Created with Sketch.

Люди викидають майже 2 мільярди тонн їжі на рік — науковці

11 лютого, 12:04
Фото: Nature Food

Впродовж 2004-2014 років двоногі мешканці Землі на 24% збільшили обсяг продовольчого сміття. За наступну декаду показник сягнув уже 36%.

На цьому наполягають науковці з Ваґенінґенського Університету у Нідерландах, виклавши результати своїх кількарічних досліджень у виданні Nature Food. Вони створили унікальну глобальну базу даних про втрату харчів у 121 країні планети.

З'ясувалося, що на рік людство викидає сміття вагою до 1,92 мільярда тонн. У бідних країнах більша частина втрат припадає на ранні етапи виробничих ланцюжків — у них не вистачає холодильного обладнання і багато продукції занепадає ще на фермах, а у розвинених основні втрати відбуваються через надмірне споживання та утилізацію надлишків.

Наприклад, у Північній Америці, Австралії та Новій Зеландії на кожну людину щодня викидається 1560 кілокалорій. Майже 20% сільськогосподарських земель і водних ресурсів пов'язані із виробництвом їжі, яку в результаті викидають, а це призводить до викидів в атмосферу 1,8 мільярда тонн у CO2-еквіваленті.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що африканські країни одна за одною оголошують надзвичайний стан через голод. Найбільше потерпають жителі субрегіону Сахель на просторі від Сенеґалу до Еритреї.

Читайте також
Кліматичні зміни прискорили урагани у всьому світі — науковці
Життя
Три закони Артура Кларка
Життя
Мозковий імплант Neuralink буде вперше протестовано за межами США
Життя
Фізики експериментально підтвердили існування нового типу надпровідності
Життя
Червонокнижна сон-трава потребує захисту держави на Вінниччині
Життя
Доступ до швидкого Інтернету збільшує ризик ожиріння — науковці
Життя