Created with Sketch.

Китай таємно запустив місяцехід на зворотний бік Місяця

09.05.2024, 16:48

Він прибув на орбіту Місяця разом із апаратом «Чан'є-6».

Нова китайська місія на Місяць доставила на супутник Землі крихітний місяцехід, про який нічого не було відомо раніше. Невеликий апарат помітили прикріпленим до борту посадкового модуля, який повинен сісти на зворотний бік Місяця наступного місяця. Але мета ровера залишається загадкою.

Про це повідомляє видання Live Science.

Китайська академія космічних технологій (CAST) успішно запустила ракету Long March 5 з апаратами місії «Чан'є-6» на борту 3 травня. Місія має стати першою в історії, яка збере зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця і доставить їх на Землю.

«Це схоже на раніше невідомий міні-ровер на борту апарату "Чан'е-6"», — написав у X журналіст Ендрю Джонс, який уважно стежить за космічною програмою Китаю.

Яке завдання виконуватиме ровер на Місяці, неясно. Але з повідомлення Шанхайського інституту кераміки, який надав кілька компонентів для місії «Чан'е-6», зрозуміло, що він оснащений інфрачервоним спектрометром. Судячи з розмірів місяцехода та умов, у яких він працюватиме, його місія буде короткою.

Це не перший випадок, коли Китай таємно запускає апарати до космосу. Під час місії Tianwen-1 на Марс у 2021 році кілька космічних кораблів, у тому числі марсіанський орбітальний апарат та марсохід Zhurong, випустили секретні міні-камери для зйомки селфі на Червоній планеті або навколо неї.

Нагадаємо, зонд «Чан'є-5», що складається з орбітального, посадкового, злітного і модулів, що повертається, був запущений 24 листопада 2021 року.

1 грудня космічний апарат здійснив посадку на Місяці, через 48 годин – злітний апарат доставив його до орбітального модуля для повернення на Землю.

Політ став першою подібною безпілотною місією, а Китай першою за 44 роки країною, яка доставила проби місячної породи на Землю.

Раніше «Останній Бастіон» повідомляв, що Китай запустив екіпаж із трьох осіб на власну космічну станцію.

Екіпаж космічного корабля з трьох осіб замінить команду Шеньчжоу-17, яка працює на китайській космічній станції Tiangong з жовтня минулого року. Раніше в четвер Китайське пілотоване космічне агентство (CMSA) провело церемонію проводів — разом із дітьми, які розмахували прапорами та звучала патріотична музика — для екіпажу Шеньчжоу-18, коли троє астронавтів готувалися до входу в космічний корабель.

Астрономи закликали створити координуючий орган для захисту місць на Місяці, які вважаються найкращими для розміщення наукових інструментів.

Без такого органу, на думку вчених, у майбутньому буде неможливо запобігти зіткненням на природному супутнику Землі.

Читайте також
Китай запустив екіпаж із трьох осіб на власну космічну станцію
Світ
Китайці інвестують у біткоїн через проблеми на фондовому ринку
Економіка
Китай збудував найбільший завод із виробництва етанолу з вугілля
Світ
Ван Сяньчжи — основоположник ієрогліфічної каліграфії
Мистецтво
Китай підтримав позицію «Останнього Бастіону» щодо конфлікту Ізраїлю і Палестини
Світ
Двоє будівельників пошкодили Велику Китайську стіну
Світ