Продовжуємо знайомити наших читачів з ситуацією в нафтогазовій сфері
Нашу увагу вкотре привернуло найкорумпованіше державне підприємство України – ПАТ «Укргазвидобування». Ми вже звикли до того, що функціонерів цього державного підприємства надто часто пов'язують з незаконною діяльністю, періодично затримують під час отримання хабарів, відкатів тощо.
Цілком слушною є думка, що підприємство давно потрібно було реорганізувати чи ліквідувати, адже воно є клондайком для корупціонерів.
Повертаючись до гучної кримінальної історії з «Укргазвидобуванням» у головній ролі, ми сьогодні познайомимо наших читачів з полтавським слідом у справі «Здоровий глузд і право проти «УГВ».
Історія бере початок у 2014 році. Щоправда, є підозри що красти там почали набагато раніше, та кримінальне провадження було відкрите саме у 2014 році.
Станіслав Дмитрович Товкачов (з ним ми вас познайомили в попередньому матеріалі), Ігор Миколайович Глуховець, Михайло Андрійович Соколов, протягом 2014-2015 років розкрадали державні кошти ПАТ «Укргазвидобування», що виділялися на придбання спеціального обладнання та устаткування (превентори, двигуни, азотні станції, засувки) для виробничих потреб державних підприємств паливно-енергетичного комплексу. З цією метою підприємливі ділки зареєстрували ряд підприємств: ТОВ «Сервіспроммаш», ТОВ «Євроекомаш», ТОВ «Екотехпостач», ТОВ «Екон-Снаб», ТОВ «Укр-неп», ТОВ «Аякс групп», ТОВ «НВП «НГ-пром», ТОВ «Експотарт», ТОВ «Граніс» та ТОВ «Полтавапромпостач».
Ці підприємства упродовж 2014-2015 років регулярно перемагали під час проведення процедур державних закупівель спеціального обладнання та устаткування (превентори, двигуни, азотні станції, засувки) для виробничих потреб ПАТ «Укргазвидобування» та його структурних підрозділів, зокрема – ГПУ «Полтавагазвидобування» (за 2014 рік 54,1 млн. грн.) та Управління з переробки газу та газового конденсату (за 2014 рік 22 млн. грн.), філія геофізичне управління «Укргазпромгеофізика» (за 2014 рік 3,3 млн. грн.). Загальна сума перерахованих коштів на рахунки махінаторів за 2014 рік становить близько 80 млн. грн.
Протягом 2015 року ПАТ «Укргазвидобування» на рахунки наведених підприємств перерахувало 36 млн. грн.
Додатково встановлені факти постачання бурових елеваторів, дизель-генераторів та бурових ключів до БУ «Укрбургаз», відремонтованих та поставлених до державного підприємства під виглядом нових у вересні 2015 року.
Частина цих коштів за перевіреною схемою перераховується суб'єктам господарської діяльності з ознаками фіктивності, а саме – ТОВ «Будівельна компанія Форс», ТОВ «Укр сервіс груп» , ТОВ «Київ Альянс груп», ТОВ «Корест ЛТД», ТОВ «Зеріс».
Також встановлено, що саме зазначені СГД перемагали у тендерних процедурах, а також за процедурою закупівлі у одного учасника на загальну суму понад 20 млн. грн. Основна продукція постачання: каротажні станції «КарСар», вентилі крани, клапани, компресори, засувки, геофізичні пристрої орієнтування бурового обладнання, екскаватори та елеватори.
Фактично під виглядом нової продукції за підробленими документами та сертифікатами якості (виробництво заводів РФ, Грузії, Азербайджану та України) здійснюється постачання реставрованого та обладнання, яке вже було у використанні. Встановлені адреси виробничих потужностей, на яких здійснюється реставрація та ремонт устаткування.
