Лікарі масово тікають з Лівану на тлі пандемії коронавірусу

СВІТ
12.11.2020, 13:03
Лікарі масово тікають з Лівану на тлі пандемії коронавірусу
Фото: The 961

Колапс банківської системи, спалах COVID-19 і вибух у порту Бейрута спонукали сотні медиків покинути рідний Ліван.

Розчаровані фахівці, яким не платять зарплату, вимушені мігрувати до США і ЄС, 12 листопада повідомило видання "Reuters".

Відтак державна система охорони здоров'я цієї близькосхідної країни опинилася під ударом через відтік лікарів: хірургів, стоматологів, кардіологів і навіть медсестер.

«Це масовий вихід, якого раніше не було. І найгірше, що професіональні медики будуть і надалі залишати країну у пошуках кращого життя. Адже уряд Лівану вкрав у нас надію. Ми не маємо належних коштів для забезпечення власних родин у цей нелегкий час», — з прикрістю коментує ситуацію доцент кафедри клінічної патології та лабораторної медицини Американського університету в Бейруті Фуад Булос.

Ліванський фаховий лікар також наголосив, що окрім постійної затримки заробітної плати, його колеги стикаються з нестачею обладнання та медикаментів, відтак боротися з коронавірусом й іншими хворобами немає достатніх засобів.

«Ліван корумпований до глибини душі. Немає такої структури — державної чи приватної, — яка б не була поглинена тіньовими схемами. Така ганебна ситуація по суті викристалізувала всі страхи, весь біль і всі труднощі, які ми пережили після громадянської війни з надією збудувати демократичне суспільство. А вибух у Бейруті став останнім цвяхом у труну. Миритися надалі немає ніяких сил», — підсумував Фуад Булос.

Читайте також:
Представники єменського уряду і повстанці-хусити домовилися здійснити обмін заручниками та припинити на деякий час бойові дії.
18.09.2020, 10:38
Рух за національне визволення Палестини (ФАТХ) та Ісламський рух опору "Хамас" готові до спільних дій проти ізраїльської армії.
03.07.2020, 14:38
До українців застосовують ті ж критерії і методи, які застосовує прем'єр Ізраїлю щодо палестинців.
29.06.2020, 16:27
Спалах коронавірусу сильно вдарив по економічній спроможності британців мати елітні житла в Об'єднаних Арабських Еміратках.
29.06.2020, 14:32
Колишній керівник ізраїльської розвідки Кармі Ґіллон вважає, що активізація сіоністського підпілля загрожує майбутньому єврейської держави.
29.06.2020, 11:07
Масштабна гуманітарна криза, яка охопила Ємен на тлі тривалих бойових дій і пандемії коронавірусу, загрожує життю мільйонів дітей.
26.06.2020, 11:37