Created with Sketch.

Магія предків оживає в одному домі на Поділлі

17 жовтня, 21:42
Фото: Facebook

Трипільський спадок, світло свічок, тиша віків огортають відвідувачів музею у Легедзині. Село стоїть поблизу географічного центру України.

Відповідні кадри медіаагенції «Останній Бастіон» надав директор установи, відомий кінорежисер, історик і краєзнавець Владислав Чабанюк. Влаштований приватною ініціативою музей в Уманському районі став державним заповідником під назвою «Трипільська культура».

Предківську обрядовість і загадкові традиції Владислав Чабанюк відтворює спільно зі своєю командою у спеціально спорудженому домі. Фактично, оселя є ледь не 100%-вою реконструкцією будинку Кукутені-Трипільської доби, де кожна річ зберігає тисячолітню енергію любові та сили.

Зі слів туристів, у домі із солярними символами кожен може відчути, як сама українська земля дихає під ногами, шепочучи стародавні легенди. У тиші ночі, серед величезних трипільських амфор і фігурок богині-Матері, ніби занурюєшся в інший вимір.

«Нашу історію не тільки потрібно знати, але й допомагати відновлювати. Тому звертаюся до свідомих і небайдужих громадян зі поміччю: це неймовірне місце потребує фінансової допомоги для реконструкції. Ми вкладаємо свою душу у кожну деталь, в кожну екскурсію, тож підтримка гривнею у час війни не завадить», — заявив директор музейної установи.

Крім того, як уже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», етномузей із козацьким колоритом споруджують у Миргороді. Майбутній етнографічний комплекс складатиметься з окремих дерев'яних будівель і допоміжних об'єктів, притаманних добі Гетьманату.

Читайте також
Ракетно-дроновий терор РФ негативно вплинув на роботу портів Одещини
Війна
Пирятинські аграрії намагаються знищити пам'ятку доби Русі
Полтава
Проєкт «Україна Інкогніта» врятує старовинну італійську віллу на Вінниччині
Історія
На захід від Кременчука виявили ідеальний автобан
Полтава
За 5 км від окупантів зебіли ремонтують дорогу на Донеччині
Війна
На Чернігівщині припинено незаконну вирубку лісу
Кримінал