Created with Sketch.

Економіка – це про задоволення потреб у товарах і послугах

10.06.2022, 09:27
Фото: Facebook

Українська економіка – це економіка державних компаній, які прагнуть бути та зберігати свої монополії.

Без конкуренції бізнес не розвивається. Тому ми не прагнемо до ніяких преференцій, не хочемо стати монополістами.

Одне з останніх рішень, яке, на диво, підтримало багато підприємців – це повернення мит на імпорт. Мене дивують бізнесмени, які прагнуть "захистити" свій бізнес через державний протекціонізм.

Я переконую їх, аби вони змінювали свої погляди, бо це самообман, закрита економіка лише шкодить. Десятиліттями Україна будувала ізольовану, закриту економіку і лише дивом деякі галузі уряд не встиг зарегулювати, і вони стали прикладом успіху.

Наприклад, інтернет-провайдери. Послуги які надають наші компанії багато у чому кращі за країни Заходу; Німеччина, США це великі країни з культурою капіталізму, яка розвивалася сотні років, але вони мене не цікавлять.

Я зацікавлений у тому, щоб Україна стала найкращою, найрозвинутішою країною світу, кращою за Німеччину. Адже економіка зростає коли стає більше товарів і послуг, бо коли людина купляє більше, вона стає багатшою.

Проте є частина людей, які виступають проти збільшення кількості автомобілів. І через це чиновникам легко просувати повістку проти збільшення автомобілізації населення.

Економіка – це про задоволення потреб у товарах та послугах. Наша економіка перейшла на військові рейки у першу годину, перший день війни.

У людей різко змінилися економічні пріоритети. Змінилися товари, які люди купують: економіка поринула у кризу; тож наразі абсолютно все змінилося.

Я не хочу повертатися у довоєнний стан; а знаєте чому? – Бо будь-яка криза є розвитком і це вже зовсім нова компанія і нова модель роботи.

Україні треба повернутися на 10 років назад і подивитися які були ідеї, які призводили до розвитку. Скільки було людей, які розуміли економічні процеси, а зараз їх набагато більше, бо все йде до розвитку природним шляхом.

Підприємця можна ненавидіти, можна його не визнавати, можна критикувати, але неможливо заперечувати його роль в розвитку економіки!

Підприємця не треба ні захищати, ні заважати йому. Потрібно максимально відкрити ринок, аби підприємців ставало більше, а отже буде рости конкуренція і в результаті виграють саме королі ринку – споживачі.

Наша держава має функції заважати, обмежувати, забороняти. І зараз найбільш негативно на нас впливає митниця – що українська, що західна.

Мене часто питають, яку галузь я б залишив державі. Я відповідаю: ту, яку не шкода!

Власне, я не можу сказати, яка галузь в Україні має розвиватися і бути у пріоритеті. Оскільки потрібно просто дати бізнесу максимальну свободу, і тоді ми побачимо, кому вдасться досягти успіху.

Наша ціль, тобто мета українців, – це дійсно стати найкращими у світі. Ніколи не буде такого, щоби ми сказали: «Все вже зроблено!», відтак ніколи не маємо зупинятися, мусимо прагнути розвитку.

Читайте також
У Машівській громаді постане простір для ветеранів
Полтава
Практичний досвід Синґапуру для освітньої реформи в Україні
Політика
Фронтовик ЗСУ з Полтавщини Микола Кушнір: війна не завада для здобуття освіти
Полтава
На Полтавщині відкрили еколабораторію «GreenSchool»
Полтава
Поки в Україні будують культові споруди, в Америці — університети
Світ
Швеція використовує максимально ефективно всі ресурси, які має
Життя