Created with Sketch.

Інвалідність замість здоров’я

28.02.2017, 13:49

17 тис. грн стягнули за операцію на зламаній кістці ноги та ліки з полтавця в міській клінічній лікарні №1, писав «ОБ» наприкінці листопада 2016 року. Видання пов’язувало це з запровадженою головлікарем Ганною Селькіною в лікарні корупційної каси для отримання поборів із пацієнтів за надання безоплатної медичної допомоги, передбаченої Конституцією України.

Ганна Борисівна Селькіна

«ОБ» обіцяв слідкувати за перебігом справи, бо ішлося про відкрите здирництво в стінах лікувального закладу Полтави. У публікації «Корупційне кубло в Полтавській медицині» ми не називали ім’я пацієнта, щоб не порушувати лікарської таємниці.

Наразі Віталія Собкаря виписали, зробивши інвалідом, тому видання вважає за доцільне надати справі розголосу.

Нагадаємо, пацієнта з переломом в лікарні змусили купувати ліки за власний кошт, надавши безоплатну допомогу тільки в перший день шпиталізації. Також травмований за свої гроші придбав титановий стрижень, який йому вставили на місце перелому.

– Для операції в мене не брали нічого. Мені тільки писали списки лєкарств, які я купляв і чек дали на титановий стержень. Якщо б грошей не знайшов на нього, лікарі б загіпсували ногу, але гарантій в последствії немає ніяких. Возможно, потім прийдеться ламать ногу, – розповів пацієнт тоді.

Окрім витрачених власних коштів, хворий позичив 11 тис. грн боргу.

За цю суму міська клінічна лікарня №1 перетворила чоловіка з переломом в інваліда ІІІ групи. Віталій Собакарь повідомив «ОБ», що після операції за власний кошт, його невдовзі виписали додому зі стрижнем у нозі. За деякий час нога набрякла й почала нестерпно боліти. Як виявилося після повторного візиту в медзаклад, лікарі недостатньо затягнули болти в стрижні. Металеві предмети розхиталися від тиску ваги й фізичного навантаження і врізалися в м’язову тканину. Йому зробили повторну операцію. Але лікарі не визнали лікарської помилки й відмовилися забезпечити хворого безкоштовними ліками, наражаючи на смерть. 

Собакарь зазначив, що наразі збирає документи для оформлення інвалідності ІІІ групи. Він також розповів, що між собою в палатах пацієнти 1-ої клінічної лікарні називають її «моргом №1», а 2-га клінічна лікарня за аналогією має назву «морг №2».

Також у Полтавській міській клінічній лікарні №1 працює син «смотрящого» за Полтавським Держгеокадастром Володимира Рибалки. На зарплатню лікаря в 3-4 тис. грн Рибалка-син восени купив собі квартиру в центрі Полтави та розкішний позашляховик Toyota Land Cruiser Prado, вартістю 1,7 млн грн. На якому чомусь частіше пересувається його батько. «ОБ» писав, що після звернення видання до правоохоронних органів і проведеної службової перевірки в Держгеокадастрі, елітним джипом Рибалки зацікавилися відповідні органи.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Правоохоронці зацікавилися елітним джипом «смотрящого» за Полтавським ДЗК Рибалки

Джип Рибалки 

Зазначимо, відповідно до статті 49 Конституції України, у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається БЕЗОПЛАТНО.

Згідно з Рішенням Конституційного Суду України за конституційним поданням 53 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положення частини третьої статті 49 Конституції України «у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно» (справа про безоплатну медичну допомогу) від 29.05.2002 р. № 10-рп/2002 встановлено, що положення частини третьої статті 49 Конституції України «у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно» треба розуміти так, що у державних та комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається всім громадянам незалежно від її обсягу та без попереднього, поточного або наступного їх розрахунку за надання такої допомоги.

Таким чином головлікарка 1-шої міської клінічної лікарні м. Полтави Ганна Селькіна як керівниця медичної установи порушила 3 і 49 статті Конституції України, а також статтю 184 Кримінального кодексу України – Порушення права на безоплатну медичну допомогу і статтю 140 ККУ неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків.

За іронією долі, головлікарці 1-шої міської клінічної лікарні м. Полтави Ганні Селькіній у червні 2016 року подарували ІІ групу інвалідності з усіма бонусами на її 55-річчя. А десятки й сотні пацієнтів її лікарні змушені розплачуватися своїм здоров’ям і грошима за всі прорахунки медичної системи.

Сліпі і глухі правоохоронці, стаття для вас.

Анна Черниш 

Читайте також
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава
Пам'ятною дошкою у Кобеляках вшанували захисника України Юрія Няйка
Полтава
У Миргородському районі затримали порушника нерестової заборони
Полтава