Світ побачила книга "Крик кажана", автором якої є науковий співробітник Інституту народознавства НАН України полтавець Костянтин Рахно.
Відповідну інформацію оприлюднили на сторінці Національного музею-заповідника українського гончарства у Facebook.
Монографія детально розповідає про українську фольклористику в керамологічному аспекті з найдавніших часів до початку ХХІ століття.
«Ця книга – ще один наш унікальний видавничий проєкт. Вона розповідає про гончарство у фольклорній спадщині українців. Адже накопичення фактажної бази керамологічних студій почалося саме з фольклорних матеріалів: міфологічних легенд, казок, переказів, бувальщин, пісень, приказок і прислів’їв про гончарів, гончарні сировину й вироби», – йдеться на сторінці Музею українського гончарства.
Ґрунтовне дослідження доктора історичних наук Костянтина Рахна буде цікавим для всіх, хто цікавиться народознавством, традиційною культурою українців у цілому і керамологією зокрема.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що наші прапращури, здійснюючи експансію у світ кілька століть тому, скрізь несли з собою і свій світогляд, і наші символи.