"Кримнашист" Навальний пропонує визнати кордони України 1991 року
Московитський політик та "кримнашист" Олексій Навальний за кілька днів до річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну опублікував 15 принципів своєї політичної платформи - вона стосується війни та повоєнного устрою Росії.
Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" із посиланням на Медузу.
"Які кордони в України? Такі самі, як і в росії, - міжнародно визнані, визначені в 1991 році. Ми, росія, їх теж тоді визнали. Ці кордони Росія повинна визнавати і зараз. Тут нема чого обговорювати. Майже всі кордони у світі випадкові й викликають чиєсь невдоволення. Але воювати за їхню зміну в XXI столітті не можна. Інакше світ зануриться в хаос", - йдеться в повідомленні.
"Припинити агресію, завершити війну та вивести всі російські війська з території України. Продовжувати війну - це якраз істерика безсилля, а припинити її сильний хід", - пояснив політик.
"Спільно з Україною, США, Євросоюзом і Британією шукати прийнятні шляхи компенсації збитків, завданих Україні. Наприклад (після зміни влади на росії і закінчення війни), скасувавши обмеження щодо наших нафти та газу, але зі спрямуванням частини доходу від експорту вуглеводнів на компенсації", - додав він.
Також він пропонує розслідувати воєнні злочини у співпраці з міжнародними інституціями.
Навальний зазначив, що для росії та її народу "буде не просто добре, але ще й дуже вигідно припинити війну якнайшвидше: тільки так можна почати рух до зняття санкцій, повернення тих, хто виїхав, відновлення довіри бізнесу, економічного зростання".
"Ще раз наголошую, що після війни нам доведеться компенсувати Україні збитки, завдані путінською агресією. Але відновлення нормальних економічних відносин із цивілізованим світом і повернення економічного зростання дасть змогу це зробити, не заважаючи розвиватися нашій країні. Ми на дні, і, щоб спливти, нам потрібно відштовхнутися від нього. Це буде і морально правильно, і раціонально, і вигідно", - наголосив "кримнашист" Навальний.
Навальний виступає за "демонтаж режиму путіна і його диктатури, в ідеалі – через загальні вільні вибори та скликання Конституційних зборів.
Зокрема він пропонує встановлення на росії парламентської республіки, "заснованої на змінюваності влади через чесні вибори, незалежному суді, федералізмі, місцевому самоврядуванні, повній економічній свободі та соціальній справедливості".
Зазначимо, в жовтні 2014 року Олексій Навальний озвучив свою позицію щодо окупації Криму:
"Крим - це бутерброд з ковбасою, чи що, щоб його туди-сюди повертати? От я не вважаю ... З точки зору політики і відновлення справедливості, те, що потрібно зробити зараз в Криму, це провести нормальний референдум. Не такий, як був, а нормальний. І як вирішать люди, так воно і буде. Я думаю, що результати цього референдуму ми все приблизно передбачаємо, які можуть бути. Ось як вирішать - так вирішать. Я думаю, що насправді, це для України, попри образу, яку вони відчувають, тощо, це плюс. Це велике щастя, що Крим з абсолютно проросійським народом, з консервативно налаштованим населенням, яке не приймає їхньої антикорупційної революції, не приймає бажання йти в Європу, пішов від них. Вони втратили 2 млн виборців, які гальмували цей рух. Тому це така, з одного боку, win-ситуація. У політиці це тривалий час буде заважати і нам, і Україні, і Європі. І, на жаль, Крим приречений бути тим, щось типу Північного Кіпру, турецького. Зараз це незрозуміла територія, яка де-факто зрозуміло кому належить, але ніким не визнається".