Зазначені суб'єкти господарювання за попередньою змовою зі службовими особами ПАТ «Укргазвидобування» та його філій здійснювали привласнення частини державних коштів при постачанні обладнання у ході виконання процедур державних закупівель.
Розглянемо ситуацію детальніше.
Першим відділом з розслідування кримінальних проваджень Управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12014100130000008 від 28.02.2014 р. за фактами вчинення службовими особами ПАТ «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України», службовими особами його структурних підрозділів та іншими суб'єктами господарювання кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 240, ч. 1 ст. 27, ч. 1 ст. 205, ч. 3 ст. 212 КК України.
До Генеральної прокуратури України з Департаменту протидії злочинності у сфері економіки МВС України надійшли матеріали оперативно-розшукової справи, в ході якої здійснювалось документування протиправної діяльності службових осіб ПАТ «Укргазвидобуваня» та його структурних підрозділів, які перебуваючи у змові з службовими особами ряду підприємств вчинили злочинні дії, пов'язані з розкраданням державних коштів.
З матеріалів оперативно-розшукових заходів встановлено, що протягом 2014-2015 років службові особи ПАТ «Укргазвидобування» та його структурних підрозділів (Газопромислове управління «Полтавагазвидобування», Управління з переробки газового конденсату, Філія геофізичного управління «Укргазпромгеофізика», Бурове управління «Укрбургаз») за попередньою змовою зі службовими особами ТОВ «Сервіспроммаш», ТОВ «Євроекомаш», ТОВ «Граніс», ТОВ «Експотарт», ТОВ «НВП «НГ Пром», ТОВ «Аякс групп», ТОВ «Укр-неп», ТОВ «Екон-Снаб», ТОВ ВТП «Полтавапромпостач», ТОВ «Екотехпостач», ПАТ «Конотопський арматурний завод» та інших підприємств, шляхом поставки устаткування (обладнання), яке раніше було у використанні, під виглядом нового за значно завищеною собівартістю та взагалі фальсифікованої та підробленої продукції здійснили розкрадання державних коштів ПАТ «Укргазвидобування», які були виділені на придбання спеціального обладнання та устаткування (превентори, двигуни, азотні станції, засувки, крани, вентелі, клапани та подібні вироби до труб, котлів, резервуарів, цистерн і подібних виробів, запірної арматури, фрезерів колонних конусних ФККІ та інших) для виробничих потреб державних підприємств паливно-енергетичного комплексу, чим спричинили збитки державі на суму понад 116 млн. грн.
Чималенька сума, і це лише те, що змогли встановити слідчі у рамках кримінального провадження. Мусимо зауважити, що це лише одне з багатьох кримінальних проваджень, фігурантом якого є ПАТ «Укргазвидобування» та його структурні підрозділи.
Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що до протиправної діяльності можуть бути причетні й інші суб'єкти господарювання, зокрема, ТОВ «НВП Інженерні Технології», ТОВ «Екотрансоіл», ТОВ «Грін Транс», ТОВ «Інкомторг», ТОВ «Фірма «Техінпром», ТОВ «Будівельна компанія «Житлобуд», ПАТ «Конотопський арматурний завод».
Також, в ході проведення слідчих дій, зокрема обшуків, виявлено обладнання (устаткування), а також документацію, яка підтверджує наявність фінансово-господарських взаємовідносин між зазначеними суб'єктами господарювання.
Вказане обладнання (устаткування) закуповувалось ПАТ «Укргазвидобування» та його структурними підрозділами за результатами проведення процедур закупівель, в тендерній документації до яких зазначалось обов'язкова умова до якості обладнання (устаткування) - його стан, а саме поставка нового обладнання (устаткування).
Факт реалізації обладнання (устаткування) під виглядом нового за значно завищеною собівартістю та взагалі фальсифікованої та підробленої продукції надалі підтверджено слідчим шляхом в ході проведення досудового розслідування.
