Від початку пандемії COVID-19 не менш як 1,2 мільйона ліванських дітей позбавлені можливості здобувати освіту у навчальних закладах країни.
Головними причинами цього є тривала урядова нестабільність і відсутність у більшості школярів доступу до інтернету через бідність, інформує видання "Al Jazeera".
Фактично, прийдешня криза освіти накладеться на нинішню політичну, соціально-економічну та епідеміологічну, яким влада Лівану не можу дати раду вже рік.
«Ми на порозі великої гуманітарної катастрофи, першої такої великої з часів Громадянської війни. Наші діти вразливі, ймовірно, вони ніколи не повернуться до школи. Освіта для сотень тисяч дітей у Лівані висить на волосині, їхні сім'ї не можуть дозволити собі відправляти їх до школи через нестачу грошей на посібники, підручники та інше необхідне для навчання приладдя», — прокоментувала кричущу ситуацію директор неурядової організації "Save the Children. Lebanon" Дженніфер Мурхед.
Вона також підкреслила, що станом на тепер показник рівня грамотності серед ліванських дітей істотно знизився у порівняні з їхніми однолітками у сусідніх країнах Близького Сходу.
«Як і під час багатьох криз, саме найбідніші діти Лівану перебувають у зоні ризику, і ця ситуація з кожним днем тільки погіршується. Чим довше наша малеча буде поза навчальними класами, тим більше вона відставатиме у розвитку, що у кінцевому підсумку призведе до зростання рівня дитячої праці, дитячих шлюбів та інших форм жорстокого поводження й експлуатації», — зазначила Дженніфер Мурхед.
Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", колапс банківської системи, спалах COVID-19 і вибух у порту Бейрута спонукали сотні медиків покинути рідний Ліван.