Created with Sketch.

Лідери азійських держав не повелися на шоу зелених єрмаків

17 червня, 21:42

Попри розпропаговану Банковою міжнародну підтримку справедливого миру, у Швейцарії виникли суперечності. «Глобальний Південь» проти.

Присутність небагатьох азійських лідерів на Саміті миру у Люцерні свідчить про інші пріоритети далеких країн. Такі відомості із посиланням на свої джерела у дипломатичних колах виклало видання The Straits Times.

Зазначається, що Володимир Зеленський, за спиною якого постійно перебуває голова держави Андрій Єрмак, і швейцарський президент стримали свої амбіції щодо розширення світової підтримки миру. Зустріч показала, як важко залучити представників сумнозвісного «глобального Півдня».

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда напередодні закликав до «всеосяжних зусиль задля досягнення справедливого та міцного миру» в Україні, бувши одним із небагатьох азійських лідерів, присутніх у Люцерні. Він розуміє, що наразі ми наближаємося лише до певного абстрактного формату припинення бойових дій, себто перемир'я.

Попри прохання Зеленського про особисту участь лідерів, більшість азійських держав було представлено не президентом, королем, еміром чи прем'єр-міністром, а міністрами, чиновниками та іншими представниками. Виняток — лідери Японії та Східного Тимору; усього з Азії приїхало 8 делегатів.

Крім того, із представників 92 країн, 12 відмовилися підписувати підсумковий документ Саміту миру. І тут азійські держави беруть першість: Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індія, Індонезія, Лівія, Мексика, ОАЕ, Саудівська Аравія, Словаччина, Таїланд і ПАР.

«Багато хто в Азії вважає конфлікт в Україні далеким і таким, що не має для них ключового значення. Всупереч тому, що відбувається геноцид українців, урядовців і політиків в Азії більше цікавить постачання зерна і ціни на викопне паливо», — коментує доцент факультету політології Національного університету Синґапуру пан Чонґ Джа Ян.

Інший погляд має старший науковий співробітник Інституту Юсофа Ісхака пан Аєн Сторі. Він стверджує, що переважна більшість азійських держав відмовилась від участі у саміті через відсутність представників РФ:

«Саме тому, що Москву не було запрошено, можна пояснити небажання низки країн від Лівану до Китаю делегувати своїх послів. Деякі із них, які засуджують агресивні дії РФ, не побачили у саміті серйозного прориву для досягнення миру, але  побачили домінування Заходу».

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що шпигуни ФСБ РФ отаборилися у «нейтральній» Швейцарії. В альпійській країні станом на цю мить перебуває близько 80 російських агентів.

Читайте також
Основні причини мобілізаційної кризи
Війна
Кривавий серіал — їхнє все
Війна
Новий закон «Про освіту» шкодить національній безпеці України
Політика
План «справедливого миру» від Заходу не передбачає поразки РФ
Політика
Чиновники в Україні провалюють «зефірний тест»
Опінії
Генерал-губернаторша Навальна оглянула своїх підданих у Фінляндії
Світ