Created with Sketch.

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ. Уряд призначив директора НАБУ

06.03.2023, 12:45

Уряд призначив нового директора Національного антикорупційного бюро. Ним став Семен Кривонос.

"Щойно на позачерговому засіданні призначили очільником бюро Семена Кривоноса. Цьому процесу передував прозорий конкурс, за підсумками якого комісія, що, зокрема, складалась і з міжнародних партнерів, визначила трьох кандидатів на посаду директора НАБУ", - повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів України.

Як зазначає журналіст Володимир Бойко, Семен Юрійович Кривонос є професійним борцем з корупцією і займається цим, принаймні, з 2011 року, коли він був призначений начальником відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно в Обухівському районі Київської області.

Послужний список Кривоноса, воїстину, надихає – лише благословенна київська земля, право на користування та володіння якої реєстрував Семен Юрійович, могла породити такого антикорупційного титана:

Тож не дивно, що така чесна людина в 2016 році виграла конкурс на посаду директора Одеського територіального управління НАБУ.

Одначе вибухнув скандал після того, як стало відомо, що Кривонос у 2009 році притягувався до кримінальної відповідальності, був оголошений у розшук, засуджений, але потім звільнений від відбуття покарання за актом амністії (згідно з фабулою кримінальної справи, Кривоноса обвинувачували у використанні та підкупі студентів столичних вузів для фальсифікації результатів  на місцевих виборах у Києві та області). Також стало відомо, що в 2014 році Кривонос проходив за матеріалами кримінального провадження № 22014101110000061 за ознаками ч.4 ст. 368 КК України. У цьому провадженні, яке розслідувалось слідчим відділом Головного управління СБУ в м. Києві та Київській області, документувалась причетність Кривоноса до вимагання спільно із сільським головою Старобезрадичівської сільської ради Горбатенком неправомірної вигоди в розмірі 120 000 доларів США за виділення земельної ділянки.

Урешті-решт, Кривонос, вигравши конкурс на посаду директора Одеського територіального управління НАБУ, внаслідок скандалу від посади відмовився та повернувся працювати на митницю.

Щодо роботи на митниці, то саме в цей час там процвітала так звана горіхова схема, в якій був замішаний губернатор Одеської області Саакашвілі, одним із соратників якого був Кривонос. Контрабандна схема настільки вразила тодішнього прем'єра Гройсмана, що він навіть дав окреме доручення Генпрокурору щодо її ліквідації.

Варто також згадати, що до роботи на Одеській митниці Семен Кривонос очолював відділ реєстрації прав на нерухоме майно при Мін'юсті саме в Київській області, звідки раптово перебрався до Одеси, а після скандалу та відмови від посади в НАБУ очолював державне підприємство «Племінний завод «Плосковський» у Київській області.

У своїй декларації за 2020 рік, яку він подав як претендент на посаду голови Державної інспекції архітектури та містобудування, Кривоніс вказав кілька земельних ділянок на Київщині сукупною площею понад 2 гектари, а також понад 19 гектарів землі у Полтавській області – до семи придбаних раніше додалося ще дев'ять земельних ділянок, придбаних у 2017–2020 роках.

Наразі він також власник ТОВ «Глобал лігал консалтинг компанії», ТОВ «Б6», а також двох сільськогосподарських підприємств «Ольга» та «Колос» у Полтавській області, які мають у користуванні понад сотню земельних ділянок.

Те, що всі ці фірми перебувають у списках санкцій, у тому числі й від РНБО, вже якось навіть не дивує.

Державна інспекція архітектури та містобудування під керівництвом Кривоноса успішно продовжувала схеми ліквідованого ДАБІ:

У жовтні 2021 року ДІАМ продовжила дивувати співтовариство, коли раптово фактично узаконила будівництво скандального столичного ЖК 50Avenue на проспекті Перемоги, 50а.

16 листопада 2021 року ДІАМ видала сертифікат готовності ЖК Creator City, попри те, що об'єкт за фактом був недобудований.

18 листопада 2021 року ДІАМ відмовила у видачі сертифіката на частину житлових будинків ЖК «Варшавський Плюс». Під час перевірки у процесі розгляду заяви головний інспектор будівельного нагляду встановив факт найбільш грубого порушення законодавства з боку забудовника – було збудовано 26 поверхів, а дозволено було щонайбільше 23 поверхи. Однак замість того, щоб заборонити будівництво, забудовнику просто відмовили у видачі сертифіката, що легко оскаржити.

Водночас ДІАМ припиняє роботи іншому забудовнику – «Нова Слобідка». На порожньому будівельному майданчику за наявності дозвільної документації працівниками ДІАМ у найкоротші терміни було винесено припис про зупинення будівельних робіт на підставі незначних зауважень.

