Created with Sketch.

Китайські тролі інфікують американську демократію

10 вересня, 14:51

Дональд Трамп проти команди Джозефа Байдена, фейки проти фактів. Пекін пішов у гібридний  наступ на Вашинґтон, а той і не помітив цього.

Схоже, китайці надихалися фільмом «Матриця», вирішивши створити свою власну симуляцію реальності, де американці самі себе знищують. Не потрібно жодних танків, достатньо клавіатури, — це лише сценарій, який прогнозують розвідки й описують медіа, але сценарій ґрунтовно опрацьований.

«Тролі» у соціальних мережах видають себе за американських виборців, паплюжать американських політиків і розпалюють ворожнечу, — напередодні листопадових президентських виборів у США. Мегазавдання — переформатувати свідомість американців.

Ще на початку 2024 року голова ФБР Кристофер Рей визнав, що Америка вразлива перед китайськими «піжамними вояками»: «Хакери із КНР націлені на нашу критично важливу інфраструктуру, водоочисні споруди, нашу електромережу, наші нафто- та газопроводи, наші транспортні системи».

Це може виглядати фантастично (чи вже фантасмагорично?), та згадайте планове (!) оновлення антивірусного програмного забезпечення «CrowdStrike» цьогоріч у липні. Тоді через збій підвисли сервери із «Microsoft Windows» по всьому світу — припинили працювати комп'ютери у аеропортах, медзакладах, ЗМІ, додатки банків та навіть платіжні термінали у супермаркетах і так далі.

США категорично не вистачає фахівців у сфері кібербезпеки, що підвищує вразливість країни. Кристофер Рей зауважив, що китайські кібершпигуни перевищують чисельність кіберагентів ФБР у співвідношенні 50 до 1.

За найгіршим сценарієм, Китай нападаючи на Тайвань, здійснить масштабну хакерську атаку на США. Підігріті пропагандою КНР американці чубитимуться та звинувачуватимуть уряд, який, звичайно, «мав захистити їх від негараздів».

Могутні Штати можуть опинитися у тотальному хаосі, в який внесуть ще більш розбрату політики на кшталт Трампа. І тоді постане питання: чи зможуть США допомагати своїм партнерам в Україні чи Тайвані?

Відповідь може бути невтішною. Погодьтеся (або ж ні).

Хаос перед виборами в США «двіжує» таємна китайська кампанія, яку аналітики охрестили «Spamouflage» або «Драконів міст». Вона діє щонайменше від 2017 року, але активізував свою діяльність з наближенням виборів-2024.

Активовано тисячі облікових записів на понад 50-ти сайтах, форумах та соціальних мережах, які  засівають суміш спаму та цільової пропаганди. Керівник дослідницької групи «Graphika» пан Джек Стаббс, каже, що «Spamouflage» агресивно впливає на політичні дискусії у США.

Наприклад, хакери КНР видавали себе за антивоєнних активістів США, використовуючи кілька акаунтів на платформі «X» (колишній «Twitter»). Вони створювали меми, в яких Трампа «охрестили» шахраєм, зображаючи в тюремній робі, а Байдена називали «боягузом» , висміювали його неуважність.

Меседжі «Spamouflage» не віддають перевагу будь-якій політичній фігурі, і радше спрямовані на посилення критики на адресу американського суспільства та уряду. Фактично, головним її продуктом є експорт розбрату в США.

Навіщо це Китаю?! США готується до виборів, а КНР — до нападу на Тайвань, комуністична диктатура ніколи не приховувала, що вважає демократичний острів своїми споконвічними землями й хоче повернути його у свої лабети.

Тому задача Пекіна — настільки занурити Вашинґтон у свої власні проблеми, аби й думки не було рятувати китайський «#Крим_наш». Готуймося до міжконтинентальної заруби!

Автор – Орест Сохар, військовий експерт і шеф-редактор "OBOZREVATEL"

Читайте також
Захід має план, як не допустити КНР і РФ до підводних каналів передачі даних
Політика
Кремлівська розвідка здійснила напад на Естонію і НАТО
Політика
Західні партнери України допомагають РФ перемогти у війні
Політика
Москва відкрила «другий фронт» в Європі
Світ
Ядерна істерія Кремля націлена на лякливий Захід
Опінії
Ватикан торгує Україною із китайськими комуністами
Політика