Created with Sketch.

Луцьк як місце історичного примирення України з Польщею

09.07.2023, 20:52
Фото: Google

Київ і Варшава разом проти російської агресії та за обопільне визнання трагедії минулих десятиліть наших двох народів.

Красномовним свідченням вищенаведеного є сьогоднішнє (9.VII.) вшанування Володимиром Зеленським і Анджеєм Дудою всіх невинних жертв Волині у Луцьку.

В історії польсько-українського протистояння багато страшних моментів і на запитання "Хто винен?" немає однозначної відповіді, тож єдиний вихід – поставити крапку: що було, загуло.

Пам'ятаємо, не забудемо, а відтак – підтримуватимемо надалі один одного проти Росії, і минуле не завадить, адже Україну з Польщею поєднує не тільки спільний кордон, а й один на двох смертельний ворог зі Сходу.

Будьмо відверті, цей ворог настільки страшний, що всі історичні спогади та розбіжності тьмяніють і мусять залишитися на сторінках книжок, а не у буденному житті наших народів які прямують у світле майбутнє.

Скільки загинуло під час Волинської трагедії? Точних відомостей немає досі, але приблизно підраховано, що не менше 60 тисяч з обох сторін.

Страшна цифра, якби не... Московія-Росія, котра нависла над Україною та всією Східною Європою у намаганні вбити й частково поневолити десятки мільйонів волелюбних людей.

Якщо (не дай Боже!) українці не витримають цей натиск, під російський ніж підуть десятки мільйонів поляків, тож єдиний вихід – чинити опір московитам разом, про що прямо натякає візит Дуди й Зеленського до Луцька.

Подія знакова з усіх сторін, так само як і кілька років тому Віктор Ющенко з Александром Квасьнєвським вшанували пам'ять українців і поляків Перших (1917-1922) і Других (1939-1945) визвольних змагань.

Одна душа, що бореться за двох, демонструє стійку наступність поколінь, коли Варшава простягає Києву руку помочі, а Київ Варшаві пропонує відкинути наявні історичні розбіжності та обопільні національні кривди.

Водночас медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, як ядерні держави, особливо російська, програють у війнах, що самі й розпалюють проти менших сусідів.

Читайте також
Сьогодні діаспоряни згадують знаменитого бандуриста, уродженця Полтавщини Григорія Китастого
Мистецтво
«Тарас «Хамер» Бобанич – присутній»
Мистецтво
Діди воювали
Історія
Спогади до дня народження легендарного поета
Історія
Герої не вмирають! Світлої пам'яті полковника ГУР В'ячеслава Галви
Історія
Долина Загиблих: Символ пам’яті, примирення та диктаторської величі
Історія