Created with Sketch.

Хто знищує ліси на Полтавщині ?

27.08.2021, 11:35

Нові призначення в Обласному управлінні лісового та мисливського господарства

В матеріалі Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття ми розповідали про варварське знищення лісів Полтавщини та корупцію в даній сфері.

Не оминули ми увагою і факт призначення на посаду головного лісничого Полтавщини Івана Івановича Гришка.

Бо саме після призначення Івана Гришка та «смотрящого» від Синєгубова темпи знищення лісів виросли в рази.

До призначення на посаду Іван Гришко керував Гадяцьким лісовим господарством.

Після свого призначення на посаду Головного лісничого Полтавщини, Іван Гришко пересувається на автомобілі TOYOTA HIGHLANDER 2011 року випуску. Даний автомобіль до липня 2021 року належав Миргородському лісовому господарству, 17 липня 2021 року його було передано Гадяцькому лісовому господарству за актом прийому-передачі та перереєстровано в ТСЦ 5345.

Автомобіль яким користується Іван Гришко

Ми не розуміємо, чому виникла така нагальна потреба передачі автомобіля з одного підприємства на інше, але вже 23 липня 2021 року автомобіль було зупинено за порушення ПДР в місті Полтаві, за кермом перебував Іван Гришко.

Постанова за порушення ПДР Іваном Гришком

На яких підставах він керував даним автомобілем невідомо, адже з 24.06.2021 року він вже не був керівником Гадяцького лісового господарства, якому належить автомобіль.

З 24 червня 2021 року Іван Гришко починає керувати Полтавським обласним управлінням мисливського та лісового господарства.

Іван Гришко, Олег Синєгубов, Юрій Блоховець та Олександр Біленький

І починає він свою роботу на посаді начальника не з наведення порядку в лісових господарствах, а з ремонту свого кабінету та приймальні, які до цього знаходилися в цілком робочому стані, та ніяк не заважали плідній роботі керівника управління.

Злі язики подейкують, що Іван Гришко у кабінеті під виглядом ремонту  шукав «заначки» попереднього керівника, а заодно і знімав встановлені його кураторами з СБУ засоби негласного зняття інформації, встановлені для дискредитації Тараненка.

А ще ремонт потрібен був для «освоєння» кількох мільйонів,  переданих йому лісогосподарськими підрозділами управління лісового господарства та мисливськими господарствами області.  Іван Іванович дуже любить показуху, навіть потайки у відремонтованому кабінеті копіює стиль Голобородька з телесеріалу для малограмотних гоїв.

З приходом нового керівництва відбулися й цікаві кадрові перестановки.

Прикметно, що  кадрові призначення є креатурами Олега Синєгубова, як і сам Іван Гришко.

Венгер Сергій Володимирович, який ще донедавна працював на посаді Директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА, був призначений, без оголошення конкурсу, на посаду мисливствознавця в Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Венгер Сергій Володимирович

Цікавою є для нас біографія Сергія Венгера.

У 2014 році був прокурором відділу нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту прокуратури Полтавської області.

У 2015 році був в.о. Заступника прокурора Київського району міста Полтави.

У 2016-2017 роках він працював прокурором Прокуратури Полтавської області.

З 2017 року працював в.о. Начальника відділу з питань протидії та запобігання корупції в ДП “Миколаївський морський торговельний порт”.

З 2019 року Сергій Венгер перебував на посаді Директора Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА.

І от у 2021 році він переходить працювати мисливствознавцем у Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства. Слід зауважити, що працюючи у Полтавській ОДА він отримував заробітну плату близько 38 000 грн на місяць, про це свідчить його декларація за 2020 рік. Перейшовши працювати в обласне управління лісового та мисливського господарства він отримує ЗП близько 6000 гривень на місяць.

Погодьтесь, доволі дивні зміни сталися в житті колишнього прокурора і пояснення цим змінам доволі просте : його поставили “смотрящим” від Синєгубова за Іваном Гришком. Але нарізі мова не про смотрящих. Про смотрящих та смотрящих над смотрящими ми розповімо в наступних наших матеріалах.