Перший епізод
На виконання ухвали Печерського районного суду м. Києва від 28.01.2016 р., 11.02.2016 р. проведено обшуки на території Філії газопромислового управління «Полтавагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування» за адресою: м. Полтава, вул. Домобудівельна, 4. У ході проведення обшуку на складі цеху по ремонту гирлового обладнання №2 виявлені арматура фонтанна АКФ6-80/50*105, заводський №435, головка колонна ОККЗ-35-168*245*324*426, заводський №512 та арматура фонтанна АФК6-65*35, заводський №431, які поставлені за результатами здійснення державних закупівель. Законність їх перебування у цеху підтверджується актами №02/0216в та №05/0216в.
Крім того, біля фонтанної арматури АФК6-65*35, заводський №431 виявлено три таблички із написом «Украина ОАО Конотопский арматурный завод».
Органом досудового розслідування було встановлено, що виявлене обладнання (устаткування) передане від ПАТ «Конотопський арматурний завод» на склад БРТЗ ГПУ «Полтавагазвидобування» на відповідальне зберігання до проведення гідравлічних випробувань та оформлення документів.
Проте, не все так просто, як здається на перший погляд. Під час розслідування вказаного кримінального провадження призначено та проведено комплексну експертизу. Відповідно до її висновку №4808/4810/12134 від 05.01.2017 р. номерні таблички, встановлені на головці колонній ОКК-35-168*245*324*4326, заводський номер №512, яка поставлена до Філії ГПУ «Полтавагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування», не відповідають заводським номерним табличкам ПАТ «Конотопський арматурний завод», знаки маркувальних позначень на номерних табличках, номери агрегатів устаткування нанесені кустарним способом, складові частини вказаної головки колонної мають сліди експлуатації.
Другий епізод
25.04.2016 р. до Філії газопромислового управління «Полтавагазвидобування» направлено запит № 17/1/1-34836-15 про надання доступу для проведення огляду товаро-матеріальних цінностей, які поставлені ТОВ «Сервіспроммаш», ТОВ «Євроекомаш», ТОВ «Граніс», ТОВ «Експотарт», ТОВ «НВП «НГ Пром», ТОВ «Аякс групп», ТОВ «Укр-неп», ТОВ «Екон-Снаб», ТОВ ВТП «Полтавапромпостач», ТОВ «Екотехпостач» та іншими суб'єктами господарювання до ЦС-1 с. Селещина Газопромислового управління «Полтавагазвидобування».
Листом заступника директора з питань безпеки ГПУ «Полтавагазвидобування» №3-3830 від 26.04.2016 р. надано доступ для проведення огляду території зазначеного складу.
27.04.2016 р. проведено огляд місцевості, а саме території ЦС-1 с. Селещина Газопромислового управління «Полтавагазвидобування», що знаходиться за адресою: Полтавська область, Машівський район, с. Селещина, вул. Богдана Хмельницького, 9.
В ході огляду отримано копії документів щодо обладнання (устаткування), яке перебуває у залишку на ЦС-1 с. Селещина Газопромислового управління «Полтавагазвидобування», поставлене вищезазначеними та іншими суб'єктами господарювання та не є новим.
Так, оглядом із залученням спеціалістів Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона встановлено, що обладнання (устаткування) містить сліди іржі (корозії), має ознаки фарбування, потертості, зібрання з різних по вигляду складових частин, складові частини (вентилі) різні за формю, гайки різної конфігурації, різного кольору лакофарбове покриття, шильдики приклеєні, а не зафіксовані заклепками. Заводські номери на шильдиках збігаються з номерами, вибитими на корпусі, та містять ознаки можливого недавнього нанесення. Також одним із виробників зазначеного устаткування (обладнання) згідно з шильдиками є «ОАО «Завод Нефтепроммаш».
За інформацією, отриманою в ході підготовки матеріалу, ОАО «Завод Нефтепроммаш» є суб'єктом господарювання, зареєстрованим в Російській Федерації. Нагадаємо, що з 2014 року Україна перебуває у стані військового конфлікту з РФ. Проте, наші можновладці так і не спромоглися закрити кордон з окупантом та припинити торговельні відносини з агресором.
