Дарма, що поки в Генеральній асамблеї Організації об'єднаних націй і невідомо за яку конкретно суму валютних коштів...
Кремль знайшов собі нового партнера в ООН – це Багами. Тепер "на вписці" у Владіміра Путіна 13 друзів зі... 193 держав світу!
Вчора (14.XI.) Генасамблея ООН ухвалила рекомендаційне рішення про виплату росією репарацій для України. Проти виступили РФ та ще 13 країн.
Хоча, зазвичай, проти резолюцій ООН по Україні – разом із росією – голосує лише "огидна четвірка": Білорусь, Сирія, КНДР та Еритрея. Москва підключила до голосування всіх, на кого має вплив: Іран, ЦАР, Куба, Зімбабве, Нікараґуа, Малі, Китай, Ефіопія та... Багами!
Не марно ж частину з них напередодні обдзвонював Путін. А чому, власне, у списку виявилися Багами?
Спершу представник цієї острівної країни утримався, а в останню секунду голосування змінив позицію. Річ у тім, що у Багам є "грішок" перед РФ: ця острівна країна заблокувала $3 мільярди російських олігархів, за що РФ включила її до списку недружніх держав.
Московитів можна зрозуміти: "по-людськи" запаркували на архіпелазі свої кошти, а ті ввели санкції... Тепер от остров'яни вимушені спокутувати, бо кортить отримати гроші інших російських олігархів, ще не підсанкційних.
З рештою держав простіше. Всі ці країни можна розділити на вже залежних від росії та її військ, і ще тільки охочих отримати подачку від Москви.
У Білорусі, Сирії, ЦАР, Нікараґуа та Малі розташовані російські війська та найманці Євгєнія Прігожина. Іран, КНДР, Зімбабве та Еритрея зблизилися з росією на тлі війни.
Це найогидніші диктатури світу, які знаходяться в міжнародній ізоляції. Відтак для них випав шанс витрусити з росії більше грошенят.
Куба голосує за росію по старій дружбі: «Ворог мого ворога – мій друг». Комуністичний китай використовує росію для гри з США.
Ефіопія нещодавно пережила важку дворічну громадянську війну. Посухи та бойові дії спровокували голод 2021 року, тоді як росія використовує зерновий шантаж задля впливу на африканські країни, і Ефіопія тут не виняток.
Пам'ятаєте Сєргєя Лаврова в якійсь халупі в Африці? Так от, це було в Ефіопії!
Автор – Орест Сохар, військовий експерт і шеф-редактор "OBOZREVATEL"