Олег Синєгубов витратив чимало зусиль для зміщення з посади попереднього керівника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства, який не хотів виконувати забаганки керівника ОДА та заносити йому щомісячні відкати.

Після зміщення Тараненка, Синєгубов дуже швидко поставив на цю посаду Івана Гришка, котрий є лояльним до влади, Гришко навіть став депутатом Полтавської обласної ради від партії Слуги Народу. Тепер Синєгубов отримав повний контроль над лісами Полтавщини.

Олена Олександрівна Могильчук — донедавна працювала начальником відділу Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними Полтавської ОДА. Та була заступником Сергія Венгера.

Після призначення на посаду Івана Гришка, її разом з колишнім керівником було прийнято на роботу до Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства. На попередньому місці роботи Олена Могильчук отримувала заробітну плату близько 20 000 на місяць, що явно менше того, що Олена Олександрівна отримуватиме на новій посаді. Проте, не в грошах щастя.

На відміну від Сергія Венгера, Могильчук таки має відношення до лісового господарства.

З 2017 по 2019 рік Олена Могильчук працювала на посаді заступника директора ДП “Полтавське лісове господарство”.

Згідно даних декларації, у 2020 році (до початку роботи в ОДА) Олена Олександрівна працювала в ТОВ “Бархаш”, що займається лісопильним та стругальним виробництвом. Власником даного підприємства є Ігор Шах.

І от тут є цікавий факт.

В минулому нашому матеріалі ми розповідали про “санітарні рубки” лісу в Терешках Полтавського району. Тоді їх проводило ТОВ “Ліспром Полтава” Павла та Максима Черевків.

Ми дуже здивувалися, коли дізналися що саме в Терешках знаходиться цех по обробці деревини ТОВ “Бархаш”.  “Бархаш” є фігурантом кримінального провадження щодо ухилення від сплати податків. Фігурантом даного кримінального провадження також виступає ТОВ “Компанія Інтер-Ліс”, власниками даної компанії є Назарян Артур Рафаелович  з Харкова та Володимир Олександрович Хоменко з Полтави. Як відомо, Володимир Олександрович Хоменко був депутатом Полтавської міської ради від партії “Совість України” Олександра Мамая.

Як нам стало відомо з державного реєстру судових рішень, у провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42018170000000073 від 15.03.2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України .

З матеріалів провадження вбачається, що службові особи ТОВ "КОМПАНІЯ ІНТЕР-ЛІС"  спільно з іншими пов'язаними особами, протягом 2017-2019 років здійснюючи придбання не облікованих лісоматеріалів від осіб неплатників ПДВ та поставляючи їх в цех по розпилюванню деревини, що знаходиться за адресою: Полтавський район, с.Терешки, вул.Шевченка, 11, яка використовується ТОВ "БАРХАШ", в той час як документально відображають придбання зазначених лісоматеріалів від ТОВ "ЛЕВІТЕ" та ТОВ "СВІДА", внаслідок чого ухилились від сплати податків на суму 4 159,86 тис. грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у особливо великому розмірі.

Згідно листа оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області №548/16-31-21-11-12 від 04.03.2019 встановлено, що ТОВ "КОМПАНІЯ ІНТЕР-ЛІС", юридична та фактична адреса: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Профспілкова, 9. Вид діяльності: лісопильне та стругальне виробництво.

Протягом 2017- 2019 років, службові особи ТОВ "КОМПАНІЯ ІНТЕР-ЛІС" , маючи коло власних, ділових та афілійованих зв'язків, спеціальне обладнання, а також кваліфікованих робітників організували переробку необроблених лісоматеріалів та їх експорт до Німеччини, Польщі, Словаччини, Болгарії по контракту з нерезидентом Lanebrook Еnergy L.P. (Великобританія) за середньою ціною, яка на 40% нижча за ціну аналогічної продукції експортованої ТОВ "КОМПАНІЯ ІНТЕР-ЛІС" за прямими контрактами іншим або тим самим отримувачам нерезидентам. У зв'язку з вищевикладеним, службовими особами вказаного СГД, шляхом використання нерезидента Lanebrook Еnergy L.P. занижено базу оподаткування податком на прибуток підприємств на загальну суму 23 110,35 тис. грн., що призвело до ненадходження до бюджету вказаного податку на загальну суму 4 159,86 тис. грн., що становить більше 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дубові матеріали для виробництва продукції ТОВ "КОМПАНІЯ ІНТЕР-ЛІС" поставляє, як від ряду лісгоспів (ДП Полтаваоблагроліс , ДП Жовтневий лісгосп , ДП Онуфрієвський лісгосп , ДП Світловодський лісгосп ) так і за готівку без відображення по бухгалтерському обліку підприємства.