Постановою від 27.04.2016 р. вилучене майно визнано речовими доказами та передано на відповідальне зберігання завідуючому ЦС-1 с. Селещина ГПУ «Полтавагазвидобування».
Під час досудового розслідування на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва від 04.02.2016 р. 11 лютого 2016 року було проведено обшук у кабінеті № 3 (приміщення одного з постачальників – ТОВ «НВП Інженерні технології»), яке розташоване за адресою: м. Полтава, вул. Визволення, 22, де в сейфі у зазначеному приміщенні виявлені та вилучені печатки та штампи різних підприємств та організацій, зокрема, штамп з текстом «ОАО «Завод «Нефтепроммаш» ОТК». Також у ході обшуку виявлені та вилучені металеві планки із рельєфними маркуваннями, металеві вироби різних розмірі із позначенням цифр та літер, аналогічне устаткування (обладнання).
Враховуючи викладене, слідчі вказують, що мають наявні підстави вважати, що закуплене вищевказане обладнання (устаткування), яке визнано речовим доказом у кримінальному провадженні, могло бути раніше у використанні та містить на собі сліди кримінального правопорушення.
Епізод третій
11.04.2016 р., вх. № 17/1/1-34836-15, ст. слідчим Чернобаєвим С.І. направлено запит до Філії газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування» про надання дозволу для проведення огляду товарно-матеріальних цінностей, які поставлені зазначеними суб'єктами господарювання до баз приймання (складів) ГПУ «Шебелинкагазвидобування».
26.04.2016 р., вих. № 37-011-3964-3, заступником директора з питань безпеки ГПУ «Шебелинкагазвидобування» надано дозвіл для проведення огляду території зазначеного складу.
22.06.2016 р. органом досудового розслідування проведено огляд місцевості, а саме: території складу № 2 ГПУ «Шебелинкагазвидобування», що знаходиться за адресою: Харківська область, село Андріївка, в'їзд Першотравневий, 4.
У ході огляду отримано копії документів щодо обладнання (устаткування), яке перебуває в залишку на складі № 2 ГПУ «Шебелинкагазвидобування», яке поставлене вищезазначеними та іншими суб'єктами господарювання та не є новим.
Під час проведення огляду обладнання (устаткування) встановлено, що обладнання (устаткування), а саме: засувки ЗМ 65х35 з приєднувальними деталями у кількості 13 штук, заводський № 396, № 419, № 387, № 398, № 400, № 424, № 390, № 394, № 421, № 423, № 420, № 407, № 410, які згідно з фінансово-господарськими документами поставлені ТОВ «Граніс» на адресу Філії газопромислового управління «Шебелинкагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування», містять сліди іржі (корозії), мають ознаки перефарбування, потертості, при переміщені залишають сліди фарби на поверхні, зібрані з різних за виглядом складових частин тощо. Зазначене майно в ході огляду вилучене.
22.06.2016 р. постановою слідчого слідчої групи першого відділу з розслідування кримінальних проваджень Управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Зубчуком Р.В. вилучене в ході огляду майно визнане речовими доказами та передане на відповідальне зберігання завідуючому складом № 2 ГПУ «Шебелинкагазвидобування».
