Африканські країни одна за одною оголошують надзвичайний стан через голод

СВІТ
07 червня, 19:01
Африканські країни одна за одною оголошують надзвичайний стан через голод
Фото: Google

Екорегіон Сахель потерпає від неврожаю через посуху, на просторі від Сенеґалу до Еритреї вже виявлено зростання смертей від недоїдання.

Так, кільком мільйонам громадянам Республіки Чад прямо зараз критично не вистачає їжі, запаси зерна щодобово зменшуються, а нових постачань не передбачається.

Причиною вказаного явища є російська агресія та блокада окупантами українських морських портів, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Deutsche Welle".

У зв'язку з браком продовольства чинна влада Чаду і Південного Судану запровадила надзвичайний стан, а люди змушені істотно обмежувати свій раціон та економити.

Натомість уряди сусідніх Ніґеру, Судану, Ефіопії та Сомалі взялися за регулювання цін на харчі, з метою стримати зростання й не допустити голодних бунтів; назагал ситуація у Сахелі погіршується.

Африканські країни, які не мають виходу до моря й залежні від імпорту зерна з України, закликали міжнародну спільноту допомогти стабілізувати погіршення продовольчої безпеки.

Водночас Організація Об'єднаних Націй попередила про ризик глобального дефіциту базових продуктів, наголосивши, що "людству варто готуватися до важкого десятиліття", але не уточнивши чи буде покарано винуватця цього лиха, а саме ресурсну федерацію з центром у Москві.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що росіяни навчилися керували населенням за допомогою голоду та інфекцій, реанімувавши химерні плани попередників із повторення Голодомору.

Читайте також:
Світ
В організації побоюються через можливу продовольчу кризу, яка може виникнути внаслідок закриття портів
18 червня, 11:25
Економіка
Однак на сьогодні проблема полягає у тому, що ні у Парижі, ні у Пекіні, ні навіть у Вашинґтоні не готові йти на пряме зіткнення з Москвою.
01 червня, 08:07
Економіка
У зв'язку з зупинкою головного вітчизняного підприємства з солевидобутку на Донеччині сіль на прилавках буде іноземного походження.
25 травня, 18:18
Економіка
Окупаційно-терористичні сили російської федерації навмисно блокують українські порти та не дозволяють вивезти звідти зерно.
15 травня, 07:56
Економіка
Перший вантаж з українською агропродукцією від початку російського повномасштабного вторгнення завантажили на кораблі у Румунії.
29 квітня, 17:00
Економіка
Всесвітня продовольча криза стає все більш очевидним і невідворотним явищем для людства на тлі російської агресії проти України.
22 березня, 07:00