Не обліковані дубові лісоматеріали поставляються в цех по розпилюванню деревини, що знаходиться за адресою: Полтавський район, с. Терешки, вул. Шевченка, 11, який для здійснення господарської діяльності використовується ТОВ "БАРХАШ", юридична адреса: м. Полтава, вул. Комарова, 2Б. Вид діяльності - лісопильне та стругальне виробництво.

Тут ми вбачаємо натяки на цілий злочинний конгломерат, котрий діє не території Полтавської та сусідніх областей і всі дороги від нього ведуть в Терешки Полтавського району.

В Терешках, знаходиться ще одне деревообробне підприємство. Колективне деревообробне підприємство "КЛЕН".

Дане підприємство займається лісорубним та стругальним виробництвом (як і інші члени Терешківського конгломерату). Там у підприємства знаходиться виробничий будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, загальною площею близько 1000 кв.м.

Земельна ділянка, на якій знаходяться виробничі потужності підприємства, належить на праві власності Територіальній громаді в особі Терешківської сільської ради. Але у 2018 році Терешківська сільська рада вирішує передати дану земельну ділянку в оренду КДП “Клен” на 49 років ! Вдумайтеся, громада передає свою землю в оренду до 2067 року !

Договір оренди земельної ділянки передбачає орендну плату в розмірі 36097,30 грн. на рік, що становить 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Погодьтеся, доволі непогана угода була укладена підприємством.

Цікавий факт, керівником КДП “Клен” є Бречко Антон Олександрович, а власником підприємства є його дружина Бречко Ірина Миколаївна.

Антон Бречко

Антон Бречко є депутатом Шевченківської районної у місті Полтаві ради від Політичної партії “За майбутнє” Олександра Мамая.

А його батько Олександр Бречко працював заступником начальника по розподілу електроенергії в полтавському філіалі міських електромереж.

Дуже цікаво було б дізнатися, яким чином майно державного підприємства опинилося в руках родини Бречко.

Повертаючись до Олени Могильчук варто зазначити, що вона теж тісно пов'язана з провладною партією “Слуга Народу”, котра вирішила повністю узурпувати владу та розставити скрізь своїх людей.

Могильчук з 2019 року є помічником на громадських засадах депутата Верховної ради 9-го скликання Максима Юрійовича Березіна, котрий є членом депутатської фракції Політичної партії “Слуга народу".

Цікаво й те, що колишній чоловік Олени Могильчук є прокурором відділу роботи з кадрами Полтавської обласної прокуратури та працював у прокуратурі разом з Сергієм Венгером.

От такі кадрові ротації відбулися в Полтавському обласному управлінні мисливського та лісового господарства.

Повертаючись до Івана Івановича Гришка слід зазначити, що його керівництво Гадяцьким лісовим господарством не відзначалося значними успіхами. І ще доволі цікавий факт, ми вже розповідали про те, що Іван Іванович дуже любить показуху. Також він любить хизуватися лісовими культурами у підвідомчих йому лісових господарствах. Але показує він їх в основному в Зіньківському лісництві. Але чомусь головний лісничий Полтавщини не виставляє на показ лісові культури Краснолуцького та Безвіднянського лісництв Гадяцького лісгоспу (яким він керував), можливо це тому, що вони в поганому стані, або зовсім відсутні. Отакі в нас господарники, яких потім призначають керувати Обласним лісовим господарством не за професійні якості, а за політичними та фінансовими мотивами.