Департаментом захисту економіки Національної поліції України в ході виконання доручення № 17/1/1-34836-15 від 06.07.2016 р. у вказаному кримінальному провадженні проведено аналіз матеріалів тимчасового доступу до речей і документів проведених у банківських установах за рахунками суб'єктів господарювання, підконтрольних ОСОБА_3, яким, зареєстровано ряд підконтрольних підприємств, а саме: ТОВ «СЕРВІСПРОММАШ», ТОВ «ЄВРОЕКОМАШ», ТОВ «ЕКОТЕХПОСТАЧ», ТОВ «ЕКОН-СНАБ», ТОВ «Житлобуд», ТОВ «УКР-НЕП», ТОВ «АЯКС ГРУПП», ТОВ НВП «НГ-ПРОМ», ТОВ «Експотарт», ТОВ «ГРАНІС» та інші, які беруть участь у державних закупівлях із постачання спеціального обладнання та устаткування (превентори, двигуни, азотні станції, засувки) для виробничих потреб ПАТ «Укргазвидобування» та його філій.
Зазначимо, що дані підприємства перебувають під контролем вже перелічених нами осіб, а саме :
Товкачова Станіслава Дмитровича – засновника (співзасновника) наступних підприємств:
ТОВ «СЕРВІСПРОММАШ»;
ТОВ «ЕКОН-СНАБ»;
Глуховця Ігоря Миколайовича – засновника (співзасновника) наступних підприємств:
ТОВ «ЄВРОЕКОМАШ»;
ТОВ «ЕКОТЕХПОСТАЧ»;
ТОВ «ЕКОН-СНАБ»;
ТОВ «УКР-НЕП»;
Соколова Михайла Андрійовича – засновника ТОВ НВП «НГ-ПРОМ».
Крім цього, слід зазначити, що Станіслава Дмитровича Товкачова пов'язує плідна робота з ТОВ «СТС-3», яке також зареєстроване у Полтаві та в період 2011-2013 років тісно співпрацювало з підприємствами нафтогазової сфери, зокрема з «Укргазвидобуванням», «Укртрансгазом» та «Чорноморнафтогазом». За три роки плідної співпраці ТОВ «СТС-3» здобуло перемогу в державних закупівлях на загальну суму майже в 30 мільйонів гривень.
Повертаючись до нашого сьогоднішнього розслідування, повідомляємо, що кримінальним провадженням були встановлені закупівлі зазначеною групою осіб спеціального обладнання, яке вже було у вжитку, експлуатації і потребує ремонту (інколи крадене). Ділки на власних виробничих потужностях здійснювали його капітальний ремонт (фарбування, реставрацію, заміну певних деталей та упакування з нанесенням фіктивного маркування або взагалі без маркування).
Після подібних «реставрації та капітального ремонту» згадана група осіб, використовуючи свої корупційні зв'язки з ПАТ «Укргазвидобування», поставляли спеціальне обладнання та устаткування (превентори, двигуни, азотні станції, засувки) для виробничих потреб товариства як нове. Інколи цю процедуру здійснювали за фіктивними імпортними документами навіть з інших країн, за значно завищеною вартістю.
З метою приховування походження та вартості продукції використовували фіктивні підконтрольні підприємства. Здобуті злочинним шляхом кошти з метою прикриття незаконної діяльності перераховували на різні фіктивні підприємства з подальшою їх конвертацією у готівку.
Наступним етапом оборудки був розподіл коштів між вказаною групою осіб та відкат посадовим особам ПАТ «Укргазвидобування» і його філій за лобіювання у тендерних процедурах та за прийняття неналежного обладнання.
Також нашу увагу привернула зовнішньоекономічна діяльність підприємств Товкачова і Глуховця.
Вже згадане нами ТОВ «СТС-3» в період 2010-2013 років імпортувало з Російської Федерації товарів щонайменше на 27 мільйонів гривень. Про якість та стан імпортованих товарів ми можемо лише здогадуватися, враховуючи отримані правоохоронцями дані в результаті розслідування кримінального провадження.
Окрім цього, ТОВ «Сервіспроммаш» Станіслава Товкачова у період 2011-2015 років імпортувало з РФ товарів більш ніж на 60 мільйонів гривень, також в той же час прослідковується імпорт товарів з Китаю, проте в значно менших обсягах. Що характерно, пікові показники імпорту з Росії прослідковуються в 2013-2014 роках, саме тоді, за версією слідства, коли підприємство постачало товари для «Укргазвидобування».
