Аваков пропонує жорстко штрафувати нелегалів та порушників міграційного законодавства

24.11.2020, 12:25
Аваков пропонує жорстко штрафувати нелегалів та порушників міграційного законодавства
Фото: МВС

Міністр внутрішніх справ хоче внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кабінет міністрів України вніс до парламенту проєкт Закону №4411 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції)».

Під проєктом стоїть прізвище міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Метою документу є вдосконалення норм Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУАП), що встановлюють відповідальність за порушення міграційного законодавства.

Що пропонують чиновники?

Проєкт акта передбачає:

Злісна непокора представнику прикордонної служби — тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 1700 грн).

Ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року піддано адміністративному стягненню за правопорушення, — штраф до 3400 грн.

Порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах в’їзду-виїзду – штраф до 2250 грн.

Проживання іноземця або особи без громадянства на території України без документів на право проживання в Україні (посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, військового квитка рядового, сержантського і старшинського складу), — штраф до 5100 грн.

Перевищення іноземцем або особою без громадянства встановленого строку перебування в Україні до 30 днів, а також перебування в Україні без довідки про звернення за захистом в Україні або без іншого документа на право перебування в Україні, — штраф до 3400 грн.

Перевищення строку перебування в Україні більш як на 30 днів — штраф до 5100 грн.

Порушення іноземцем або особою без громадянства встановленого порядку працевлаштування в Україні — штраф до 5100 грн.

Недодержання іноземцем правил реєстрації або проживання на території України без документів на право проживання (перебування) в Україні, за недійсними документами, або недодержання встановлених законом умов чи строку транзитного проїзду через територію України, або перевищення встановленого строку перебування в Україні більш як на 30 днів, — штраф до 6800 грн.

Порушення посадовими особами підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, що діють на території України, фізичними особами-підприємцями, які використовують найману працю, встановленого порядку працевлаштування іноземців та осіб без громадянства, прийняття їх на навчання, — штраф до 5100 грн.

Надання таким іноземцям житла або транспортних засобів, — штраф до 6800 грн.

У разі порушення законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, невиконання рішення про заборону в’їзду в Україну, вчинення злісної непокори законному розпорядженню або вимозі працівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, пропаганда георгіївської стрічки – таких іноземців зможуть затримувати на термін до трьох діб.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
14 тисяч нелегальних мігрантів, які перебувають у пенітенціарних установах штату Техас, невдовзі вийдуть на волю.
25 січня, 12:15
Вихідці з країн Азії та Африки стали рушійною силою збільшення чисельності населення Фінляндії у 2020 році попри так звану "коронакризу".
22 січня, 12:16
Розповідаємо про нові правила перебування для іноземців від МВС.
25.11.2020, 13:53
Уряд Фінляндської Республіки дав згоду на прийняття 1050 нелегалів за квотою Організації об'єднаних націй.
07.11.2020, 19:53
Багатотисячний марш із вимогою узаконити свою присутність у Франції центром Парижу провели нелегальні мігранти з Азії та Африки.
19.10.2020, 10:27