Як підполковник ГУР Євген Червоненко заселив родину в арештований маєток підсанкційного російського олігарха ?
«А ви на фронті не пробували бути взагалі?»
«Хто ви такий, щоб розуміти?»
Це короткий переказ мого спілкування з політичним діячем на ім’я Євген Червоненко.
Справа в тому, що пан Червоненко за інформацією чисельних джерел у бізнесових, політичних і правоохоронних органах наразі має стосунок до Головного Управління розвідки міністерства оборони України.
А чоловіка, схожого на зятя Червоненка Олексія Кавиліна в липні цього року ми зафіксували в маєтку російського підсанкційного олігарха вячеслава кантора в Женеві.
А тепер докладніше.
Елітне передмістя Лондона. Район Хемпстед. Тут поряд з палацами колишнього сенатора ради федерації, олігархів усманова та фрідмана ми знайшли ще одну цікаву земельну ділянку. Маєтку на території не видно, але тут є будівельний кран і, схоже, триває будівництво. Це нерухомість, яка належить одному з найбагатших росіян, вячеславу кантору.
Прізвище кантора невідоме широкому загалу, але він подекуди має більшу роль ніж деякі кремлівські мільярдери. Зокрема, кантор роками збирав конференції в Лондоні, Амстердамі, Празі та інших столицях цивілізованих країн для того, щоб просувати російські наративи. Особливо після окупації Криму. Про всі ці конференції російські пропагандисти обов’язково розповідали у себе на росіях24. Особливо, кантор переживав, щоб Україна не відмовилася від позаблокового статусу.
Авжеж, після повномасштабного вторгнення кантор потрапив під санкції.
Під санкції потрапили і 11 вілл кантора в Італії, і маєток в Женеві на березі озера, і нерухомість у передмісті Лондона.
Але на ділянці в передмісті Лондона ми побачили будівництво. А що ж тоді на віллі кантора в Женеві? Може він вже й не під санкціями?
Маєток в Женеві не виглядає покинутим. Біля воріт щодня змінюється автівка персоналу.
А на віллу кантора в Женеві приїжджає чоловік, в якому за допомогою програм з розпізнавання облич ми впізнали зятя Червоненка. І приїжджає він як до себе додому.
А як зять Червоненка виїхав з країни під час мобілізації?
За інформацією джерел УП у правоохоронних органах зять Червоненка лише з початку року 5 разів виїжджав з України. Зокрема за допомогою дозвільних листів від Головного Управління розвідки.
І в один з таких виїздів на три тижні ми і зафіксували його вдома у російського олігарха.
Але далі ще цікавіше. Виявилось, що донька Червоненка після початку повномасштабного вторгнення жила в Женеві і лише нещодавно родина повернулась в Україну.
Ну як нещодавно. Одразу після наших зйомок
маєтку російського олігарха вячеслава кантора в Женеві.
Бути в ГУР МО і одночасно заселити родину в арештований маєток підсанкційного російського олігарха - це дуже.
Ми, авжеж, подзвонили і зятю Червоненка, але Олексій сказав «це неможливо». Я теж так подумав.