Привернуло нашу увагу і ТОВ «Екотехпостач» Ігоря та Аліни Глуховець. В 2014 році підприємство імпортувало з РФ товарів більш ніж на мільйон гривень. Як не дивно, дати знову збігаються з датами закупівельних махінацій (за версією слідства).
Але чому ж тут дивуватися, шановні читачі, якщо навіть державна компанія «Укргазвидобування» імпортує товари з Російської Федерації. І це не в далеких 2000 роках... Імпорт з РФ відбувався з 2014 по 2017 рік, а також в 2019 році. Вкотре нагадуємо, що Україна з 2014 року фактично перебуває у стані війни з Росією.
Але кого це хвилює? Певно, не тих, чиїм прямим обов'язком є забезпечення обороноздатності країни. З 2014 року в Україні змінилося два президенти і вони обоє мали бізнес в Росії, сплачували там податки та поповнювали бюджет країни-окупанта. Бюджет тієї країни, котра здійснила акт агресії та вже сьомий рік продовжує війну проти України.
І чому ж ми тоді дивуємося? Якщо державні компанії торгують з окупантом, то до цього вирішили вдатися і наші підприємливі ділки.
Але комусь їх «бізнес» не сподобався і вони потрапили в поле зору правоохоронних органів.
Здавалось би, пройшло вже понад шість років з моменту відкриття кримінального провадження у справі «Укргазвидобування», де фігурантами є і «герої» нашої розповіді. Здається, що цього часу мало б вистачити для з´ясування всіх хитросплетінь, махінацій, схем та відкатів. Проте, сьогодні ми не бачимо значних зрушень в цій справі.
Кримінальне провадження вже було передано для розслідування в НАБУ (після його створення), але навіть «найвеличніші антикорупціонери сучасності» не змогли (чи не захотіли ?) розібратися в корупційних схемах.
Ми прекрасно розуміємо, що в чиновників-корупціонерів достатньо коштів, що простимулювати правоохоронців та антикорупціонерів утримуватися від рішучих дій, адже всі пам'ятають той час коли з вікон головного офісу УГВ вилітали сотні тисяч доларів США (так співробітники раділи приходу СБУ). Але ж і совість потрібно мати. Нам постійно влаштовують циркові вистави на пресконференціях головні антикорупціонери країни, розповідаючи про свою нелегку роботу та про те, скільки грошей вони повернули державі і скількох хабарників передали суду.
А судді хто ? Споконвічне питання не дає спокою звичайним громадянам України, бо фраза «ідіть до суду» вже стає тотожною фразі «ідіть на ...»
А судді хто ?
У нашому випадку все ж було пред'явлено одну підозру фігуранту корупційної схеми.
29 серпня 2017 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням Михайла Андрійовича Соколова у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 15, ч.5 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України (привласнення або розтрата майна в особливо великих розмірах, службове підроблення).
В підготовчому судовому засіданні встановлено, що ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 11 вересня 2017 року задоволено клопотання захисника Пищенка О.І., кримінальне провадження №42017000000001971 за обвинуваченням Соколова Михайла Андрійовича у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.15,ч.5 ст.191,ч.1 ст.366 КК України, направлено з Шевченківського районного суду м. Києва до Київського районного суду м. Полтави для його розгляду по суті.
І, здавалося би, тут вже нічого не повинно завадити правосуддю, але не все так просто, як здається на перший погляд.
Справа Михайла Соколова надійшла до Київського районного суду міста Полтави в жовтні 2017 року. На той час Михайло Соколов, втративши контроль над грошовими потоками та відкатами, був вимушений поїхати на заробітки до сусідньої Польщі. Коли повернувся додому, на нього вже очікували правоохоронці.
Проте, навіть після передачі справи до Київського районного суду міста Полтави всі надії на швидкий розгляд покинули спраглих за справедливістю громадян в перші ж дні її розгляду.
