Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття

18.08.2021, 10:55
Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття

В Україні катастрофічна ситуація зі скороченням площ лісу - масштабні вирубки з боку браконьєрів значно шкодять екології країни

І це стосується не лише Закарпаття, масштабні вирубки відбуваються по всій країні.

За останні 10 років у нас була знищена площа лісу, що дорівнює Чернівецькій області.

І здебільшого це не браконьєрські рубки, а державні, коли під виглядом санітарних рубок величезні масиви лісу продаються за кордон.

Вирубують ліси в основному в центральній частині країни, причому страждають державні посадки - там дерево добувають під виглядом "санітарної рубки".

На відео ви можете  побачити один із прикладів такої “санітарної рубки”, яка відбувається у Чалівському лісництві ДП “Полтавське лісове господарство” в Терешках.

“Санітарну рубку” тут проводить ТОВ “Ліспром Полтава”, яким керує Максим Олександрович Черевко та його брат Павло Олександрович Черевко.

Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_1
Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_3
Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_5

Загалом братам підприємцям належать 5 підприємств які займаються лісозаготівлею та торгівлею деревиною:

  • ТОВ “МС Ліс”;
  • ТОВ “Техойл”;
  • ТОВ “Ліспром Полтава”;
  • ТОВ “Лісовий Ресурс”;
  • ТОВ “Діловий зв'язок” (колишнє ТОВ “Лісвуглепром”);
  • ТОВ “Лісукртранс”.

    

Через низку підприємств брати Черевко тісно пов'язані з Олександром Анатолійовичем Колосовським, можна сказати, що вони перебувають у дуже тісних ділових стосунках, оскільки одночасно були та є бенефіціарами в кількох підприємствах.

Олександр Колосовський
Олександр Колосовський

Слід зазначити, що Олександр Колосовський тісно пов'язаний з політичною партією “Рідне місто”. У 2020 році він балотувався від РМ до рад різних рівнів на Полтавщині.

Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_9

Підприємства Колосовського-Черевків не одноразово ставали фігурантами кримінальних проваджень.

Нас зацікавило одне з підприємств з орбіти Колосовського-Черевків. Це ТОВ “Лісовий ресурс”. Свого часу підприємством майже в рівних долях володіли Олександр Колосовський та Максим Черевко. Згодом Максим Черевко вийшов зі складу засновників, передавши свою долю Колосовському.

Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_11
Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_13

На сьогодні ТОВ “Лісовий ресурс” та його керівник Колосовський Олександр Анатолійович є фігурантами резонансного кримінального провадження, яке розслідує СУ ГУНП в Полтавській області. Дане кримінальне провадження може стати вироком для кількох корупційних кланів Полтавщини.

Тепер детальніше:

СУ ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12021170000000177 від 25.03.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.246 КК України.

В клопотанні слідчого зазначено, що 02.03.2021 до УСР в Полтавській області ДСР НП України надійшла заява від особи про те, що на території Полтавської області діє група осіб, до складу якої входять працівники «Агентства місцевих доріг Полтавської області» серед яких заступник начальника відділу. Основними виконавцями робіт по незаконній заготівлі деревини являються двоє ФОПів, та директор ТОВ «Лісові ресурси» Колосовський Олександр. Незважаючи на відсутність дозволів на проведення рубки дерев (лісорубний квиток), у смузі відводу роботи ведуться на всій території області у величезних обсягах, вирубуються кожен місяць десятки тисяч дерев. Вся незаконна діяльність підприємців прикривається нікчемним листом від ДП « Агентства місцевих доріг» з посиланням на ДСТУ. Деревина не береться на баланс, електронний облік деревини (обов`язковий на всій території України) не ведеться, рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів не сплачується до держбюджету.

