Created with Sketch.

Команда Байдена не несе нічого доброго Україні

02.12.2020, 08:59
Фото: Главком

З поверненням демократів у Білий дім відновиться і стара, досить травоїдна політика США стосовно України.

Рябошапка, Клімкін і Олександр Данилюк заявили про створення "платформи для протидії кризам" в Україні. Поки половина фейсбуку вже почала висловлюватися, що це такий м'який вхід в політику, втім справа не в цьому.

Просто тусити в громадському секторі і "допомагати" приймати рішення в Україні стало над престижно за останні 5 років.

Є велика небезпека у тому, що з поверненням демократів у Білий дім повернеться і стара, досить травоїдна політика щодо України. Спроба щось змінювати орієнтуючись в першу чергу не на безпекові питання, а на "організоване громадянське суспільство" може стати черговою великою помилкою у вибудуванні політики щодо України.

Олігархія вже давно не орієнтується на пряму протидію спробам Заходу вибудувати в Україні ефективнішу систему і усунути їх від кормухи. Все можна зробити методами саботажу запропонованих варіантів і пропозиціями своїх, абсолютно недієвих варіантів.

Саме тому в нас антикорупційна система існує у вигляді абсолютно неповороткої й негнучкої, де мають подавати декларацію цілі 1,2 млн людей. У тому числі — секретарі сільрад, сержанти-прикордонники та ще ціла купа абсолютно далеких від тотальної корупції категорії працівників.

Стаття ж про незаконне збагачення так і не стала проривом. Адже вона суперечить розділу Конституції про презумпцію невинуватості й за неї толком нікого не змогли засудити, бо вона просто розвалювалася в суді.

Бо, дивним чином, антикорупційні активісти були, комісії з добору правоохоронців теж, навіть справи проти Коломойського, Фірташа, кого завгодно були. Прогресу і результату по цим справам не було, попри усі дифірамби про чесність Сакварелідзів і Рябошапок.

Я згадую про цікаву долю прокурора Кулика, якого протягом 2016 року вздовж і впоперек розслідувало НАБУ, проводило обшуки і висувало звинувачення, аж потім затихло, а вже згодом ніякого прогресу по цих справах не було. Потім Кулик встиг взяти участь в проросійській авантюрі Деркача, про наслідки якої ми всі регулярно згадуємо.

Хто допоміг Кулику уникнути проблем і якою ціною — питання занадто риторичне аби бути відкритим.

В "організованого громадянського суспільства" є свої нардепи, свої лояльні медіа, свої партії та впливові організації, навіть участь у формуванні влади через відбір прокурорів і суддів через членство в комісіях. Але чомусь ряд людей досі живе з впевненістю, що ці громадяни тягнуть на роль watchdog-ів для груп впливу в Україні, а не права самим вважатися однією з таких груп.

За ними варто слідкувати! Кожна така помилка коштує нам ще кілька років саботажу замість нормальних реформ і кілька років дезінформації замість нормальної комунікації зі США.

Дядько Сем розмірковує про майбутнє України тут і зараз

Політичний консультант. Голова Центру політичних студій «Доктрина»

Читайте також
Україна — форпост свободи, і її голос має бути почутий
Опінії
У Словаччині опозиція готує вотум недовіри уряду Фіцо через зближення з росією
Світ
КНР купує чергову африканську державу
Світ
Трамп-молодший прибув до Гренландії
Політика
Сподіваємося на нову еру
Війна
Москва і Тегеран укладуть військово-політичний союз під час інавґурації Трампа
Опінії