20 листопада 2017 року суд перейшов до розгляду справи, й оскільки Михайло Соколов звинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, то розгляд його справи в суді проходить колегіально.
Першою колегією, котра розглядала справу, була колегія у складі суддів Антонова, Куліша, Логвінової. Ця колегія обрала для Соколова запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання (з позбавленням права відлучатися з міста Полтави).
В судовому засіданні 16 травня 2018 року прокурор Генеральної прокуратури України Ковальська О.В. заявила відвід судді Логвіновій О.В. з тих підстав, що під час досудового розслідування в якості свідка допитувався представник ТОВ НВП «Інженерні технології», а також директор Ігор Олександрович Чопенко, які користувалися під час допиту правовою допомогою адвоката Євгена Валерійовича Логвінова. Згідно з відомостями Національної асоціації адвокатів України Євген Валерійович Логвінов є адвокатом і чоловіком судді Логвінової О.В. Згідно з даними соціальної мережі Фейсбук адвокати Євген Валерійович Логвінов і О. Пищенко мають статус друзів та обидва надавали правову допомогу учасникам кримінального провадження, що дає підстави вважати, що чоловік судді Євген Валерійович Логвінов зацікавлений в результатах розгляду провадження, а щодо самої судді Логвінової О.В. виникає сумнів у неупередженості щодо об'єктивного розгляду провадження.
Враховуючи вищевикладене, судом було задоволено заяву про відвід судді Логвінової О.В.
16 травня 2018 року, згідно з протоколом про повторний автоматизований розподіл судової справи між суддями, замість судді Логвінової О.В. було призначено суддю Калька О.С. Надалі справу мала розглядати суддівська колегія у складі суддів Антонова, Куліша, Калька.
Суд, заслухавши думку прокурора, який наполягав на тому, що судовий розгляд має розпочатися спочатку, захисника та обвинуваченого, які також підтримали думку прокурора, представника потерпілого, який не заперечує проти продовження розгляду справи. Виходячи з положень ст. 319 КПК України, суд приходить до висновку, що розгляд справи обвинуваченого Михайла Соколова слід розпочати зі стадії судового розгляду.
Але і на цьому перипетії в даній справі не закінчилися... Як не дивно, причиною для чергової зміни складу суду та розгляду справи з самого початку (по третьому колу) став Геннадій Адольфович Кернес.
Саме після закриття справи Кернеса та пов´язаного з нею скандалу у відставку пішов головуючий суддя Антонов. Суддя не витримав суспільного тиску та тиску з боку правоохоронних органів і органів прокуратури.
У зв'язку з цим справу продовжив розглядати новий склад суду: головуючий суддя Шиян, судді колегії Калько та Куліш. Розпочали вони розгляд справи на початку 2019 року, і до цього часу вирок по справі відсутній. Було заслухано більш як 10 свідків та експертів, але коли закінчиться судовий розгляд, спрогнозувати дуже важко. Наступне судове засідання по справі Михайла Соколова призначено на 25 листопада 2020 року.
Прикметно, що лише Соколов після трьох років судової тяганини наразі перебуває у скрутному становищі, якщо його можна таким назвати. Інші фігуранти корупційної схеми відбулися лише легким переляком та припиненням (частковим) своєї діяльності.
Чому частковим, запитаєте ви. Та тому, що, наприклад, підконтрольне злочинній групі ТОВ «Аякс Групп» продовжувало брати участь в державних закупівельних процедурах та підписало договорів з «Укргазвидобванням» на понад 5 мільйонів гривень (у період 2017-2019 років)
Як ви могли помітити, спритні ділки не тільки не понесли заслуженого покарання, а й продовжують «освоювати» бюджетні кошти на злочинних схемах «Укргазвидобування».
