який воював в УПА
Історія
Річниця гетьманського перевороту: державники проти хуторян
Історія
Відзначення Радуниці на Полтавщині
Історія
Авари практикували багатоженство — угорські генетики
Історія