Created with Sketch.

«Корисні ідіоти» Кремля мають громадянство США

07.10.2022, 07:00
Фото: Uchoose.info

Путінський режим не здатен перемогти Україну на полі бою, це очевидний для всього світу факт. Тому агресор розхитує інформаційний фронт.

Твіти Ілона Маска, спрямовані на суттєву корекцію ймовірного сценарію фіналізації війни РФ в Україні у свідомості величезної кількості громадян західного світу шляхом унормування у суспільній думці наративу про "необхідність поступок із боку України для уникнення ядерної війни". Це, безумовно, максимально ефективний інструмент політтехнологічного mass market.

До запуску "зброї масового ураження" в комунікаційний процес щодо примушення України до переговорів на прийнятних для Владіміра Путіна умовах, коли  Москва та її партнери в США вели більш кастомізовану гру, спрямовану на адміністрацію Джозефа Байдена. Наведемо один, але доволі красномовний фрагмент.

27 вересня соціологічна компанія "Data for Progress" видала реліз (див. скрін нижче – прим. ред.) про проведене на замовлення Інституту відповідального державного управління Квінсі, згідно з яким більша частина "вірогідних американських виборців" підтримують ідею завершення війни РФ в Україні шляхом переговорів (де провідна роль має належати США). Також респонденти не виключають певних компромісів із боку України заради термінового завершення війни.

Ймовірно, кордони так званого "брудного компромісу", який обговорюється певними колами американського уряду, якимось дивним чином зафіксовані у Твіттері відомого на весь світ космічного троля Ілона Маска... Але щó ж ми в Україні знаємо про виконавця дослідження "Data for Progress?

По-перше, це реально крута, технологічна, репутаційно приваблива соціологічна та лобістська компанія, точність прогнозів якої визнає network найвпливовіших медіа США. Отже, топмедіа люблять "Data for Progress".

По-друге, симпатизує компанії й адміністрація Байдена, що регулярно цитує результати опитування та аналізу "Data for Progress". Навіть англійськомовна редакція "Wikipedia" називає "Data for Progress" лівацькою лобістською компанією, яка працює із "прогресивістами" (тобто, відвертими ліваками) у Демократичній партії США.

По-третє, як і має бути у лівацький компанії, дослідницька адженда "Data for Progress" концентрується на екології та внутрішніх проблемах США (зростання бідності та інших диспропорцій). Власне, 27 вересня "Data for Progress", буквально напередодні голосування у Конґресі питання про схвалення нової допомоги Україні обсягом $12 мільярдів, публікує реліз замовника – Інституту Квінсі – вже згаданого дослідження.

У цьому дослідженні пріоритезовані внутрішні американські проблеми, але воно сигналізує про втому більшості виборців від війни РФ в Україні. Нагадаємо, що вибори до Конґресу мають відбутися 8 листопада 2022 року.

Що ми знаємо, про замовника – "Quincy Institute for Responsible Statecraft" (далі "Інститут Квінсі", або просто "Інститут" – прим. ред.)?

  1. Презентаційний реліз дослідження підготувала директорка із зовнішніх зв'язків цього Інституту Джессіка Розенблюм, яка напише наступне: «Нарешті після очікуваного успішного українського контрнаступу під Харковом опитування показують, що американці хочуть швидкого завершення цієї війни».
  2. Інститут розпочав свою роботу у 2019 році. Названий на честь президента США Джона Квінсі Адамса, 6-го президента США, посла США на росії.
  3. Місія Інституту – виступати за стриману (не інтервенціоністську) зовнішню політику США.
  4. Політичні донори створення інституту Джордж Сорос та Чарльз Кох, який традиційно фінансує політичні проєкти республіканців, видання "Forbes" у березні 2021 року вважав, що Кох є 18-ю найбагатшою людиною світу.
  5. Цікавою фігурою є президент Інституту полковник Ендрю (Андрєй) Басевич, почесний професор міжнародних відносин та історії Бостонського університету, переконаний опонент прагнення США глобального лідерства (особливо через мілітаризацію політики), симпатик концептів "Америка понад усе" та "меркантильного американського націоналізму", публічний критик війни США в Іраку. Басевич – один з небагатьох американських науковців, тексти яких для медіа США сьогодні цитують медіа РФ та РБ, а на його статті та монографії посилаються ідеологи сучасного російського імперіалізму Караганов, Кортунов, Лук'янов, які перебувають в переліку осіб, складеному НАЗК, що потребують накладання персональних санкцій...

Отже, як кажуть, оцініть "красу гри": Інститут Квінсі, що традиційно "топить" за консерваторів, наймає для дослідження орієнтований на демократів лівацький аналітично-соціологічно-лобістський центр "Data for Progress", який люблять медіа та Білий Дім.

Щоби повідомити наступне – нібито виборці вже «втомилися від війни, очікують її завершення і, якщо для цього потрібні поступки з боку України, то...», – алілуя. Але і це ще не все.

Щоб інформація про те, що «Америка втомилася від війни РФ в Україні, і нехай остання щось придумає»; ну, вже точно прочитали більшість стейкхолдерів, автори інформаційної спецоперації залучили ще декілька аналітичних центрів. Медіадайджест одного з таких центрів із промовистою назвою "Russia Matters" (при "Harvard Kennedy School"), що «займається покращенням розуміння росії та американо-російських відносин серед політиків Америки та зацікавленої громадськості».

Але "Russia Matters" зробив невеликий "подарунок" споживачам контенту і поінформував мене, що поряд з американцями переговорів прагне і майже половина росіян, але вже згідно з дослідженням російського "Левада-центру". Інформації про те, чого хочуть українці, в дайджесті не було...

Який вихід? – Безумовно розбудова постійної комунікації українських науковців та експертів із колегами за кордоном, але це – довгий процес.

Швидше можна зробити лише одне: наполегливо просити іноземних партнерів накладати санкції не тільки на російський бізнес, політиків та посадовців, але і на представників російської інтелектуальної еліти, що доклалися не лише до створення ідеологічного бекграунду сучасної РФ, а й створили та підтримують розгалужену мережу лояльних до РФ науковців та наукових осередків на Заході. Якщо зараз це не скасувати, то путіна може і не бути, а мережа залишиться.

Читайте також
«Російська параноя»
Політика
В окупованому Генічеську росіяни зомбують українську молодь
Війна
Недооцінений балканський ізгой: Кремль свідомо дискредитує Косово
Політика
Музей імперця Булгакова спекулює на пам'яті Ірини Фаріон
Позиція
Як працювала проросійська пропаганда в серіалі Зеленського «Скоти»
Політика
Шарій для качків
Політика