Created with Sketch.

Канада повідомила про скорочення популяції білих ведмедів

24.12.2022, 15:45

Зміна клімату може бути фактором зниження чисельності популяції ведмедів

У Канаді лише за пʼять останніх років популяція білих ведмедів у західній частині Гудзонової затоки скоротилася на 27%. У 2021 році в цьому районі жили лише 618 тварин, тоді як у 2016-му їх було 842.

Про це свідчать дані уряду Канади, які цитує BBC.

У звіті йдеться про те, що дорослі ведмедиці та ведмежата особливо страждають, а зміна клімату може бути фактором зниження чисельності.

Арктика нагрівається швидше за решту світу, а морський лід, від якого залежить полювання ведмедів на тюленів, формується пізніше і з кожним роком тане дедалі швидше.

До 2050 року, як тепер кажуть вчені-екологи, тривалість сезону, протягом якого немає льоду, може призвести до голодної смерті ведмедів.

«Зниження популяції збігається з давніми прогнозами щодо демографічних наслідків зміни клімату для білих ведмедів», — йдеться у звіті уряду Канади.

Водночас документ застерігає від встановлення прямого звʼязку між скороченням популяції ведмедів і втратою морського льоду, зазначаючи, що чотири з останніх пʼяти років були з хорошими льодовими умовами.

Білі ведмеді — найбільші ссавці, що живуть на суші. Щоосені вони проходять уздовж західного узбережжя Гудзонової затоки у провінції Манітоба, повертаючись до морського льоду. Це найбільш вивчений вид тварин у світі, їхня міграція приваблює туристів у місто Черчилль у Манітобі, яке називають світовою столицею білих ведмедів. Городяни зазвичай залишають двері своїх машин незачиненими, щоб іншим було куди бігти, якщо вони зіткнуться з блукаючим ведмедем.

Читайте також
У Решетилівці цвинтарі перетворили на сміттєзвалища
Полтава
Одним місячник чистоти на Полтавщині, іншим — засмічені лісопосадки
Полтава
З початку війни в Чорному морі загинуло 50 тисяч дельфінів – екологи
Війна
Благодатна Полтавщина тоне у смітті
Полтава
Виснаження підземних джерел води прискорюється — науковці США
Життя
Земельне беззаконня у Миргороді обурило містян
Полтава