20-річчя трагедії 11 вересня 2001 року це не просто спомин про загиблих людей, а початок принципово іншої ери в американській політиці.
Таку думку з приводу роковин авіатерактів на території США висловив керівник Центру політичних студій "Доктрина" і колумніст "Останнього Бастіону" Ярослав Божко.
За його словами, смислове навантаження чисел 9/11 залишило настільки глибокий слід в історії людства, не тільки американців, який дехто наважується зіставляти з трагедією Другої світової війни.
«Після розвалу СССР усі були впевнені у тому, що кінець історії вже близько. Врешті, цей час став своєрідним ідеологічним і інтелектуальним домінуванням концепцій Френсіса Фукуями. Лише теракти, які прийшли звідки ніхто не очікував, розтрусили ситуацію і повернули американцям почуття небезпеки. Можливо, без цього теракту ми б не бачили активної зовнішньої політики США в тому числі й у нашому регіоні взагалі. Праві були теоретики неоконсерваторів, які завчасно підкреслювали конфлікт з ісламістами як надалі ключовий для США», — стверджує Ярослав Божко.
Вітчизняний політолог також переконаний, час превентивних воєн глобального масштабу насправді ще попереду.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що президент Джозеф Байден розпорядився розсекретити документи про теракти 11 вересня.