Так, на виконання наказу Державної екологічної інспекції Центрального округу (далі - лекція) від 01.03.2021 №06-27/120 „Про проведення заходів державного нагляду (контролю) за використанням водних біоресурсів рослинного і тваринного світу”, 11.03.2021 державними інспекторами з охорони навколишнього природнього середовища Центрального округу проведено захід державного нагляду (контролю) на території Котелевського району Полтавської області.

В ході натурного обстеження території земельної ділянки під захисною лісосмугою вздовж узбіччя автодороги місцевого значення „Мала Рублівка – Рунівщина”, розташованої між с.Мала Рублівка та с.Велика Рублівка (кадастровий номер: 5322280800:00:002:0052), було виявлено незаконну вирубку 166 дикоростучих дерев різної породи та діаметру.

З метою встановлення всіх обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення направлено доручення працівникам УСР ДСР НПУ.

В результаті виконання доручення слідчого встановлено, що керівництвом ДП «Агенство місцевих доріг Полтавської області» в особі директора Басана Олексія Ігоровича  та заступника керівника відділу ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг, штучних споруд та безпеки руху організовано схему незаконного рубання дерев у межах смуг відведення автомобільних доріг місцевого значення.

Тимофій Голбан та Олексій Басан
Тимофій Голбан та Олексій Басан

З цією метою ОСОБА_7 разом з іншими задіяними особами зареєстрував ТОВ «РДС-Полтава» (ЄДРПОУ 43266571), юридична адреса м. Полтава, вул. Кириченко Раїси, 64.

Про ТОВ “РДС-Полтава” ми вже згадували в одному з наших попередніх розслідувань.

Дане підприємство створено для конспірування діяльності злочинної групи пов`язаної з привласненням коштів виділених ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг місцевого значення Полтавської області. Крім того, діяльність даного підприємства також спрямована на видалення зелених насаджень в межах смуг відводу автодоріг.

З цією метою ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» уклало з ТОВ «РДС-Полтава» договір на обслуговування автомобільних доріг Полтавської області. Остання в свою чергу для видалення зелених насаджень в межах смуг відводу автошляхів залучає субпідрядників числа місцевих фізичних-осіб підприємців чи юридичних осіб.

Так, на даний час встановлено, що до виконання вищевказаних робіт було залучено 4 ФОПів та  ТОВ «Лісовий ресурс».

На земельній ділянці з кадастровим номером 5322280800:00:002:0052 на узбіччі ділянки дороги с.Мала Рублівка - с.Рунівщина рубання дерев виконувала лісорубна бригада ТОВ «Лісовий ресурс», особи робітників встановлюються.

Виконання рубок дерев в межах смуг відводу автошляхів за завданням ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» здійснюється з порушенням діючого законодавства без спеціального дозволу на використання лісових ресурсів.

Також встановлено, що здобута у протиправний спосіб деревина  не була оприбуткована в «Агентство місцевих доріг Полтавської області» та розтрачена на користь фізичних осіб підприємців та юридичних осіб в якості ділової деревини та дров паливних.


Звертаємо увагу що браконьєри проводять вирубку дерев твердих сортів : акація дуб та ясен, ціна цю деревину гарної якості може складати від 8 до 15 тисяч гривень за кубометр.

Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_17
Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_19
Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_21
Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_23 Раніше Олег Синєгубов списував це все на Юрія Тараненка, доки не поставив на його місце свою людину. 

В результаті проведених невідкладних оперативних заходів частково встановлено місця переробки та зберігання деревини отриманої злочинним шляхом, а також юридичні особи та фізичних осіб підприємців, які займаються переробкою вказаної такої деревини.

30.04.2021 проведено обшук, під час якого було виявлено та вилучено деревину, транспортні засоби, причепи та торцювальний станок.

Але далі щось не дуже склалося. Ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтава від 06 травня 2021 року відмовлено в задоволенні клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Полтавській області, погодженого прокурором Полтавської обласної прокуратури у кримінальному провадженні № 12021170000000177 від 25.03.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 246 КК України, про арешт майна, вилученого під час обшуку 30.04.2021.