Далі трішки розкриємо тему мисливства на Полтавщині

Свого часу в селі Лютенька Гадяцького району було створене мисливське господарство “Пан мисливець”. Як водиться, створювали його бізнесмени з Києва, але Іван Гришко дуже полюбляв там полювати.

Саме через любов Івана Гришко до полювання, дане мисливське господарство утримується за рахунок Гадяцького лісництва.

Але і це ще все. Іван Гришко побудував у лісі капітальну будівлю Мисливського будинку, хоча на даній території це категорично заборонено. Окрім цього Іван Гришко вирішив обмежити доступ до лісу “посторонніх” з числа смердів. Територія була обнесена огорожею та було встановлено автоматичні ворота, тобто територію лісового господарства перетворили на приватну територію в кілька десятків гектарів.

Огородження лісу в селі Лютенька Гадяцького району
Огородження лісу в селі Лютенька Гадяцького району
Огородження лісу в селі Лютенька Гадяцького району

Іван Гришко звичайно заперечує свою причетність до цього, але тоді виникає питання : як він допустив таке неподобство на підвідомчій йому території , адже він був керівником Гадяцького лісгоспу, а тепер керує обласним лісовим господарством. Невже він не може навести порядок на підвідомчих йому підприємствах ? Чи цю огорожу було зведено за програмою Володимира Зеленського Велике будівництво ? Тільки так ми можемо пояснити ударні темпи будівництва (липень-серпень 2021 року).

Місцеві жителі просто шоковані даною ситуацією, адже ліс до якого у них був вільний доступ, тепер стає приватною територією і допуск туди мають лише обрані, такі як Олег Синєгубов, його київські керівники,  Іван Іванович Гришко та лісничий Гоголівського лісництва Леонід Петрович Нос, який полюбляє стріляти не тільки в людей, а і у тварин.

Ми не забули історію 2015 року, коли Леонід Нос спочатку зчинив бійку, а потім з травматичної зброї та з мисливського карабіна обстріляв  відвідувачів кафе в селі Ковалівка Шишацького району.

Тоді поліція за даним фактом розпочала кримінальне провадження, та внесла відомості у ЄРДР, за ч.4 ст. 296 ККУ (Хуліганство), щоправда, до суду справа так і не дійшла. Та й не діло судити Заслуженого природоохоронця України, ну постріляв трохи по людях, з ким не буває.

До речі, Іван Гришко дуже не любить, коли йому заважають проводити незаконну вирубку лісів. Так, місцевими жителями були зафіксовані факти крадіжок лісу, котрі потім прикриваються місцевою поліцією та списуються в “глухарі”. За словами місцевих жителів, після того як почали звертати увагу на дані факти, людям почали погрожувати від імені Івана Гришка, а правоохоронці на дані факти не звертають жодної уваги, та відмовляються розслідувати кримінальне провадження, вносячи до ЄРДР сфальшовані відомості.

Як бачимо, Іван Гришко ні перед чим не відступає задля досягнення своєї мети. А тепер йому ще й є де розгулятися, адже обласне управління це вже масштабно, не те що Гадяцьке лісництво, тим паче, що тепер є вагоме політичне прикриття від влади.

Ми продовжуємо вивчати ситуацію з системними розкраданнями лісів на території Полтавської області.

Просимо громадян надсилати на адресу редакції Останнього Бастіону фото та відео матеріали протиправної діяльності Івана Гришка та його камарильї деревоїдів для подальшого опрацювання та вжиття заходів реагування.

Читайте також
Зеленський поборов корупцію на митниці?
Політика
Суддя ВАКС, що має проблеми з НАЗК, оформила бізнес на сина та родичів
Політика
ЗеленськийЄрмак дозволив Коболєву втекти за кордон
Політика
НАЗК виявило в ексчиновника СБУ ознаки незаконного збагачення
Кримінал
НАЗК виявило у декларації голови Харківської облради невідповідності на 3,4 млн грн
Політика
Мафія з середини. Умеров. Федоришин. Єгоров.
Опінії