Африканські країни одна за одною оголошують надзвичайний стан через голод

СВІТ
07.06.2022, 19:01
Африканські країни одна за одною оголошують надзвичайний стан через голод
Фото: Google

Екорегіон Сахель потерпає від неврожаю через посуху, на просторі від Сенеґалу до Еритреї вже виявлено зростання смертей від недоїдання.

Так, кільком мільйонам громадянам Республіки Чад прямо зараз критично не вистачає їжі, запаси зерна щодобово зменшуються, а нових постачань не передбачається.

Причиною вказаного явища є російська агресія та блокада окупантами українських морських портів, інформує медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Deutsche Welle".

У зв'язку з браком продовольства чинна влада Чаду і Південного Судану запровадила надзвичайний стан, а люди змушені істотно обмежувати свій раціон та економити.

Натомість уряди сусідніх Ніґеру, Судану, Ефіопії та Сомалі взялися за регулювання цін на харчі, з метою стримати зростання й не допустити голодних бунтів; назагал ситуація у Сахелі погіршується.

Африканські країни, які не мають виходу до моря й залежні від імпорту зерна з України, закликали міжнародну спільноту допомогти стабілізувати погіршення продовольчої безпеки.

Водночас Організація Об'єднаних Націй попередила про ризик глобального дефіциту базових продуктів, наголосивши, що "людству варто готуватися до важкого десятиліття", але не уточнивши чи буде покарано винуватця цього лиха, а саме ресурсну федерацію з центром у Москві.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що росіяни навчилися керували населенням за допомогою голоду та інфекцій, реанімувавши химерні плани попередників із повторення Голодомору.

Читайте також:
Економіка
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
08 листопада, 14:54
Економіка
Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.
03 листопада, 15:12
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29 вересня, 10:36
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27 вересня, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07 липня, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32