Апеляційний суд дану ухвалу скасував та постановив нову ухвалу, якою клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Полтавській області Кравченка Д.С. було повернуто прокурору. Встановлено строк для усунення недоліків 72 години з моменту отримання ухвали.

Сподіваємося, що на цьому розслідування не завершиться, а винні особи будуть покарані.

Але ж повернемося до нашої ситуації. Чому стає можливою масова вирубка лісів на Полтавщині та хто надає дозволи на такі вирубки фірмам з явно підмоченою діловою репутацією ?

Раніше це все можна було списати на Юрія Тараненка - колишнього начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства. Але у 2021 році Олег Синєгубов “пішов” його з посади.

Здавалось би, після цього ситуація має змінитися, корупційні схеми зникнути, а ліс мають залишити у спокою та припинити вандальні вирубки. Але ситуація не змінюється...

З 1 січня по 18 серпня 2021 року в Полтавській області було видано 752 лісорубні квитки. За аналогічний період 2020 року видали 790 лісорубних квитків, тобто кількість зменшилася, але не набагато.

Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_25
Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_27

Наприкінці червня новим керівником Полтавського обласного лісгоспу став Іван Іванович Гришко, який раніше опікувався Гадяцьким лісгоспом.

Прикметно, що Іван Іванович є депутатом Полтавської обласної ради від партії “Слуга народу”. Як бачимо, влада хоче бачити на всіх керівних посадах своїх представників.

За 1,5 місяці, з моменту призначення Івана Гришка на посаду, на Полтавщині було видано 178 лісорубних квитків. Тобто справа попередників живе.

Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_29

Давайте детально розглянемо декларацію чиновника та його родини, адже Іван Гришко з 2017 року очолював Гадяцький Лісгосп.

У квітні 2021 року Іван Гришко задекларував купівлю автомобіля Volkswagen Touareg 2018 року випуску за 500 тис. грн ( середньоринкова вартість такого авто становить більше 980 тис. грн).

Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_31
Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_33

Крім даного автомобіля Іван Гришко володіє іншим рухомим майном : мотоцикл Qingqi 2004 р.в., автомобіль Opel Zafira 2008 р.в., вантажний автомобіль ГАЗ-САЗ 1990 р.в. Його дружина Наталія Гришко є власницею автомобіля Nissan Juke 2016 р.в.

Цікавіше у родини з нерухомістю.

Іван Іванович є власником:

  • житлового будинку у Бірках Зіньківського району (88,2 кв.м.);
  • двох земельних ділянок по 2500 кв. м. кожна.

    

Його дружина Наталія Гришко володіє:

  • двома квартирами у Полтаві (50,8 по вул. Огнівській 10 та 39,6 кв.м. в новобудові по вул. Соборності 60Д);
  • квартирою у Зінькові (35,8 кв.м.);
  • двома земельними ділянками у Бірках (35000 та 280 кв.м.);
  • трьома нежитловими приміщеннями у Воскобійниках та у Зінькові (97,3; 141,1; 87,7 кв.м.)

Його син Юрій Гришко володіє :

  • двома нежитловими приміщеннями у Зінькові (35,9; 33,9 кв.м.)
Нерухомість родини Івана Гришка
Нерухомість родини Івана Гришка

Якщо поглянути на фінанси декларанта, то вони відносно не значні : з 2016 року Іван Гришко заробляв від 244000 до 315000 гривень. Більше заробляла його дружина, вона декларувала дохід від підприємницької діяльності від 580000 до 800000 гривень в рік.

Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_37

Іван Гришко також задекларував заощадження : 350000 грн готівкою та 128980 грн на банківському рахунку, а його дружина 400000 грн та $10000 готівкою та 16050 гривень на рахунках у банках.