Що підтвердив один з експертів будівельного ринку Дмитро Марунич. За його словами, дії керівництва Державної інспекції архітектури та містобудування показують справжню якість роботи ДІАМ, яка дуже стає схожою на колишні схеми ДАБІ часів Кудрявцева. Тут і маніпуляції з реєстром, і програні у суді справи, і різні підходи до перевірок та їх результати.

Кричущі порушення при отриманні сертифіката ЖК Creator City, які намагалися «протягнути» представники ДІАМ, перевищення висотності ЖК «Варшавський плюс» та відсутність обов'язкової позапланової перевірки – з одного боку. І дріб'язкові причіпки до ТОВ «Нова Слобідка», які спричинили припис на зупинку будівельних робіт, з іншого боку, показують справжню якість роботи ДІАМ та порушують питання про наявність можливої корупційної складової у роботі інспекції під керівництвом Семена Кривоноса.

Найсмішніше у всій цій ситуації те, що Семен Юрійович Кривонос за першою освітою агроном, і лише згодом здобув юридичну освіту, а будівельної зовсім не має. А може, навпаки – це найсумніше у всій цій історії.

Втім, схожий Семен Юрійович на представника інтересів серйозних забудовників. Можливо, того ж Микитася.

Семен Кривонос має звʼязки із заступником голови держави Андрія Єрмака.

Дружина Семена Кривоноса (Галина Польшинська), була начальником відділу  забезпечення першого заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень, коли цим заступником був Олексій Кулеба

24 січня 2023 року Олексія Кулебу було призначено заступником голови Офісу президента.

Також Семен Кривонос має зв'язки з колишнім бізнес-партнером Олексія Кулеби по ТОВ “Аспер Естейт” (40884190) Тимуром Ткаченком.

В декларації за 2018 рік Ткаченко вказував  що користується квартирою дружини Кривоноса (Галини Польшинської) в Києві.

Також в деклараціях Кривоноса вказано, що з 1 січня 2018 року в нього в користуванні перебуває Audi Q5 2012 року випуску, власницею якого є дружина Тимура Ткаченка – Ганна Ткаченко. Примітно, що в декларації за 2019 рік Кривонос не вказує власників машини.

Ткаченко і Кулеба донедавна керували департаментом благоустрою КМДА. Коли у 2021 році Кулеба був підвищений з посади очільника департаменту до заступника голови КМДА, підрозділ очолив  перший заступник і експартнер Ткаченко. За словами столичного мера Віталія Кличка, Кулебу для роботи в КМДА йому рекомендував особисто голова держави Андрій Єрмак.


4 березня Конкурсна комісія з вибору директора НАБУ обрала трьох претендентів на цю посаду, а саме Семена Кривоноса, Сергія Гупяка та Романа Осипчука.

Нагадаємо читачам, що конкурс з обрання Директора НАБУ - це чистий фарс для наївних ідіотів, і він має бути скасований, оскільки як мінімум один з членів конкурсної комісії має прямий конфлікт інтересів та не відповідає критеріям визначеним законом “Про НАБУ”.

Член комісії з обрання Директора НАБУ Кирило Вікторович Легких має прямий конфлікт інтересів, оскільки він виступав та виступає до цього часу представником у суді Валерія Головка, розслідування справи якого проводиться детективами НАБУ, директора якого Кирило Вікторович відбирав.

Кирило Легких жодним чином не заявив про наявність у нього конфлікту інтересів. І незрозуміло, яким чином його взагалі було призначено до цієї комісії, враховуючи прямий конфлікт інтересів.

Після публікації "Останнім Бастіоном" матеріалу про конфлікт інтересів у члена комісії з обрання Директора НАБУ Кирила Вікторовича Легких, він всіляко намагається домогтися блокування роботи медіа агенції "Останнього Бастіону".

Це стало можливим після створення в Україні аналогу російського "Роскомнагляду" - автоматизованої системи блокування сайтів в українському сегменті інтернету.

Читайте також
Зеленський поборов корупцію на митниці?
Політика
Суддя ВАКС, що має проблеми з НАЗК, оформила бізнес на сина та родичів
Політика
ЗеленськийЄрмак дозволив Коболєву втекти за кордон
Політика
НАЗК виявило в ексчиновника СБУ ознаки незаконного збагачення
Кримінал
НАЗК виявило у декларації голови Харківської облради невідповідності на 3,4 млн грн
Політика
Мафія з середини. Умеров. Федоришин. Єгоров.
Опінії