Created with Sketch.

Хотів кататися по місту безоплатно: суд виніс вироку чоловік за підробку пенсійного посвідчення

03.12.2020, 12:06
Фото: Today.ua

Уродженець Київщини у Полтаві підробив пенсійне посвідчення.

Полтавський районний суд Полтавської області виніс вирок чоловіку у справі №545/2910/20, який підробив пенсійне посвідчення і на ньому катався на громадському транспорті.

Обставини справи

Уродженець села Триліси Київської області наприкінці вересня 2020 року, перебуваючи у місті Полтава поблизу Центрального ринку, знайшов пенсійне посвідчення, яке забрав собі.

Надалі, за місцем свого проживання, діючи умисно, з корисливих мотивів, видалив первинне зображення та вклеїв у знайдене ним пенсійне посвідчення свою фотокартку, тим самим підробив його з метою використання в особистих цілях для безкоштовного проїзду в громадському транспорті.

Надалі, близько 19:50 25 вересня 2020 року, перебуваючи в автобусі на кінцевій зупинці громадського транспорту в селі Розсошенці Полтавського району, при перевірці контролером проїзних документів, з метою безкоштовного проїзду, пред'явив як проїзний документ свідомо підроблене пенсійне посвідчення, тобто використав свідомо підроблений документ, однак підробка була помічена контролером.

Згідно з висновком експерта №2307 від 30 вересня 2020 року, у наданому на дослідження пенсійному посвідченні є зміни первинного змісту, які виражені у видаленні фрагмента паперу бланка документа із первинним зображенням, разом із ламінатом, шляхом дії на ці ділянки гострих предметів (ніж, канцелярський ніж, ножиці, або інших гострих предметів) та наклеюванні на це місце фотокартки, із кольоровим зображенням погрудно-сфотографованої особи чоловічої статі, з подальшим обклеюванням бланка документа прозорою липкою стрічкою.

Кваліфікація дій обвинуваченого судом

Суд вважав, що дії обвинуваченого слід кваліфікувати:

- за частиною 1 статті 358 Кримінального кодексу України (ККУ) як підроблення посвідчення, яке видається та посвідчується установою, яка має право видавати та посвідчувати такі документи, і яке надає певні права, а також з метою його використання підроблювачем;

- за частиною 4 статті 358 ККУ – як використання завідомого підробленого документа.

Допитаний у судовому засіданні обвинувачений повністю визнав вину у вчиненні підроблення посвідчення та його використання, підтвердивши обставини, викладені в обвинувальному акті.

Враховуючи наявність пом'якшувального покарання обставин та відсутність обставин, що його обтяжують, характеристику обвинуваченого, суд вирішив за доцільне застосувати до нього положення статті 75 ККУ та звільнити від відбування покарання з випробуванням з покладенням обов`язків, передбачених пунктами 2 і 3 статті 76 ККУ.

Відтак суд визнав чоловіка винним; визначив йому покарання у вигляді 1 року 3 місяців обмеження волі.

На підставі статті 75 ККУ звільнив від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням на строк 1 рік та покладенням обов`язків, передбачених статті 76 ККУ:

- періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Читайте також
Співробітник Запорізького ТЦК і СП незаконно вилучав автівки
Кримінал
Нерестове загострення у браконьєрів Полтавщини
Полтава
Не встигли зарибнити, як уже виловлюють: на Полтавщині квітне браконьєрство
Полтава
У ландшафтному парку на Полтавщині затримали браконьєра
Полтава
Виявлені палії сухостою на Полтавщині заплатять штрафи
Полтава
Сіоністи спорудили незаконний тунель у Брукліні, де проводили шабаші
Кримінал