Байден розпорядився розсекретити документи про теракти 11 вересня

СВІТ
04.09.2021, 16:45
Байден розпорядився розсекретити документи про теракти 11 вересня
Фото: Google

Влада США більше не втаємничуватиме від власних громадян правду про траґічні події 20 річної давнини, що сталися у Нью-Йорку та Вашинґтоні.

Відповідний указ уже підписав Джозеф Байден, відзвітували на офіційному сайті Білого дому, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За словами 46-го американського президента, суспільний інтерес до закритих даних на сьогодні перевищує можливу шкоду для національної безпеки США.

«Коли я балотувався на посаду президента, я взяв на себе зобов'язання забезпечити прозорість щодо розсекречення документів про терористичні атаки, здійснені на Америку 11 вересня 2001 року. Наближаючися до 20-х роковин того траґічного дня, я шаную це своє зобов'язання. Я підписав розпорядження, наказуючи Міністерству юстиції та іншим відповідним орґанам здійснювати нагляд за розкриттям секретності документів, які стосуються слідчих дій Федерального бюро розслідувань 11 вересня. Цей президентський указ вимагає від Ґенерального прокурора США публічно розголошувати розсекречені документи протягом наступних 6 місяців. Ми ніколи не повинні забувати про нестерпний біль сімей і близьких 2977 невинних людей, які були вбиті під час найстрашнішого терористичного нападу на Америку в нашій історії. Для них це була не тільки національна, але і міжнародна траґедія», — йдеться у президентському указі Байдена.

Зауважимо, що 11 вересня 2001 року ґрупа джихадистів (радикально налаштованих ісламських бойовиків — прим. ред.) захопила 4 пасажирські літаки:

  • два з них терористи скерували на вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру у Нью-Йорку;
  • третій — врізався у будівлю Пентаґону у Вашинґтоні;
  • четвертий, де екіпаж і пасажири чинили опір, — упав посеред полів у штаті Пенсильванія.

Відповідальність за вказані атаки взяло на себе заборонене у багатьох країнах світу бандформування "Аль-Каїда" під проводом Усами бен Ладена, який тоді проживав в Афґаністані під заступництвом талібів; у 2011 році спецслужби США ліквідували його на території Пакистану.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", 11 вересня 2001 року стався, мабуть, чи не найбільш нищівний удар по Західній цивілізації, цінності якої переглядаються й досі.

Читайте також:
Світ
Командувачем став Генерал Крістофер Каволі
04 травня, 08:46
Світ
Перший транш військової допомоги США на 800 млн. доларів Україні відправлять протягом 24 годин
15 квітня, 22:30
Світ
Ці системи надають докладні розвідувальні дані про дії окупаційних військ московії в Україні
10 квітня, 14:53
Світ
Залишилося лише забити останнього цвяха у труну нашого одвічного ворога – Московії!
05 березня, 10:32
Світ
Практика «ленд-ліз» широко застосовувалась в роки Другої світової війни
21 січня, 14:32