СБУ та ДБР покривають злочини Козицьких, які продовжують співпрацю з партнером «Газпрому»
Служба Безпеки України та Державне бюро розслідувань відмовляються виконувати рішення суду та розслідувати справи родини Козицьких, яка досі співпрацює з партнером російського «Газпрому» Карелом Комареком.
17.07.2024 року ГС «Останній Бастіон» звернулося до Служби безпеки України із заявою, в якій зазначалося, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Горизонти» (код ЄДРПОУ 36828617) має кінцевим бенефіціарним власником (80%) Комарека Карела та (20%) Козицького Зіновія Ярославовича.
Комарек Карел через підконтрольну йому організацію Чеську ККCG, яка володіє Чеською Moravske naftove doly (MND), станом на 23 лютого 2022 року здійснюють діяльність в країні, що визнана державою-агресором і здійснює збройну агресію проти України з ПАО Газпромом
російської федерації, яка в тому числі фінансує діяльність ПВК.
Водночас Товариство з обмеженою відповідальністю «Горизонти» є власником спеціальних дозволів на користування надрами:
ГС «Останній Бастіон» просила направити в установленому порядку звернення до Ради національної безпеки і оборони України з пропозиціями щодо застосування санкцій до
Товариства з обмеженою відповідальністю «Горизонти».
ДЗНД СБУ у відповідь повідомило ГС «Останній Бастіон», що викладена інформація «буде врахована відповідними підрозділами СБУ».
17.07.2024 року голова ГС «Останній Бастіон» звернувся до Служби безпеки України із заявою про злочин вчинений посадовими особами ТОВ БК «Горизонити», ПАТ «Укрнафта», АТ «Укрзалізниця» злочинів, передбачених ст.ст. 358, 384, 110-2, 111-2, ч. 4 ст. 111-1 КК України.
Однак СБУ не було внесено відомості про злочини до ЄРДР.
У зв'язку з цим заявник звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва із скаргою на бездіяльність посадових осіб Служби безпеки України.
Ухвалою слідчої судді Шевченківського районного суду міста Києва Глянь О.С. було зобов'язано уповноважену особу на внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості Служби безпеки України невідкладно, але не пізніше 24 (двадцяти чотирьох) годин після отримання копії ухвали слідчого судді, внести до Єдиного реєстру досудових
розслідувань відомості за заявою Сікалова Геннадія Анатолійовича про злочин від 17.07.2024.
Але посадові особи Служби безпеки України проігнорували рішення суду, яке було винесено Іменем України.
Головне слідче управління СБУ перенаправило заяву про злочин до Слідчого відділу УСБУ у Львівській області.
Слідчим відділом УСБУ у Львівській області на підставі ухвали Шевченківського районного суду міста Києва було внесено до ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення у кримінальному провадженні № 220241000000235 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 358 ККУ.
Хоча Ухвалі Шевченківського районного суду міста Києва було чітко зазначено, що заявник звернувся до СБУ із заявою про злочин вчинений посадовими особами ТОВ БК «Горизонити», ПАТ «Укрнафта», АТ «Укрзалізниця» злочинів, передбачених ст.ст. 358, 384, 110-2, 111-2, ч. 4 ст. 111-1 КК України.
Постановою прокурора Львівської обласної прокуратури від 25.09.2024 підслідність кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, у кримінальному провадженні №22024140000000235 визначено за відділом дізнання Львівського РУП № 1 ГУНП у Львівській області.
16 серпня ексголова Луганської обласної військової адміністрації та екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука оприлюднив інформацію, яка стосується тендерної діяльності компанії ПРАТ «ФІНПОРТ ТЕКНОЛОДЖІС ІНК.»
Нагадаємо, що ПРАТ «ФІНПОРТ ТЕКНОЛОДЖІС ІНК.», що належить батькові голови Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького – Зіновію Козицькому, у результаті вірогідної змови з посадовими особами органів прокуратури протягом років по безконкурентним процедурам отримує державні замовлення на обслуговування інтернет-сайтів відповідних установ.
Загальний обсяг виграних таким чином державних тендерів сягає 60 млн грн.
Майже половина закупівель відбувалась на неконкурентній основі (закупівля в єдиного постачальника; тендер «під компанію»), в 63 з 91 конкурентної закупівлі Фінпорт Текнолоджіс Інк. був єдиним учасником тендеру.
У вичерпному переліку замовників послуг компанії через систему держзакупівель – ДП «Інститут інтелектуальної власності», Генеральна та обласні прокуратури.
Фінпорт Текнолоджіс Інк. стала переможцем торгів на підтримку та розширення веб-порталу генпрокуратури на аналогічні за умовами тендери (модифікації, оновлення, доопрацювання тощо) для Генпрокуратури в 2019, 2021, 2022 і 2023 роках.
Щодо регіональних прокуратур, варто зауважити, що всі без винятку сайти обласних прокуратур виконані за єдиним шаблоном.
Компанія яка протягом багатьох років є безальтернативним надавачем послуг техпідтримки сайтів генеральної та обласних прокуратур, має на балансі основних засобів на 45 тис грн. В разі виникнення зобовʼязань з боку Фінпорт Текнолоджіс Інк. (наприклад, через невиконання умов договору), замовник послуг не зможе витребувати з компанії жодної фактичної компенсації, оскільки, окрім статутного фонду в 2 млн грн (які, можливо, представлені у неліквідній формі) компанія не має інших ліквідних активів.
