Італія та Франція вагаються щодо пропозиції Єврокомісії про заборону колишнім російським бойовикам в'їжджати на територію ЄС.
Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.
Європейська комісія висунула пропозицію заборонити в'їзд до ЄС усім, хто служив у Збройних силах росії з початку війни проти України, під час презентації 21-го пакета санкції ЄС проти рф.
«Європа закрита для всіх, хто брав участь у вторгненні в Україну. Ось так просто», — сказала тоді глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
За даними Bloomberg, Рим і Париж не проти того, щоб не пускати до країни колишніх російських солдатів, але побоюються, що нинішня пропозиція може відкрити шлях до повної заборони на в'їзд росіян. Обидві країни стверджують, що цілеспрямовану заборону на в'їзд краще вирішити за допомогою візової політики, а не санкцій.
Окрім того, країни вважають, що пропозиція ЄС заборонити в'їзд колишнім російським бойовикам перекладає на держави-члени ЄС рішення, до кого застосовувати цю заборону.
Серед інших суперечливих питань з нового пакета санкцій називають розширення санкцій проти «тіньового флоту» рф. Пропозиція Єврокомісії передбачає поширення санкційного режиму на сужна, які перевозять скраплений природний газ рф від якого ЄС поступово відмовляється. Ідея полягає в тому, щоб превентивно заборонити москві створювати ще один «тіньовий флот» для перевезення СПГ, як це було з нафтою. Але деякі країни ЄС наполягають на довшому перехідному періоді.