Created with Sketch.

Фінляндія опиниться у НАТО раніше за Україну

13.12.2021, 09:01
Фото: Suomi Natoon

Поки Україна роками марно стукає у двері Північноатлантичного альянсу, Фінляндію незабаром можуть впустити туди без жодних перепон.

Таку думку в етері суспільного мовника "Yle 1" висловив авторитетний військовий аналітик і політолог Ристо Пенттіля, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, фінляндському уряду слід бути готовим до ухвалення невідворотного рішення про подачу заявки на членство у НАТО найближчими місяцями.

Серед основних причин, які змусять Гельсинкі піти на такий крок, Ристо Пенттіля назвав провокації російського агресора на кордоні з Україною та скупчення ворожого війська на окупованих Кремлем територіях.

«Якщо ситуація в Україні загостриться цієї зими, виникнуть обставини, коли щодо РФ запровадять жорсткіші санкції, за якими будуть контрсанкції Москви. Напруга зростатиме, і нова "холодна" війна може стати "гарячою". Але санкцій як таких буде мало. Природно, що НАТО з огляду на внутрішні суперечності своїх країн-членів воювати з Росією не буде. При цьому військовий союз має якось показати власну силу та єдність. Фінляндію запитають: чи ми беремо участь у спільних з Альянсом діях чи ні, і якщо так – ​для нас відкриється вікно можливостей, тобто членства», – спрогнозував авторитетний військовий аналітик і політолог.

На думку Ристо Пенттілі, теперішня ситуація на Сході Європи набагато серйозніша, ніж її обговорюють у Фінляндії.

Тому він припускає, що Гельсинкі не має більше покладатися тільки на себе, але заручитися всебічною підтримкою Вашинґтона.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що багаторічна російська агресія в Україні та терористичні дії режиму Олександра Лукашенка змушують Фінляндію зміцнювати власну оборону.

Читайте також
Ілон Маск і трампісти
Опінії
Дональд Трамп матиме серйозні проблеми, якщо припинить підтримку України, - Foreign Affairs
Війна
Трамп і Маск: що живить цей тандем
Опінії
Туреччина закликала заборонити відправку зброї Ізраїлю
Війна
Криза ідентичності ООН
Опінії
Україна — НАТО: про помилкові припущення Заходу
Опінії