Збитки склали понад 1 мільярд гривень.
Державне бюро розслідувань завершило розслідування кримінального провадження щодо кума львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, якого звинувачують у постачанні неякісного одягу до ЗСУ на 1,16 млрд гривень.
Про це повідомили в ДБР.
Так, цю справу передали до суду. Однак через те, що фігурант переховується за кордоном, справу щодо нього виділили в окреме провадження. За даними правоохоронців, чоловік переховується у Відні.
Як повідомили в ДБР, у лютому 2024 року суд заочно арештував підозрюваного. Наразі він оголошений в міжнародний розшук через Інтерпол.
Що відомо про справу Гринкевичів?
У 2024 році ДБР порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ: компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд гривень.
Слідчі встановили, що залучені компанії раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення і зберігання речового майна для потреб Міноборони. Це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 млрд гривень.
Так, правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише в невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов'язань. Також встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.
За даними слідчих, Гринкевич пропонував хабар за допомогу з поверненням майна на території митного поста «Чайки» Київської митниці, яке вилучили в підконтрольних йому компаній під час розслідування. Його затримали 29 грудня під час передачі коштів.
У результаті групі з п'яти людей на чолі з Гринкевичем оголосили підозри за ч. 5 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255 Кримінального кодексу України. Усіх їх взяли під варту.
Міністерство оборони на тлі скандалу розірвало всі контракти з компаніями Гринкевича — останньою стала «Трейд лайнс рітейл». А дружина Гринкевича, професорка Світлана Гринкевич, звільнилася з Львівської політехніки. Студенти вимагали відсторонити жінку від навчального процесу на період досудового розслідування справи щодо її чоловіка.