Зокрема, йдеться про товари як подвійного призначення, так і з потенційно військовим застосуванням країною-агресоркою.
Такі відомості з посиланням на власні джерела оприлюднило впливове американське видання "The Wall Street Journal", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".
Станом на тепер комуністичний Китай є основним джерелом багатьох товарів і компонентів, яких потребує російська економіка, а також є для Москви покупцем її нафти та газу.
Компанії з КНР постачали до РФ мікросхеми, деталі для реактивних винищувачів, а також засоби навігації та радіоелектронної боротьби.
Загальний обсяг китайсько-російської торгівлі за перші 7 місяців поточного року зріс на 36% порівняно з тим самим періодом торік, до $134 мільярди.
Водночас згідно з оцінками Інститут економік, що розвиваються (Institute of Developing Economies), Пекін наразі є джерелом від 45% до 50% імпорту Москви, порівняно з 25% до 2022 року.
Торгівля з ресурсною федерацією московією особливо важлива для КНР у контексті падінні попиту країн Заходу на її товари; за перші 7 місяців року китайський експорт до Росії зріс на 73%, хоча загальний обсяг експорту скоротився на 5%.
Китайський імпорт із Росії також зріс, хоча й менше, ніж експорт Китаю: за перші 7 місяців 2023 року на 17% порівняно з аналогічним періодом 2022 року та становить $71,1 мільярда.
Тим часом радник американського президента з національної безпеки Джейк Салліван закликав світ відірвати РФ від КНР, і для цього США можуть застосувати весь арсенал занепокоєнь.
Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що російська воєнна агресія проти України також впливає на майбутнє Арктичного регіону, де суттєво посилюються позиції КНР.