Цегла з пластику: кенієць винайшов унікальну технолоґію

14.08.2021, 12:23
Цегла з пластику: кенієць винайшов унікальну технолоґію
Фото: Gjenge Makers

Нзамбі Маті – 29-річний інженер зі столиці Кенії Найробі, який майстерно перетворює пластикові відходи на цеглу.

Його виріб у 7 разів міцніше за бетон, про це свідчать відеоролики, викладені чоловіком на платформі YouTube, інформує аґенція "Останній Бастіон".

Аби інноваційна технолоґія стала доступною людям, Нзамбі Маті заснував з однодумцями власну компанію "Gjenge Makers", яка отримує необхідний матеріал з кенійських пакувальних фабрик і міських звалищ.

«Щодня ми виготовляємо до 1500 одиниць доволі міцної цегли з суміші різних видів пластику. Ми повинні переосмислити те, як ми виробляємо промислову продукцію, і як поводитися з нею після закінчення терміну служби. Деякі види пластика включають поліетилен високої щільності (міститься у пляшках для молока і шампуню), низької щільності (використовується для виготовлення пакетів) та поліпропілен (використовується у виробництві мотузок, кришок, відер)», – коментує свою розробку Нзамбі Маті.

Інновації 29-річного кенійця у будівельному секторі підкреслюють економічні та еколоґічні можливості одноразових виробів із пластику, яким він дає друге життя без шкоди для довкілля.

«Оскільки використання поліетилентерефталату заборонено, то сáме його найчастіше застовують для виготовлення пластикових пляшок. Ми ж ці відходи змішуємо з піском, нагріваємо до потрібної температури, а потім – пресуємо у цеглу; ціна кожної залежить від товщини та кольору. Наприклад, стандартна сіра цегла коштує 850 кенійських шилінґів ($7,70) за 1 м²», – зауважує Нзамбі Маті.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", один іспанський інженер розробив унікальний пристрій для вилучення питної води з розрідженого повітря.

Читайте також:
Світ
Ілон Маск повідомив, що компанія Neuralink успішно вживила нейрочіп третьому пацієнту.
11 січня, 14:05
Життя
Четверті загалом і перші успішні випробування для транспортного засобу «Boom XB-1» завершилися у США. Його швидкість перевищила 313 вузлів.
24.09.2024, 21:40
Життя
Як ESA вибудовує екосистему підтримки космічних стартапів
17.08.2024, 14:32
Життя
Американські техногіганти продовжують боротися один з одним за першість. Нині у пріоритеті контрольоване використання штучного інтелекту.
28.07.2024, 19:08
Світ
Поки неповторна у своєму роді технологічна новинка не готова до участі у боях. Але у разі потреби її обіцяють неодмінно застосувати.
05.05.2024, 21:07
Життя
Американська компанія Aptera Motors випустить спеціальну версію триколісного електрокара. Транспортний засіб працює на сонячній енергії.
30.04.2024, 06:00