Created with Sketch.

«Лінія Зеленхайма» як новий державний кордон України

15.02.2024, 20:39
Фото: Facebook

Першими ламаються ті, хто повірив у перемогу за «2-3 тижні», каву у Криму й «незламні яйця ЗеНеВтіка». Пристібайтеся, входимо у пікé!

Чи знали фіни, коли Сталін нападе? Ні, не знали, але розуміли, що росія — агресивна, ворожа держава, відтак із 1924 року будували фортифікаційні споруди у місці потенційного нападу, які згодом отримають назву «лінії Маннергейма».

І коли Сталін, вірніше півмільйонна Червона армія, через 15 років таки напав, ця лінія хоч і не забезпечила на 100% територіальну цілісність, але врятувала Фінляндську державу. Не було б заздалегідь підготовлених укріплень і армії, із Фінляндією сталося б те саме, що і з країнами Балтії.

Першим етапом підготовки до війни є усвідомлення екзистенційної загрози. Далі — питання техніки, але коли нема усвідомлення, ніяка техніка з місця не зрушить.

Одна з головних причин хронічної неготовності українського суспільства до російської агресії — небажання панівної верстви «нєважно-какіх-национальностєй» і добрячого відсотка лохторату сприймати Москву як екзистенційну загрозу. Бо саме завдяки попередній і поточній політиці Москви вони тут живуть, панують і качають права.

Як можна вбачати загрозу у тому, що тебе породило і дало стільки «ніштяків»? І попереджати про якісь загрози тих, кого завезли сюди в обозах і ешелонах, посадили на високі посади, дали «путьовку в жисьт», — марна справа.

Такий контингент просто не треба допускати до влади. А якщо він до влади вже прорвався, не очікувати милостей від чужої природи, однак постаратися вижити й знайти способи заміни їх на адекватне патріотичне керівництво.

Додамо ще й нульову правову свідомість абсолютної більшості теперішнього українського населення та еліт. А без цього неможливо вибудувати життєздатну демократичну систему.

Відсутність дієвих внутрішніх і зовнішніх запобіжників узурпації влади продуктами окупації, що тричі було продемонстровано президентами з «юго-востока» — це реальність. І ось її треба осмислювати, вивчати, враховувати при виборі політичної моделі та структури політичних організацій (партій і рухів).

Повна байдужість до властивостей суспільства, в якому проводяться демократичні експерименти називається дуже просто — десуб'єктивізація і десуверенізація. Особи із притупленою національною гідністю й нерозвиненими державницькими інстинктами, звичайно ж, не вбачають нічого скандального та загрозливого у такому стані справ.

Вони щиро вірять, що за слухняність вони отримають від «цивілізованого світу» палку брауншвайзької ковбаси чи шматочок яблучного пирога. А отримують — московськими ракетами по макітрі за новим зубчастим парканом із колючим дротом імені Зеленхайма.

Читайте також
Розвинена нація вміло поєднує традиції та сучасні інституції
Політика
Битва йокодзун за ресурси
Політика
За будь-якої незрозумілої ситуації — бомбіть російські НПЗ
Політика
Коли Україні чекати на миротворців НАТО?
Політика
РФ змогла досягти успіхів у гібридній конвенційній війні
Війна
Образ ворога: Кремль демонізує азійських мігрантів
Війна