Учені уми з Канади та США влаштували спільне дослідження. Вони з'ясували, що періодичне відключення ґаджетів покращує людську психіку.
Результатами свого багатомісячного експерименту на шпальтах галузевого видання PNAS Nexus поділилися психологи та психотерапевти Університету Альберти, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Підкреслюється, що тривале перебування поза мобільним інтернетом покращило психічне здоров'я та благополуччя піддослідних осіб.
Але за словами організаторів лабораторно контрольованого експерименту, витримали відсутність ґаджету у руках і виходу у глобальну мережу не всі. Зазначається, що половина учасників мала на 2 тижні встановити на свої смартфони застосунок, як блокує доступ до інтернету, а наступні 2 тижні — інша половина (основна та контрольна групи мінялися місцями).
У дослідженні брали участь 467 осіб і лише 266 погодилися встановити необхідну програму, а 119 — змогли прожити без мобільного інтернету 10 і більше днів. Якщо вірити результатам, у піддослідних поступово покращилися суб'єктивні показники задоволеності життям та психічного здоров'я, а також об'єктивно виміряна здатність довго фокусувати увагу на чомусь одному.
«Наш експеримент допоміг довести, що «утримання» від регулярного користування мобільним інтернетом позитивно позначається на самопочутті людини. Однак постійна спокуса відмовитися від обмежень занадто велика», — заявили науковці.
Натомість медіаагенція «Останній Бастіон» звертає увагу читачів на те, що у всьому світі дорослі люди тупішають. Багатші країни поринають у безграмотність прямо зараз і не тільки через масові міграційні рухи на планеті, але й стагнацію рівня IQ.