Created with Sketch.

Індія може вдарити у спину Китаю в разі нападу на Тайвань

01.11.2021, 08:01

Комуністичний Китай як і путінська РФ слабший, ніж видається на перший погляд, бо Пекін має низку відкритих конфліктів із сусідами.

Про це йдеться у матеріалі, підготовленого й оприлюдненого аналітиками американського центру "RAND Corporation", інформує аґенція "Останній Бастіон".

Станом на сьогодні у КНР є територіальні суперечки з Японією, Тайванем, Філіппінами, В'єтнамом, Індонезією та Індією, загострення в яких допомогло б США з союзниками суттєво послабити геополітичні позиції Пекіна.

Американські аналітики переконані, Вашинґтон і Лондон не дарма цьогоріч взялися налагоджувати тісні контакти з Нью-Делі, особливо на тілі виведення свого військового контингенту з Афґаністану.

«Індійсько-китайський кордон є одним із найбільш протяжних спірних рубежів на планеті. Більша його частина не є по суті повноцінним кордоном, а так званою "лінією фактичного контролю", що склалася внаслідок війни між Індією та КНР і прикордонного конфлікту, що триває з 1950-х років по нині. Обидві сторони активно розбудовують у регіоні свою військову інфраструктуру. Пекін прагне зміцнити свої слабкі та важкодоступні для військової техніки тили, бо вся його увага зосереджена на Тайвані», — зазначають автори матеріалу центру "RAND Corporation".

Водночас американські аналітики переконують, що у разі розгортання бойових дій комуністичного Китаю проти острівної демократичної Китайської республіки, Індія цілком може скористатися ситуацією, бо її спонукають до цього західні партнери.

«На сьогодні Індія вже є зіставним або майже зіставним конкурентом КНР по цілому ряду військових можливостей, а ключові інтереси національної безпеки та оборони Індії доволі гармонійно поєднуються з інтересами США. Уряд у Нью-Делі вважає Пекін своїм найбільшим суперником у довгостроковій перспективі, а індійські лідери особливо занепокоєні через стратегічне партнерство Китаю з Пакистаном, який є найближчим конкурентом і давнім ворогом для Індії. Але це не означає, що Нью-Делі має сильне бажання вступати в конфронтацію з Пекіном — особливо за межами регіону Індійського океану, чого вірогідно якраз захочуть у Вашинґтоні. Відносини між Індією і США протягом останніх двох десятиліть ставали все теплішими, однак між ними все ще зберігається глибока недовіра. США доведеться терпляче працювати над подоланням цієї недовіри, бо китайська загроза щороку тільки зростає», — підсумовують аналітики центру "RAND Corporation".

У цілому автори матеріалу відзначають, що потрібно прийняти глибоко вкорінену схильність Індії до "стратегічної автономії" (певного нейтралітету і неквапливого втручання — прим. ред.), адже невмотивоване зіткнення з комуністичним Китаєм призведе до несподіваних наслідків, які важко прорахувати.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", британський авіаносець погрожує КНР з територіальних вод Тайваню.

Війська Індії зупинили армійців КНР у спірній гірській місцевості Ладакх (весна 2021 року)
Читайте також
Німеччина виступає проти використання активів Кремля для допомоги Україні
Політика
Чи стане Вікторія Спартц лобісткою інтересів України?
Опінії
Дональд Трамп заявив про необхідність посилити підтримку України
Політика
Світ відхрещується від війни в Україні
Війна
Сьогодні ПАРЄ голосуватиме за вступ Косово в Раду Європи
Світ
ПАРЄ не визнала легітимність кремлівського бункерного щура владіміра путіна
Політика