Created with Sketch.

Глобальне переозброєння: азійська «вісь зла» здобуває першість

18 жовтня, 06:01
Фото: Financial Times

Світові оборонні компанії збільшують виробництво, але досі не задовольнив потреби України. Захід свідомо зволікає, нарікаючи на бюрократію.

Про це сповістило британське видання Financial Times, проаналізувавши кошториси провідних європейських зброярень. Так, німецький концерн «Rheinmetall» у лютому 2022 року мав річну потужність виробництва 155-міліметрових снарядів стандарту НАТО у приблизно 100 000 одиниць.

Проте аж від 2027 року планує збільшити виробництво до 1 100 000 снарядів на рік. Своєю чергою, шведська компанія «Saab», потужності із виробництва боєприпасів компанії за останні роки подвоїлися до 200 000 одиниць на рік, планується найближчим часом довести його до 400 000.

Британська зброярня «Thales» планує подвоїти потужності протягом наступних двох років і ще раз — до 2028 року. Але цього недостатньо, оскільки згідно із нещодавньою доповіддю Інституту світової економіки імені Кіля, росія може витрачати щоденно близько 10 000 боєприпасів без побоювань виснажити свої запаси.

Водночас ФРН, за таких темпів використала б увесь свій річний запас боєприпасів за 70 днів! Себто, західні виробники озброєння стикаються з двома значними проблемами:

Керівники оборонних компаній на Заході заявили, що для виробництва озброєння у великих масштабах і протягом тривалого часу необхідні більш тривалі угоди. Зброярні США перебувають у схожому становищі, очікуючи приходу нової президентської адміністрації у Білий дім.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, що КНДР охоче передає РФ майже 3 000 000 боєприпасів на рік. Багато північнокорейських снарядів є несправними, проте саме перевага у снарядах допомогла росіянам захопити Вугледар.

Читайте також
Вінницькі майстри розробили дрон-убивцю «Орланів»
Економіка
Ворожі дрони із термобаричною вибухівкою падатимуть частіше на голови українців
Війна
Виробництво зброї у Німеччині під загрозою зриву через масштабний страйк
Економіка
Ворожі інженери розробили важкий дрон «Мотылёк»
Війна
А кількості Україна давно має протиставити якість і технопрорив
Війна
Росіяни показали серію модернізованих БПЛА «Ланцет-Э»
Війна