Цегла з пластику: кенієць винайшов унікальну технолоґію

14.08.2021, 12:23
Цегла з пластику: кенієць винайшов унікальну технолоґію
Фото: Gjenge Makers

Нзамбі Маті – 29-річний інженер зі столиці Кенії Найробі, який майстерно перетворює пластикові відходи на цеглу.

Його виріб у 7 разів міцніше за бетон, про це свідчать відеоролики, викладені чоловіком на платформі YouTube, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Аби інноваційна технолоґія стала доступною людям, Нзамбі Маті заснував з однодумцями власну компанію "Gjenge Makers", яка отримує необхідний матеріал з кенійських пакувальних фабрик і міських звалищ.

«Щодня ми виготовляємо до 1500 одиниць доволі міцної цегли з суміші різних видів пластику. Ми повинні переосмислити те, як ми виробляємо промислову продукцію, і як поводитися з нею після закінчення терміну служби. Деякі види пластика включають поліетилен високої щільності (міститься у пляшках для молока і шампуню), низької щільності (використовується для виготовлення пакетів) та поліпропілен (використовується у виробництві мотузок, кришок, відер)», – коментує свою розробку Нзамбі Маті.

Інновації 29-річного кенійця у будівельному секторі підкреслюють економічні та еколоґічні можливості одноразових виробів із пластику, яким він дає друге життя без шкоди для довкілля.

«Оскільки використання поліетилентерефталату заборонено, то сáме його найчастіше застовують для виготовлення пластикових пляшок. Ми ж ці відходи змішуємо з піском, нагріваємо до потрібної температури, а потім – пресуємо у цеглу; ціна кожної залежить від товщини та кольору. Наприклад, стандартна сіра цегла коштує 850 кенійських шилінґів ($7,70) за 1 м²», – зауважує Нзамбі Маті.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", один іспанський інженер розробив унікальний пристрій для вилучення питної води з розрідженого повітря.

Читайте також:
Життя
Здолати відстань завдовжки 55 мільйонів кілометрів у космічному просторі менше ніж за тиждень можна буде завдяки унікальному кораблю.
01 липня, 20:32
Світ
Майбутнє вже у Таллінні, а Полтава, завдяки команді Олександра Мамая, повертається у кам'яний вік, втрачаючи туристичну привабливість.
14 лютого, 11:51
Світ
Система забезпечує точне усунення загроз на землі, у повітрі та на морі
17 січня, 18:39
Життя
В Університеті Гельсінкі розробили інноваційний назальний спрей, який захищає від COVID-19 у ситуації з високим ризиком зараження.
15 січня, 12:15
Опінії
Наших талановитих людей активно переманюють інші країни.
24.12.2021, 20:55
Життя
Інноваційний рентген-пристрій, який показуватиме людські клітини у реальному часі, презентували в Університеті Мельбурна.
10.11.2021, 12:56