Байден розпорядився розсекретити документи про теракти 11 вересня

СВІТ
04 вересня, 16:45
Байден розпорядився розсекретити документи про теракти 11 вересня
Фото: Google

Влада США більше не втаємничуватиме від власних громадян правду про траґічні події 20 річної давнини, що сталися у Нью-Йорку та Вашинґтоні.

Відповідний указ уже підписав Джозеф Байден, відзвітували на офіційному сайті Білого дому, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За словами 46-го американського президента, суспільний інтерес до закритих даних на сьогодні перевищує можливу шкоду для національної безпеки США.

«Коли я балотувався на посаду президента, я взяв на себе зобов'язання забезпечити прозорість щодо розсекречення документів про терористичні атаки, здійснені на Америку 11 вересня 2001 року. Наближаючися до 20-х роковин того траґічного дня, я шаную це своє зобов'язання. Я підписав розпорядження, наказуючи Міністерству юстиції та іншим відповідним орґанам здійснювати нагляд за розкриттям секретності документів, які стосуються слідчих дій Федерального бюро розслідувань 11 вересня. Цей президентський указ вимагає від Ґенерального прокурора США публічно розголошувати розсекречені документи протягом наступних 6 місяців. Ми ніколи не повинні забувати про нестерпний біль сімей і близьких 2977 невинних людей, які були вбиті під час найстрашнішого терористичного нападу на Америку в нашій історії. Для них це була не тільки національна, але і міжнародна траґедія», — йдеться у президентському указі Байдена.

Зауважимо, що 11 вересня 2001 року ґрупа джихадистів (радикально налаштованих ісламських бойовиків — прим. ред.) захопила 4 пасажирські літаки:

  • два з них терористи скерували на вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру у Нью-Йорку;
  • третій — врізався у будівлю Пентаґону у Вашинґтоні;
  • четвертий, де екіпаж і пасажири чинили опір, — упав посеред полів у штаті Пенсильванія.

Відповідальність за вказані атаки взяло на себе заборонене у багатьох країнах світу бандформування "Аль-Каїда" під проводом Усами бен Ладена, який тоді проживав в Афґаністані під заступництвом талібів; у 2011 році спецслужби США ліквідували його на території Пакистану.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", 11 вересня 2001 року стався, мабуть, чи не найбільш нищівний удар по Західній цивілізації, цінності якої переглядаються й досі.

Читайте також:
Найбільша американська приватна військова компанія мала збудувати в Україні завод боєприпасів і створити авіаційний консорціум.
08 липня, 09:34
46-й президент США Джозеф Байден довго і демонстративно відмовляв Володимиру Зеленському в аудієнції через свою ненависть до України.
11 червня, 07:01
Підривна діяльність кремлівського аґента Андрія Деркача і його поплічників завдала суттєвої репутаційної шкоди Україні.
29 травня, 19:53
Розбудова кількасоткілометрової огорожі на американсько-мексиканському кордоні є затратною справою для державного бюджету США.
01 травня, 11:24
Найближчі 4 роки зовнішня політика Вашингтону спиратиметься на пошук балансу між американськими інтересами й цінностями.
10 квітня, 12:23
Законотворці штату Нью-Йорк досягли паритетної згоди у питанні легалізації так званої "рекреаційної марихуани".
29 березня, 11:46