Created with Sketch.

Люди викидають майже 2 мільярди тонн їжі на рік — науковці

11 лютого, 12:04
Фото: Nature Food

Впродовж 2004-2014 років двоногі мешканці Землі на 24% збільшили обсяг продовольчого сміття. За наступну декаду показник сягнув уже 36%.

На цьому наполягають науковці з Ваґенінґенського Університету у Нідерландах, виклавши результати своїх кількарічних досліджень у виданні Nature Food. Вони створили унікальну глобальну базу даних про втрату харчів у 121 країні планети.

З'ясувалося, що на рік людство викидає сміття вагою до 1,92 мільярда тонн. У бідних країнах більша частина втрат припадає на ранні етапи виробничих ланцюжків — у них не вистачає холодильного обладнання і багато продукції занепадає ще на фермах, а у розвинених основні втрати відбуваються через надмірне споживання та утилізацію надлишків.

Наприклад, у Північній Америці, Австралії та Новій Зеландії на кожну людину щодня викидається 1560 кілокалорій. Майже 20% сільськогосподарських земель і водних ресурсів пов'язані із виробництвом їжі, яку в результаті викидають, а це призводить до викидів в атмосферу 1,8 мільярда тонн у CO2-еквіваленті.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що африканські країни одна за одною оголошують надзвичайний стан через голод. Найбільше потерпають жителі субрегіону Сахель на просторі від Сенеґалу до Еритреї.

Читайте також
Науковці знайшли ще один перспективний метод передачі квантової інформації
Життя
Бережіть цикад, вони безпечні
Життя
Китай таємно запустив місяцехід на зворотний бік Місяця
Життя
Науковці з'ясували, що у давнину Марс був придатним для життя
Життя
9 понять, завдяки яким можна осягнути японську культуру
Життя
Культурна спадщина зі смаком французької устриці
Життя