24.II.2022 російські окупанти вдерлися в Україну, маючи понад 1000 колісних РСЗВ. Це були одні з найбільших тактичних ракетних сил у світі.
Однак за минулі 33 місяці запеклих боїв ворожий терористичний контингент втратив щонайменше 400 оригінальних реактивних систем залпового вогню. Такі статистичні відомості оприлюднило американське видання Forbes.
Хоча Кремль витягнув із довготривалих сховищ безліч старих пускових установок, ворог не зміг відновити їх у достатній кількості, щоби заповнити втрати на полі бою та оснастити нові підрозділи. Запаси ракет у РФ також закінчуються, вони ж не вічні.
Саме тому РСЗВ від КНДР такі важливі для ресурсної федерації московії, яка сама не виробляє подібної техніки, лише ремонтує. За даними українських військових, Пхеньян передав Москві 100 артилерійських систем, включаючи самохідні гаубиці М1989 та ракетні установки М1991, кожна з яких стріляє 170-міліметровими снарядами на відстань від 40 км.
Пізніше Північна Корея надала московії мільйони артилерійських снарядів та десятки балістичних ракет KN-23, а також відправила тисячі своїх військовослужбовців для посилення російських полків та бригад у Курській області. Натомість вишкільний табір для покірних рабів Кім Чен Ина облаштували в окупованому українському Маріуполі, що доволі дивно.
Тепер терористичний контингент РФ поновися ще й РСЗВ типу M1991 — це нове потужне доповнення до пошарпаного російського ракетного корпусу. Стріляючи 240-міліметровими ракетами вагою 187 кг на відстань до 60 км, північнокорейська зброя перевершує майже всі артилерійські системи, які має Україна.
Виняток становлять американські артилерійські ракетні системи високої мобільності вже українського виробництва. Північнокорейська армія ховає свої M1991 у гірських редутах вздовж демілітаризованої зони на півострові й у воєнний час ці пускові установки можуть обстрілювати Сеул, який не випадково знаходиться якраз за 60 км.
Перебуваючи на озброєнні РФ, ці пускові установки можуть вражати окопи й вести вогонь у відповідь по гаубицях та пускових установках Сил оборони України. Не менш тривожно, що РСЗВ M1991 можуть винищувати квадратами прифронтові міста, включаючи Суми та Харків, що знаходяться всього за 40-50 км від російсько-українського кордону.
Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що Південна Корея не надаватиме Україні зброю, оскільки місцеве законодавство забороняє. Сеул продовжить надавати Києву виключно гуманітарну й обмежену фінансову допомогу.