Цікаво, що згідно з даними Аналітичної системи YouControl Наталія Іванівна Гришко зареєстрована як фізична особа підприємець з основним видом діяльності : Надання послуг перукарнями та салонами краси (в дубових лісових масивах).

Полтавщину перетворюють на нове Закарпаття_39

Доволі непоганий бізнес, послуги ж не можна точно порахувати та і встановити реальну кількість відвідувачів важко. Можливо варто було б залучити до бізнесу чоловіка, адже в лісництві він заробляв значно менше, ніж приносила перукарня дружини.

Враховуючи лояльність до нинішньої влади, можемо прогнозувати, що з отриманням нової посади фінансовий стан родини Івана Гришка значно покращиться, і він займе чільне місце серед учасників українського Forbes

Насамкінець, хочемо зазначити, що через вирубку зникають болота, маленькі лісові річки, колодязі всихають, через брак вологи відбувається величезне всихання соснових лісів, а короїди та інші шкідники їх добивають - і це призводить до величезного знищення лісів. Це вже не ліс, а пороховий склад - маленький сірник або блискавка, і все це починає горіти.

Полтавська область знаходиться в зоні екологічного лиха. Скоро тут не можна буде займатися сільським господарством, а соснові ліси будуть масово всихати - виникне замкнене коло.

Щоб припинити знищення українського лісового фонду треба скоротити промислову розробку лісів, поставити питання про глибоку переробку сировини і використання відходів.

Стабілізація обсягів лісозаготівлі має важливе економічне, екологічне, соціальне значення, оскільки ліси є цінним компонентом природи, фактором, що стабілізує навколишнє природне середовище.

Скорочення вирубки лісів сприяє поліпшенню клімату, посиленню і підвищенню продуктивності сільськогосподарських угідь.

Крім суцільних рубок головного користування та суцільних санітарних рубок мали б застосувувати системи наближення до природного лісівництва, зокрема вибіркових рубок, формування та оздоровлення лісів.Так матимемо ліс, стійкий до до стихійних природних явищ, шкідників і хвороб, техногенних та інших шкідливих впливів, більш часті, але менш інтенсивні вибіркові втручання в лісове середовище, вищу продуктивність лісів та якість деревини, постійний лісовий покрив і збереження біорізноманіття.

Нещодавно Володимир Зеленський підписав указ про старт проекту «Зелена країна». Його мета – за 10 років збільшити площі лісів в Україні на 1 млн гектарів. Зокрема, в найближчі три роки хочуть висадити 1 млрд дерев і коштуватиме це, як повідомили в Мінекології, 2 млрд грн.

Але зрушень в цьому плані ми не бачимо, а вирубка лісів триває і її масштаби є катастрофічними.

Інфографіка
Інфографіка "

І, у той час, коли блазень з 95 кварталу, який грає роль президента, мріє про Оскар за імітацію ролі державного діяча, Олег Синєгубов, Іван Гришко та їх камарилья деревоїдів знищують лісовий фонд Полтавщини, перетворюючи ще донедавно квітучу територію на пустку.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Опінії
Фіктивними посвідченнями учасника бойових дій нас не здивуєш. А ось «молодший солдат» – це потужно.
вчора, 11:36
Полтава
На Полтавщині у колишнього посадовця Держказначейства виявили необґрунтовані грошові активи на 61 мільйон доларів
15 листопада, 15:45
Опінії
Він, нарешті, виконав ухвалу слідчого судді й зареєстрував кримінальне провадження відносно Новікова та Ситника
14 листопада, 11:29
Опінії
Який фінансує політичні та медіа-проєкти майбутнього кандидата в президенти України Кирила Буданова
11 листопада, 10:03
Кримінал
За кілька років роботи в Агенстві місцевих доріг Полтавщини він незаконно збагатився на 36 млн грн.
06 листопада, 09:20
Кримінал
Це підприємство пов'язують з Юрієм Карфіком.
02 листопада, 17:18