Created with Sketch.

Людиноненависницький індивідуалізм сягнув своєї критичної межі

16.05.2024, 13:42
Фото: Facebook

Сучасний світ перебуває у занепаді. Ми всі з вами є свідками химерної антропосоціопатизації, яка не зупиняється ні перед чим.

Людина стає зрозумілою для самої себе лише в тому випадку, якщо вона має чіткі світоглядні орієнтири, які дають їй цілісне уявлення про світ, в якому вона існує. Такі типи світогляду, як міфологія та релігія, що існували в традиційному суспільстві чи наукова картина світу, яка сформувалася в період суспільства Модерну.

Себто вони давали цілісну та внутрішньо несуперечливу картину світу, виходячи з якої, людина могла визначити свою ідентичність. Почуття ідентичності дозволяла їй розуміти, ким вона є, та дозволяла поєднувати різні прояви її багатогранної особистості, які виникали під час її соціальних інтеракцій з іншими людьми у різних ситуаціях.

Нині ж принципово інша світоглядна ситуація:

А це все породжує кризу ідентичності людини. Оскільки ідентичність передбачає цілісність особистості та її суб'єктність стосовно зовнішнього світу.

Власне, маємо гіперболізований індивідуалізм, який досягає своєї критичної межі. Людина настільки «звільняється» від будь-яких форм колективної ідентичності, що поступово перетворюється на «суб'єкто».

Тобто стає постлюдиною, внутрішній світ якої позбавлений цілісності настільки, що унеможливлює самоідентифікацію та доцільну діяльність. І, як не дивно, але «суб'єкто» — найкращий об'єкт для маніпуляції заради пропаганди антигуманних «цінностей».

Читайте також
Московити нездатні звільнитися від страждань
Світ
Час для розтину незвіданої «руzzкой» душі
Історія
Ґешефти на крові українців досягли глобальних розмахів
Опінії
Науковці з'ясували, чому деяких людей вабить естетика смерті
Життя
Керований фаталізм
Життя
Моральна девіація українського суспільства
Політика