Він — кара небесна для України. Великий сором українців і велика трагедія, який удає великого патріота, торуючи шлях у пекло.
От саме «Крихітку Цахеса на прізвисько Цинобер» видатного німецького письменника Ернста Теодора Амадея Гофмана варто згадати сьогодні. Чудова повість-казка про потворного карлика.
Він — син селянки, якому була прихильна фея, наділивши трьома золотими волосинами. Розчісуючи їх чарівним гребінцем, карлик Цахес отримував здатність перебирати на себе заслуги інших і перекладати на інших свої провини.
Більшість з оточення Цахеса приписує йому незаслужені чесноти, його обожнює, виносить на гребінь влади й слави, що інакше, як масовим психозом і не назвеш. Лише окремі тверезо мислячі громадяни здатні побачити справжню сутність карлика.
Гофман неперевершено зобразив Крихітку Цахеса — людину, що несправедливо дорвалася до влади. Цахес дуже страшний і справа не в потворній зовнішності, а в рохканні, нявканні, недорікуваності, вродженій грубості та недалекості, що не здатне виправити навіть найпотужніше диво.
Цахес — це заздрість, лицемірство, марнославство, нахабство й інші найогидніші риси, які тільки можуть народитися в людській істоті. А ще Цахес — це відображення вузькості мислення більшості людей, що його обожнюють.