Created with Sketch.

Хочеш потрапити в Україну – доведи, що є кошти

25.11.2020, 13:53

Розповідаємо про нові правила перебування для іноземців від МВС.

Так, за порушення умов перебування в Україні, іноземця чекає видворення.

Нещодавно «Останній Бастіон» писав про те, що Міністерство внутрішніх справ (МВС) внесло парламенту проєкт закону, який запроваджує жорсткі фінансові санкції для нелегалів, іноземців та осіб без громадянства за порушення міграційного законодавства.

Також МВС від імені Кабінету міністрів внесло проєкт закону №4412 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції», яким регламентується поводження іноземців та осіб без громадянства в нашій державі.

Що пропонують чиновники?

Пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, Законів «Про Державну прикордонну службу України» та «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства». Зокрема:

«Строк затримання іноземців та осіб без громадянства в пунктах тимчасового перебування, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців.

За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, або особою без громадянства цей строк може бути продовжений, але загальний строк затримання не повинен перевищувати вісімнадцяти місяців.

Особам, яким обмежено в’їзд в Україну, можна буде у п’ятиденний строк транзитно проїхати територію нашої держави».

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, що запросили чи приймають у нас іноземців зобов’язані вжити заходів до своєчасного подання ними заяв для оформлення документів на право проживання (перебування) в Україні;

Особи, стосовно яких прийнято рішення про припинення громадянства України або яким скасовано рішення про оформлення набуття громадянства України, зобов’язані виїхати за межі України протягом одного місяця з дня прийняття такого рішення.

Для продовження строку перебування в Україні подаються такі документи:

- заяви іноземця або особи без громадянства та приймаючої сторони, які подаються не пізніше як за три робочих дні до закінчення встановленого строку перебування на території України.

- документи, що підтверджують наявність підстав для подальшого перебування;

- паспортний документ іноземця або особи без громадянства;

- паспорт (паспортний документ) приймаючої сторони (фізичної особи) або представника приймаючої сторони (юридичної особи);

- документи, що підтверджують наявність достатнього фінансового забезпечення для покриття витрат, пов’язаних із перебуванням іноземця або особи без громадянства в Україні, або відповідних гарантій від приймаючої сторони.

У продовженні строку перебування відмовляється в разі:

1) відсутності достатнього фінансового забезпечення для покриття витрат, пов’язаних із перебуванням іноземця або особи без громадянства в Україні, або відповідних гарантій від приймаючої сторони;

2) коли є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства мають інші, ніж заявлені у заяві, підстави та мету перебування в Україні;

3) коли іноземець або особа без громадянства не подали відповідного підтвердження підстав для подальшого перебування;

4) коли дані, отримані з відповідних автоматизованих інформаційних і довідкових систем не підтверджують подану іноземцем або особою без громадянства інформацію;

5) подання іноземцем та особою без громадянства свідомо неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів;

6) коли виявлено факти невиконання іноземцем та особою без громадянства рішення суду чи органів державної влади, примусове видворення або заборону в’їзду;

7) необхідності забезпечення національної безпеки або охорони громадського порядку;

8) необхідності охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні.

У разі пропуску іноземцем або особою без громадянства строку подання заяви з підстав, що унеможливлюють їх виїзд з території України, їм може бути продовжено строк перебування в Україні за умови подання підтверджувальних документів.

Якщо при цьому іноземець або особа без громадянства порушили встановлені строки перебування в Україні, питання продовження строку перебування може бути вирішене тільки після притягнення цих осіб та приймаючої сторони до відповідальності згідно із законом.

За продовження строку перебування справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

При цьому іноземці зобов’язані подати свої біометричні дані для їх фіксації.

Читайте також
Сілуанов і Набіулліна задобрюють Равшанів і Джамшудів високими зарплатами
Економіка
Агресивні мусульмани захоплюють вулиці німецьких міст
Світ
Режим Рахмона свідомо виганяє таджицьку молодь на московію
Світ
Таджикистанізація московії — недоімперія стає болотним аулом
Політика
Сім тисяч мігрантів йдуть колоною до кордону Мексики та США
Світ
Чоловіки з Ніґеру вже сунуть на Європу
Світ