Останній Бастіон неодноразово звертав увагу на системні проблеми та корупцію у структурі «Укргазвидобувння» та наголошував на тому, що ці проблеми виникають через корумпованість вищого керівництва «Нафтогазу» та «Укргазвидобування».
У лютому 2019 року глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв на своїй сторінці в Facebook оголосив про нові кадрові призначення в «УГВ».
Зокрема, реалізацією всіх технічних рішень (буріння, будівництво, ремонт свердловин і т. д.) надалі буде займатися дивізіон «Технікал», який буде очолювати Андрій Хоменко. Цей дивізіон також буде виконувати капіталомісткі програми інших напрямків – на об'єктах з транспортування нафти і газу, об'єктах нафтопереробки.
Андрій Хоменко понад 15 років працює в галузі машинобудування, має значний досвід управління низкою провідних українських технологічних підприємств. Працював на посаді генерального директора ДП НВКГ «Зоря» - «Машпроект», яке проєктує і виробляє газотурбінні двигуни та інше сучасне обладнання, що поставляється, зокрема, для проєктів модернізації об'єктів газотранспортної системи України. Також був радником в дирекції Представництва акціонерного товариства «Група «Енергетичний стандарт», генеральним директором в дирекції ТОВ «Енерджі Стернард Індастріз», радником генерального директора ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання».
На момент призначення виконував обов'язки президента «Укртрансгазу».
За нашою інформацією, саме Андрій Хоменко, котрий є "офіційним" представником Російського нафтогазового бізнесу в Україні, наразі лобіює інтереси злочинних угрупувань в нафтогазовій сфері на Полтавщині.
Наприкінці липня Останній Бастіон повідомляв про масштабне розкрадання суміші рідких вуглеводнів у Зіньківському районі розміром 120 тонн, котре завдавало збитків державі та екології.
Випадки незаконних врізок та розкрадання газоконденсату в Полтавській області є непоодинокими та мають системний характер.
Останній Бастіон звертав увагу і на досить дивні процедури визначення переможця в закупівлях на охорону об’єктів нафтогазової сфери на Полтавщині.
Сумнівний підбір охоронних фірм та систематичні крадіжки газоконденсату, що завдають шалених збитків державі, породжують чимало питань до керівництва нафтогазової сфери, а саме до Андрія Хоменка, котрий, за наявною в нас інформацією, «знайшов спільну мову» з обласним керівництвом та прикриває системні крадіжки рідких вуглеводнів на Полтавщині.
Ми неодноразово звертали увагу на постійні порушення чинного законодавства, котрі воліють не помічати влада та правоохоронні органи. Як бачимо, така тенденція продовжується і ні зміна влади в Україні, ні псевдореформи правоохоронних органів не дають бажаних результатів.
Корупціонери та ділки, котрі роками грабували український бюджет, продовжують це робити, і ніякі обіцянки посадок та кримінальних переслідувань їх не лякають. Мільярди доларів із державного бюджету розходяться кишенями спритних ділків, котрі об’єднуються в ОЗУ та систематично грабують нашу державу та нас з вами.
Хочемо нагадати громадянам України, що владу ми обираємо разом з вами і, якщо вона нас не влаштовує, то саме ми повинні ставити питання можновладцям та змушувати їх працювати і виконувати свої обов’язки!
Ми звертаємося до українських можновладців з нагадуванням, що вже пройшла весна, але обіцяних посадок ми так і не побачили. Скоріше за все й не побачимо.
Також ми звертаємося до Служби Безпеки України із запитанням: чому спецслужба вперто не помічає фактів корупції та мільярдні збитки, які завдаються державі?
І насамкінець. Ми хочемо почути реальний звіт НАБУ, НАЗК, САП, в якому б антикорупціонери розповіли про реальний КПД їхньої діяльності, бо людям вже набридли їхні постійні циркові шоу з мішками доларів та охороною спецпризначенців. Людей цікавить не показуха, а реальні результати діяльності антикорупційних органів України.