З огляду на це вбачається прямий конфлікт інтересів та ознаки протиправної змови Зиновія Козицького з невстановленими співробітниками органів прокуратури з огляду на те, що органи прокуратури здійснюють процесуальний нагляд у кримінальних справах, фігурантами яких є інші компанії бенефіціара ПРАТ «ФІНПОРТ ТЕКНОЛОДЖІС ІНК.» Зіновія Козицького.
Уникнення відповідальності компаніями Зиновія Козицького у згаданих справах є свідченням можливого умисного впливу з його боку, або ж з боку його сина, голови Львівської ОВА Максима Козицького на невстановлених посадових осіб органів прокуратури при розслідуванні наведених вище кримінальних проваджень з метою протиправного звільнення від законної відповідальності.
Також вбачається реальний конфлікт інтересів у бенефіціара ПРАТ «ФІНПОРТ ТЕКНОЛОДЖІС ІНК.» Зіновія Козицького та голови Львівської ОВА Максима Козицького, оскільки відповідно до декларації Максима Козицького за 2023 рік він отримав від батька три подарунки на загальну суму в 15 млн грн. Отже, ці кошти можуть бути неправомірними доходами, які Зіновій Козицький отримав як бенефіціар ПРАТ «ФІНПОРТ ТЕКНОЛОДЖІС ІНК.» за надані послуги органам прокуратури за завищеним цінами та на безконкурентній основі.
У зв'язку з цим ГС «Останній Бастіон» звернулася до Державного бюро розслідувань із заявою про вчинення кримінальних правопорушень передбачених ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ст. 369 ККУ (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).
Однак ДБР не було внесено відомості про злочини до ЄРДР та перенаправлено заяву ГС «Останній Бастіон» до ТУ ДБР у місті Львові.
У зв'язку з цим заявник звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва із скаргою на бездіяльність посадових осіб ДБР.
Ухвалою слідчої судді Шевченківського районного суду міста Києва Хардіної О.П. було зобов'язано слідчого Державного бюро розслідувань внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення за направленою до Державного бюро розслідувань заявою голови Громадської спілки «Останній Бастіон» - Сікалова Геннадія Анатолійовича від 21.08.2024 року про вчинення кримінального правопорушення, яка отримана уповноваженою особою Державного бюро розслідувань 07.09.2024 року. Надати заявнику витяг з ЄРДР.
Але посадові особи Державного бюро розслідувань проігнорували рішення суду, яке було винесено Іменем України.
Нагадаємо, що відповідно до статті 2 Закону України «Про Службу безпеки України»: на Службу безпеки України покладається у межах визначеної законодавством компетенції захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, науково-технічного і оборонного потенціалу України, законних інтересів держави та прав громадян від розвідувально-підривної
діяльності іноземних спеціальних служб, посягань з боку окремих організацій, груп та осіб, а також забезпечення охорони державної таємниці.
До завдань Служби безпеки України також входить попередження, виявлення, припинення та розкриття кримінальних правопорушень проти миру і безпеки людства, тероризму та інших протиправних дій, які безпосередньо створюють загрозу життєво важливим інтересам України.
Ігноруючи рішення суду, яке проголошене Іменем України, замість захисту національних інтересів України, Служба безпеки України захищає клан Козицьких та Карела Комарека, який є давнім бізнес-партнером путінських олігархів.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Державне бюро розслідувань» : державне бюро розслідувань є державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до його компетенції.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про Державне бюро розслідувань» : Державне бюро розслідувань організовується і діє на засадах:
1) верховенства права, відповідно до якого людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю, а права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави;
2) законності;
3) справедливості;
4) неупередженості;
5) незалежності і персональної відповідальності кожного працівника Державного бюро розслідувань;
6) відкритості та прозорості діяльності Державного бюро розслідувань для суспільства та демократичного цивільного контролю, підзвітності і підконтрольності визначеним законом державним органам. Державне бюро розслідувань діє гласно тією мірою, що не порушує права і свободи людини і громадянина, не суперечить вимогам кримінального процесуального законодавства та законодавства про державну таємницю;
7) політичної нейтральності і позапартійності. Використання Державного бюро розслідувань у партійних, групових чи особистих інтересах не допускається. Діяльність політичних партій у Державному бюро розслідувань забороняється;
8) єдиноначальності у реалізації повноважень Державного бюро розслідувань. Принцип єдиноначальності не заперечує принципу процесуальної самостійності слідчого органу Державного бюро розслідувань.
Посадові особи Державного бюро розслідувань та його територіальних підрозділів порушують основоположні принципи діяльності Бюро, які визначені Законом України.
Статтею 214 КПК України передбачено, що слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Посадові особи ДБР та СБУ свідомо не виконують імперативні норми ст. 214 Кримінального кодексу України. Навіть отримавши рішення судів, проголошені Іменем України, якими їх зобов'язано внести відомості про злочини до ЄРДР, вони їх не виконують.
Таким чином посадові особи ДБР та СБУ, захищаючи клан Козицьких та партнера путінських олігархів Карела Комарека, вчиняють злочини передбачені ст. 382 ККУ (невиконання судового рішення).
«Останній Бастіон» вкотре наполягає на тому, що колоніальні, НАЗК, НАБУ, САП, ВАКС, БЕБ, ДБР, СБУ, ГПУ, ВРП та інші корупційні органи мають бути ліквідовані.
Вони становлять пряму загрозу національній безпеці України та її становленню як демократичної, правової, незалежної держави.