Історик Сільвано Вінчеті заявив, що знайшов реальний міст, зображений на задньому плані найвідомішої картини авторства Леонардо да Вінчі.
Такі відомості з посиланням на приголомшливе дослідження італійського науковця оприлюднило німецьке видання "Bild", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".
Завжди обговорювалися два можливі місця знаходження мостової переправи: Понте Буріано (перетинає річку Арно недалеко від Латерини у Тоскані) і Понте Ґоббо (перетинає річку Треббія у селищі Боббіо недалеко від П'яченци).
Однак історик Вінчеті зазначає, в обох мостах він нарахував більше арок, ніж у того моста, який намалював майстер доби Відродження, – тобто, лише чотири.
«Я більш аніж упевнений: за спиною Мони Лізи зображено Понте Роміто, від якого до сьогодні залишилася лише одна арка, а тоді якраз було всі чотири. Як і Понте Буріано, руїни мосту знаходяться у муніципалітеті Латерина. Міст Понте Роміто впав у 1703 році, тобто два століття по тому, як Леонардо да Вінчі завершив роботу над картиною», – пояснює італійський науковець.
Дослідник порівняв кадри з дрона та історичні ілюстрації з картиною і виявив, що намальована крива річки відповідає реальній водоймі, яка досі існує.
Крім того, за словами самого Сільвано Вінчеті, встановлено, що митець доби Відродження перебував у долині річки Арно весь час створення свого шедевра під назвою "Мона Ліза".
Наприкінці "Останній Бастіон" закликає читачів загадати про те, що днями талановиті українці довели до сліз жителів Праги, організувавши щемливий перформанс.